Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Problem z 740d 2000 rok

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz

    Problem z 740d 2000 rok

    Witam!

    Mam mały problem z moją kochaną 740d 2000 rok. Mianowicie jest to związane z biegami i obrotami. Sprawa wygląda tak, na biegu 1, 2 oraz 3 wszystko jest ok chodź na tym ostatnim, nie zawsze, problem pojawia się jednak przy biegu 4 i 5 przy około 40-50km/h samochód wrzuca 4 bieg i obroty lecą do około 1000-1200 i rozpędza się jak fabia z silnikiem 1,2 obroty nic nie idą do góry, a silnik powoli powoli ciągnie żelastwo z tych obrotów, potem dochodzi do 5 biegu i ta sama sytuacja. Z tego co widzę po 1,2 czy 3 biegu auto po muśnięciu gazu idzie do przodu tylko nie na 4 i 5, przy tych obrotach słychać też chrobotanie gdzieś ze środkowej lub tylnej części auta, jak sądzą coś chce popchnąć koła ale nie za bardzo może więc "sapie", na 4 i 5 problem znika jak wcisnę kick down, ale wtedy urywa łeb i nie jest to przyjemne, i czasem lubi jak by się ślizgnąć, wciskam wspomniany kick down i jest kop ale co jakiś czas jak by coś ślizga i szarpnie autem, najgorzej jednak jest pod górę, przy tych obrotach nie idzie nim wyjść (mieszkam w górach) jednak sprawę ratuję tryb Sport, (steptronic) na nim wszystko jest ok (poza spalaniem). Powyżej licznikowych 80km/h znika chrobotanie chodź muł zostaje. Co dziwne na bio ropie sprawa jest mniej widoczna niż na verwie czy zwykłej ropie. Co może być przyczyną? Osobiście odrzucam skrzynie, stawiał bym na jakiś filtr, czujnik obrotów (jeśli taki jest) lub czujnik położenia wału, lub sprzęgło hydrokinetyczne ale specjalistą nie jestem więc, proszę o poradę. Proszę też w pierwszym poście nie pisać o podłączenia pod komputer ponieważ nie mam takiej możliwości.
    Ostatnio edytowane przez Piotr_R ; 30-03-2011 o 11:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •