Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: e38 z zawieszniem od drezyny :/

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto

    Question e38 z zawieszniem od drezyny :/

    Witam koligi i koleżanki ;)
    zrobiło się fajnie na zewnątrz, ciepło, sucho .... i właśnie sucho... tylne zawieszenie a raczej prawe tylne koło trzeszczy piszczy i nie wiem co jeszcze jak stara bryczka :) szukał na forum jakiegoś tematu podobnego ale znalazłem tylko o trzeszczącym przodzie. Mam pytanie jaki element wymienić? chodzi o tuleję wahliwą ? kiedyś słyszałem że to ona piszczy ale nie mam pewności a narazie nie ma jak sprawdzić bo garaż mam zastawiony :/ wspomnę że tuleje wahliwą wymieniałem w lewym kole rok temu i tam jest cisza. Dzięki z góry za podpowiedzi.
    Radośc z Jazdy :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    to ja wymien z prawej strony:) albo popsikaj czyms pokolei dzisiaj na wachliwa, jutro na koklejna i bedziesz slyszal ktora piszcze:P

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    aha czyli konkretnej odpowiedzi brak który to element ;) no to jutro zacznę od wahliwej to chyba trzeba będzie strzykawką z jakąś mega igłą do osłony wlać olej :) jutro tak zrobię bo siara na maxa tak jeździć najpierw mnie słychać a później widać.....
    Radośc z Jazdy :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    u mnie tez tak bylo kilka tygodni temu, po zimie zaczelo piszczec po lewej stronie z tylu, wzialem strzykawke psiknalem i przestalo:D poki co zbieram kaske na inny cel, nic nie piszczy problem z glowy:D moze troche wiesniacki pomysl ale sie sprawdzil:)

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Tuleja wahliwa względnie zakotwiczona z nią tuleja skrętna :)
    Owszem zdarza się, że to sworznie ale to bezprecedensowe przypadki.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kataniarz
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    274
    BMW
    e38 735iA
    Skąd
    Jarocin
    U mnie robił tak wachacz(tylni ten czarny metalowy)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    ok wsio jasne tuleja wahliwa do wymiany, cała osłona gumowa wyparowała :) oczywiście nasmarowałem ją olejem ale to zabieg na krótki czas trzeba się do mechanika umawiać :)
    Radośc z Jazdy :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    Z pewnością masz też luzy na tej tulei. Rok temu miałem wymieniane obydwie i tą zimą też piszczało, pojechałem na szarpaki i okazało się że też są luzy. Tuleje można wymienić ale polskich dróg już raczej nie:(

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    właśnie luzów jeszcze o dziwo nie mam ale zapewne jeszcze parenaście km i będzie :) na majówkę wymieniam już zaklepany termin więc aby do maja :)
    Radośc z Jazdy :)

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Radziej Zobacz posta
    Z pewnością masz też luzy na tej tulei. Rok temu miałem wymieniane obydwie i tą zimą też piszczało, pojechałem na szarpaki i okazało się że też są luzy. Tuleje można wymienić ale polskich dróg już raczej nie
    Ja niedawno myślałem, że ludzie żartują z tymi tulejami albo kupują gówna za parę zł ale niestety :( kilka dni temu przekładałem opony z zimy na lato i mam zawsze zboczenie oglądania zawieszenia.
    Tym razem jak podnieśli auto do góry i brali się za ściąganie kół z przodu, wyciągnąłem rękawice z bagażnika i poszarpałem trochę tyłem, w lewym kole na tulejach był taki luz, że masakra! I zjawił się w maksymalnie miesiąc czasu bo tyle minęło od poprzedniego sprawdzania :( w sumie Lemforder wytrzymał rok czasu jakieś 25kkm

    Cytat Zamieszczone przez adamowizna Zobacz posta
    właśnie luzów jeszcze o dziwo nie mam ale zapewne jeszcze parenaście km i będzie na majówkę wymieniam już zaklepany termin więc aby do maja
    Jak sprawdzasz luz na kole?
    Może źle to robisz bo jak mechanik nie wie jak sprawdzać przy tym aucie luz to wiecznie w jego mniemaniu wszystko będzie ok, aż coś nie odleci :D
    Ja wiem, że to brzmi niewiarygodnie ale sam byłem świadkiem jak kilku mechaników szukało luzów tak jak przy jakimś golfie i nic nie stwierdzali a luzy były i to spore! I co dziwniejsze nie byli to amatorzy.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 05-04-2011 o 14:54
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •