Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Problem z 740d 2000 rok

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz

    Problem z 740d 2000 rok

    Witam!

    Mam mały problem z moją kochaną 740d 2000 rok. Mianowicie jest to związane z biegami i obrotami. Sprawa wygląda tak, na biegu 1, 2 oraz 3 wszystko jest ok chodź na tym ostatnim, nie zawsze, problem pojawia się jednak przy biegu 4 i 5 przy około 40-50km/h samochód wrzuca 4 bieg i obroty lecą do około 1000-1200 i rozpędza się jak fabia z silnikiem 1,2 obroty nic nie idą do góry, a silnik powoli powoli ciągnie żelastwo z tych obrotów, potem dochodzi do 5 biegu i ta sama sytuacja. Z tego co widzę po 1,2 czy 3 biegu auto po muśnięciu gazu idzie do przodu tylko nie na 4 i 5, przy tych obrotach słychać też chrobotanie gdzieś ze środkowej lub tylnej części auta, jak sądzą coś chce popchnąć koła ale nie za bardzo może więc "sapie", na 4 i 5 problem znika jak wcisnę kick down, ale wtedy urywa łeb i nie jest to przyjemne, i czasem lubi jak by się ślizgnąć, wciskam wspomniany kick down i jest kop ale co jakiś czas jak by coś ślizga i szarpnie autem, najgorzej jednak jest pod górę, przy tych obrotach nie idzie nim wyjść (mieszkam w górach) jednak sprawę ratuję tryb Sport, (steptronic) na nim wszystko jest ok (poza spalaniem). Powyżej licznikowych 80km/h znika chrobotanie chodź muł zostaje. Co dziwne na bio ropie sprawa jest mniej widoczna niż na verwie czy zwykłej ropie. Co może być przyczyną? Osobiście odrzucam skrzynie, stawiał bym na jakiś filtr, czujnik obrotów (jeśli taki jest) lub czujnik położenia wału, lub sprzęgło hydrokinetyczne ale specjalistą nie jestem więc, proszę o poradę. Proszę też w pierwszym poście nie pisać o podłączenia pod komputer ponieważ nie mam takiej możliwości.
    Ostatnio edytowane przez Piotr_R ; 30-03-2011 o 11:31

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Chrobotanie, powiadasz? Przy takich objawach nie odrzucałbym możliwości, ze jest to wina skrzyni.
    Jeśli podczas wciskania gazu nie rosną Ci obroty, tylko trochę głośniej pracuje silnik, to jednak awaria skrzyni jest prawdopodobna.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Podczas wciskania gazu na 4 czy 5 biegu ani silnik głośniej nie pracuję ani obroty nie idą. Dopiero jak docisnę gaz na prawdę mocno to silnik się budzi i obroty.

  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    A spalanie chwilowe reaguje na małe ruchy pedału gazu? Jeśli tak, to ja bym podejrzewał skrzynię. Jeśli nie, to może elektronika zmniejsza dawkę paliwa.
    Kompa podłączyć, wykasować ewentualne błędy, naprawić przyczyny błędów, które się potem pojawią i jeśli nie pomoże, będziemy szukać dalej. A naprawienie przyczyn błędów jest zawsze wskazane...
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Reaguję ale nie tak, że jak wcisnę to idzie do max tylko np podnosi się na 10-15l tyle żeby ruszyć go z tych obrotów na których siedzi.
    Co do komputera bardzo chętnie bym się pozbył, błędów jakie są ale nie mam jak tego zrobić, chyba, że istnieje jakaś metoda bezinwazyjna, którą mogę sam zrobić przez ekran LCD.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W pierwszej kolejności przydałoby się podłączyć komputer i sprawdzić czy są jakieś błędy w silniku lub skrzyni.

    Wyciągnij oba wkłady z przepływomierzy(może być potrzebny torx 5 kątny). Na końcu wkładu(z przeciwnej strony wtyczki) masz otwór na węższej ściance, potraktuj to benzyną ekstrakcyjną bądź zmywaczem do hamulców(uniwersalnym).
    Przydałoby się po tym wykasować obie adaptacje(skrzyni i silnika)

    A później pojeździć chwilę i sprawdzić czy jest jakaś różnica.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Próbowałem już czyścic przepływki ale nie mogę ich odkręcić, mam przepływki bosha i mają one takie torx że po środku jest wypust a ja takich kluczy z dziurą na wypusty nie mam.
    Skrzynie próbowałem resetować czy co to jest, mianowicie, zapłon 25 sec kick down puszczenie i zapalanie, bez skutku.

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Piotr_R Zobacz posta
    Próbowałem już czyścic przepływki ale nie mogę ich odkręcić, mam przepływki bosha i mają one takie torx że po środku jest wypust a ja takich kluczy z dziurą na wypusty nie mam.
    Poszukaj po marketach budowlanych, do dostania są obie wersje w normalnych pieniądzach.
    Upewnij się tylko, że to torx 6-kątny, a nie 5-kątny.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    Wiadomo należy zdiagnozować komputerowo, inaczej to wróżenie z fusów.. jednak pisałeś ze nie masz dostępu.. jedyne co możesz zrobić to skontrolować stan oleju w skrzyni ew zmienić w razie potrzeby.. no i te prze pływki przeczyścić ale pamiętaj ze to delikatna sprawa.. na aledrogo sobie kup pojedynczego śrubokręta torxa sa z tą dziurka za 5 zł.. wiecej bez diagnozy bym nie grzebał bo można więcej napsuć jak naprawić...

  10. #10
    torx w przeplywkach ? co ty wogole opowiadasz? jest tylko spinka. Obiaw ten wyglada na nastwanik turbiny, tylko to chrobotanie nie pasuje. Jak turbo nie kreci to jak ma przyspieszac. Wyglada ze to turbo ktore ciagnie od wyzszych obrotow. Wpadnij na spota do kraka w niedziele i popros Wiktora aby zabral interface to cie podepnie.



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •