Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: mały problem czy się czepiam?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl

    mały problem czy się czepiam?

    Witam

    Od 5 dni jestem posiadaczem gazu sekwencyjnego w e38 740iA
    Mma małe pytanie bo nie wiem czy jest coś nie tak czy poprostu tak ma byc (wtryski hana 2 reduktory zavoli S, przewód gruby 8fi)
    Otóż zauważyłem ze samochód TYLKO na gazie ma coś takiego, że jak jade z gazem w podłodze to powyżej 5 tyś obrotów czuje że bardziej przyśpiesza... Ogólnie cały czas jedzie płynnie ale po tym momencie dostaje jakby wiecej mocy.
    2 rzecz- zdarzyło mi się pare razy ze obroty zafalowały z 3-6 razy na biegu N lub P. Jak wrzuce D to jest cisza. Podobnie jak wciskam hamulec to obroty zafalują.
    Gazownik mówi że coś sie musi tak jeszcze ułożyć i że trzeba z tym poczekać i dopiero się zobaczy.
    Ja nigdy nie miałem styczności z gazem więc pytam na forum.
    Może ktoś mial cos podobnego lub zna przyczynę takiego zachowania?
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Jakiego masz kompa gazowego? Nie powinno się tak dziać. Ja podejrzewam że coś z ustawieniami. Wiesz może jak długo trwały ustawienia gazu? I te hanki jaki kolor? Jak możesz to wrzuć fotki z pod maski.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Sterownik stag 300 plus
    Wtryski hana 2000 niebieskie
    foty wrzuce jutro- moze podpowiedz mi dokładniej na co mam zwrocic uwage robiąc zdjecia tak zeby byly dla ciebie wyrazne i oczywiste:)

    Dodam tylko ze gazownik jezdził tym samochodem i cos ustawiał i pózniej coś na postoju jeszcze robił i to juz przy mnie... Linia na kompie była jakas prosta z tego co mowil i na co ja patrzyłem, ale nie wiem o co dokładnie mu chodziło...
    Tylko to na co ja zwróciłem uwage to to, że od początku było tak ze po 4,5 5 tyś obrotów samochód dostawał większego kopa... obroty wtedy w ogóle nie falowały dopiero po przejechaniu ok 100-150 km teraz od czasu do czasu coś się tak robi...
    Dodam tylko że świece nie są całkiem nowe bo maja ok 8000km firma Denso- made in Japan;)
    Się teraz tym ryje i się zastanawiam czy może to nie jest przyczyna?
    Co Adrian o tym sądzisz?
    Ostatnio edytowane przez dOOm_PL ; 02-04-2011 o 22:38
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Daj zdjęcia reduktorów jak są połączone, wtrysków z wężami pod pokrywą oraz nawiertów w kolektorze (był zdejmowany?). Ja u siebie mam świece ok 20 000 i chodzi bez zająknięcia i to na waldemarach. Długo jeździł i stroił?
    Przydałyby się screny z programu gazowego.

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    W stagu jest rejestrowane każde podpięcie kompa. Ryzyko utraty gwarancji. Kwestia dogadania z warsztatem montującym.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Witam i przepraszam, że tak długo nie odpisywałem... Byłem u montera i okazało się że mieszanka była zbyt bogata- zmniejszył cos na wykresie w dół i samochód ładnie śmiga... Ogólnie teraz nie narzekam ładnie to chodzi nie czuje różnicy miedzy benzyna a gazem. Jak dostane aparat to zrobie zdjęcia i pokaże jak to wszystko wygląda pod maska
    Pozdr
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  7. #7
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Widze ze gazownicy nie poszli na latwizne i zamiast wszedobylskich valtekow zalozyli porzade Hana2000.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •