Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Problem z elektryką szyb

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    151
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Cieszyn

    Problem z elektryką szyb

    Witam ostatnio 7er zrobiła mi nieciekawy kawał, po włączeniu zapłonu sama się całkowicie opuściła szyba od kierowcy i ni jak nie dało się jej podnieść. Jedynie po zamknięciu auta z pilota udało się domknąć, jednak po ponownym włączeniu zapłonu szyba całkiem zjechała. Pojechałem z autem do elektryka i stwierdził że coś jest spalone w sterowniku, podniósł mi tą opadniętą szybę i całkiem odłączył sterowanie od niej. Reszta szyb działała bez zarzutu. Dzisiaj podłączyłem nowy sterownik i zonk - żadnej szyby nie da się ruszyć a podświetlenie guzików działa. Myślałem że jest padnięty albo źle podłączony ale nie da się go inaczej podłączyć. Do tego po podłączeniu starego sterownika też żadnej z szyb nie da się ruszyć. Bezpieczniki wszystkie całe, resetowałem już kompa i nic nie pomogło. Gdzie szukać przyczyny? Raczej wolałbym uniknąć znów wizyty w warsztacie bo za taką pierdołę skasował mnie 70zł.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    mhm podmien z kims z okolicy sterownik szyb i sprawdz kostki wszystko przeczyść i powinno chulać jak trzeba jeśli nie to sprawdź napięcie na kablach i na wyjściu ze sterownika

  3. #3
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Odepnij przełączniki w tunelu środkowym od szyb i zobacz co się będzie działo. Może sam przełącznik poleciał. Jak szyba pójdzie w dół to znaczy, że możesz mieć zwarcie w instalacji. Jak nie to masz odpowiedź.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •