Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wychylenia wskazowki temperatury Wisko nie zalacza sie chlodnica zimna

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa

    Wychylenia wskazowki temperatury Wisko nie zalacza sie chlodnica zimna

    Witam
    od tygodnia mam problem w korku zaczęła wychylać mi się wskazówka od temperatury testy serwisowe pokazały wtenczas 117 stopni. Wysiadłem z auta wiskoze moglem zatrzymać palecem wiec mysle wisko szlak trafil.... wyminilem pojezdzilem na nowym wisko to samo. Zareklamowalem wyminilem na nowe drugie - efekt ten sam jak samochód stoi i rozgrzeje go to wisko sie zalacza (115 zaczyna wyć na wysokich obrotach ale nie schładza silnika) w czasie jazdy nie załącza się , po odpaleniu auta włącza się na chwile czyli ok.

    Zauwazylem ze w czasie jazdy chlodnica sie schladza ( chlodnica wyczyszczona z zewnątrz) ale według mnie nie jest załączany obieg wody. Wlaczenie ogrzewania na full schladza silnik. Przy jezdzie 90km/h temperatura w normie . Po wcisnieciu gazu do oporu zamiast temperatura spadac, rosnie... Jak sadzicie to termostat czy pompa wody?? wykluczam zapowietrzony uklad bo jest odpowietrzony...
    Ostatnio edytowane przez mik231 ; 02-04-2011 o 11:47
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    A termostat ??
    Gra muzyka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD Zobacz posta
    A termostat ??
    no wlasnie wydaje mi sie ze to moze byc termostat , temperature wstazuje poprawna ale chyba nie otwiera nie ma tego jak sprawdzic. Nie chce kupowac czesci niepotrzebnie wiec mam dylemat pomiedzy pompą wody a termostatem....
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Wymień termostat.
    Gra muzyka

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak nie lubisz wymieniać części bez potrzeby to wyjmij termostat i w garnek z termometrem, na gaz i obserwuj czy się otwiera do końca.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Jak nie lubisz wymieniać części bez potrzeby to wyjmij termostat i w garnek z termometrem, na gaz i obserwuj czy się otwiera do końca.
    myslisz ze zagotuje wode do 105 stopni??
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar hollywood
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    58
    BMW
    730i 1992
    Skąd
    Warszawa
    Termostat otwiera się dużo wcześniej, o ile pamiętam to około 78-82 stopnie, oczywiście nie od razu całkowicie. Ja też jestem zdania, że to termostat. Gdyby to była pompa, to po kilku minutach byś usmażył motor.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    czyli -300zl z portfela .... jezdzilem tak tydzien czasu do pracy (12 km w jedna strone) ale to byla meczarnia , naszczescie nagrzewal sie po okolo 10 km wiec chwilowy postuj i jazda pod robote.....

    ma ktos moze instrukcje jak to sie wymienia samemu??
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Termostacik się kłania. Robota prosta, wystarczy trochę chęci, śrubokręt, klucz oczkowy i na małej grzechotce 10 i klucz płaski 32 (chyba).
    Na początek spuszczasz płyn z chłodnicy, później zdejmujesz całą rurę dolotową, (łącznie z przepływomierzem i puszką filtra), osłonę wentylatora (trzeba zdjąć dwie plastikowe spinki i osłona delikatnie do góry wychodzi), odkręcasz wiskozę (lewy gwint, klucz 32), teraz masz pompę wody niemal na wierzchu. Po jej lewej stronie masz obudowę termostatu do której przyczepiony jest wąż od chłodnicy (w zależności od modelu auta, albo szybko złączka, albo cybant). Zdejmujesz ten wąż i masz dostęp do 4 śrubek przytwierdzających obudowę termostatu do pompy. Odkręcasz i termostat z obudową w ręku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •