Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Nagły Brak Wspomagania

  1. #21
    Początkujący Użytkownik Awatar Zoltar
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    17
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Łuków
    Cytat Zamieszczone przez mogewszystko Zobacz posta
    panowie, wymieniłem płyn i nic nie pomogło..... natomiast odkryłem błąd servotronika... jakiś czujnik lub zaworek w przekładni.. wie ktoś coś na ten temat?
    Czujnik jest w przekładni kierowniczej http://www.realoem.com/bmw/showparts...88&hg=32&fg=10 nie wiem jaka jest zasada działania, ale przypuszczam że jest to rodzaj elektrozaworu, u mnie czasami się przycina, pewnie trzpień jest już brudny i nie wychodzi, przez to wspomaganie działa słabiej. Można go wykręcić i wymienić http://www.bimmerboard.com/forums/posts/547228 Fajnie by było gdyby dało się przeczyścić. Z tego co patrzyłem to dostęp jest trudny przynajmniej przy M73. Sam element sprawdza się podłączając po białą wtyczkę baterię 9V, wtedy cały czas chodzi leciutko.

    Druga sprawa to przed liftem w wersjach z NIVO jest filtr oleju wspomagania http://www.realoem.com/bmw/showparts...93&hg=32&fg=20 u mnie był zapchany (czyszczenie pod wodą z ciśnieniem), polecam też wyciągnąć całkiem i sprawdzić jak działa bez, tylko trzeba zostawić metalową pokrywkę dociskającej filtr ponieważ bez niej płyn od wspomagania ostro się pieni i cały układ kiepsko chodzi. Sam filtr wygląda jak kawałek wyciętej rury :)

    Powodzenia

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Zoltar Zobacz posta
    Sam element sprawdza się podłączając po białą wtyczkę baterię 9V, wtedy cały czas chodzi leciutko.
    koledzy byłem dziś u mechanika, sprawdzaliśmy przewody i napięcie, okazało się że na wtyczce w nadkolu jest cały czas napięcie 6,21V nawet po wyłączeniu zapłonu, tak powinno być?? proszę
    o odpowiedz kogoś kto na pewno wie.

    ... nikt nie może mi podpowiedzieć?
    Ostatnio edytowane przez mogewszystko ; 07-04-2011 o 21:06
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    40
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Legnica
    kolego Zoltar kupiłem zawór servotronic (używany z demontażu) i gość zapewniał mnie że jest sprawny. Przed wymianą postanowiłem go sprawdzić tak jak opisywałeś i podłączyłem baterie 9V, ale nie słychać tego mechanizmu i nie widać też żeby ta iglica się poruszała (otwierała i zamykała), cały czas jest w pozycji zamkniętej czyli nie przepuszcza płynu. Wobec tego nie widzę sensu zmiany zaworu, chyba że nieprawidłowo go sprawdzam? Jeszcze jutro sprawdzę jakie jest napięcie na tej wtyczce białej w nadkolu. Kolego mogewszystko czy doszedłeś już do tego jakie napięcie powinno być na tej wtyczce? Jeżeli nie ma napięcia na wtyczce servotronica lub jest za małe to gdzie szukać przyczyny? Chciałbym w końcu rozwiązać ten problem i nareszcie swobodnie kręcić kierownicą.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    173
    BMW
    F10 525d xDrive, ex E38 728iA
    Skąd
    Gdynia
    U siebie mam podobny problem i także bardzo chętnie poznam gdzie leży przyczyna.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    panowie u mnie po jakiś 2 tygodniach usterka się naprawiła sama :) kierownica chodzi lekko, nie wiem co było przyczyną :/ wymieniłem tylko płyn na nowy, a temat napięcia w nadkolu nie wiem... nikt się tu nie wypowiedział na ten temat jak faktycznie powinno być.
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    40
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Legnica
    Wymieniłem zawór servotronica na sprawny (sprawdzałem przed montażem i po podaniu napięcia z baterii 9V słychać i czuć delikatnie jak zawór cyka). Po całej operacji zrobiłem dokładnie to samo z moim starym zaworem i nic w ogóle nie reaguje. Jednak po wymianie zaworu i zalaniu nowego płynu dalej jest to samo, ręce mi już opadają. Czy możliwe jest to, że dopóki nie podepnę komputera i nie skasuje tego błędu (błąd zaworu servotrnic) to mimo sprawnego zaworu dalej będzie widzieć ten błąd i kiera będzie chodzić ciężko? Czy po zamontowaniu sprawnego zaworu błąd powinien automatycznie zniknąć bez żadnego podłączania komputera i kasowania błędu?

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    173
    BMW
    F10 525d xDrive, ex E38 728iA
    Skąd
    Gdynia
    Wydaje mi się, że trzeba skasować błąd kompem.

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    40
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Legnica
    Dzisiaj byłem u elektronika. Skasowaliśmy błąd zaworu servotronic bo jednak nadał widniał po wymianie zaworu i bez poprawy. Wyłączyłem samochód uruchomiłem ponownie i działa! Nareszcie mogę parkować auto nie używając obu rąk do kręcenia kierownicą.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •