Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 31 do 40 z 47

W±tek: Drganie auta po wymianie kol z 16 na 18 cali.

  1. #31
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar b.a
    Do³±czy³
    Mar 2009
    Posty
    53
    BMW
    750 e65, 850 e31
    Sk±d
    Lêbork
    Albo lekko krzywa felga albo opona. Jak ko³a na wywa¿arcde id± równiutko to wina wywa¿rki. £atwo sprawdziæ. Je¿eli ko³o zostanie wyw¿one na 000 i zostanie zdjête z wywa¿rki, poprosiæ o ponowne wywa¿enie. Ró¿nica mo¿e byæ oko³o 10g, je¿eli bêdzie du¿o wiêcej, po prostu trzeba spróbowaæ wywa¿yæ gdzie indziej bo sprzêt do wywa¿ania nie jest sprawny.

  2. #32
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar technics
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Sk±d
    Szwecja
    Blagam was !!!!!!!!!!!!! nie piszcie mi wiecej o kolach oponach i felgach . Mam kupione nowe opony i nowe felgi mam pierscienie centrujace . Opony sa wywazone 3 razy . Na domiar dodam ze zakladalem komplet wszystkich kol z bmw e60 gdzie koledze nic nie wibruje , a u mnie wibrowalo . Jedyna mozliwosc ( tak mi sie wydaje ) ze to jest luz na tej przekladni kierownicze . Jak uda mi sie wybrac troche ten luz i zobacze ze bedzie lepiej a bedzie ciezko chodzic kierownica to poprostu wymienie przekladnie kierownicza .

  3. #33
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Sk±d
    Polska
    Technics - mo¿e to banalne, ale sprawd¼ czy masz przy ko³ach takie same ¶ruby mocuj±ce. Mo¿e byæ tak, ¿e jedna od drugiej jest trochê ciê¿sza i to bêdzie dawa³o ju¿ ró¿nicê... Trochê karko³omna teoria, ale jak Ci ju¿ rêce opadaj± to sprawd¼ - a ñó¿...
    Pozdrawiam!

  4. #34
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar technics
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Sk±d
    Szwecja
    Chyba juz wiem co wplywa na te wibracje . Tylko szukam gdzies potwierdzenia moich przypuszczen , mysle ze jest to albo podpora walu albo laczniki metalowo gumowe . Dzis bylem w trasie jakies 100 km jazdy z predkoscia okolo 100 na godzine . Zwrocilem uwage ze auto ma inne wibracje przy podjazdach pod gorki i przy zjazdach . Np podjezdzajac pod gorke na 5 biegu i przy predkosci 100 na godzine dalo odczuc sie mocna wibrace , gdy zaczalem zjezdzac to wibracja malala . Wiedzial bym na 100 % gdyby walilo to mocno ale jest to tylko wibracja lekko wyczuwalna i to przedewszystkim z przodu auta . Ktos ma pomysl jak zdiagnozowac uszkodzenia wyzej wymienionych elementow ?

    Czy zeby wymienic podpore to trzeba zwalac caly wydech i rozpinac wal ?

  5. #35
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar mati-e28
    Do³±czy³
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Sk±d
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    A ten luz na kierownicy zlikwidowa³e¶? Ja w e34 tez wszystko wymienia³em a nie sprawdzi³em tego co za darmo... ¶rubkê reguluj±ca oferuje fabryka w e38 z v8 atakujesz od góry w e34 z v8 trzeba opuszczaæ przedni wózek.. ¿eby od do³u wcisn±æ ³apê..

  6. #36
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar technics
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Sk±d
    Szwecja
    mati-e28 wlasnie tego nie zrobilem . Myslisz ze lepiej sie tym wpierw zajac ? BO po wymianie drazka srodkowego i koncowek i po zrobieniu geometri auta wogole juz nie sciaga i wogole czuje wiekszy opor na kierownicy choc wydaje mi sie ze luz lekki jest . Pewnie nic mi nie zaszkodzi sprobowac .

  7. #37
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2009
    Posty
    136
    BMW
    e38
    Sk±d
    wawa
    Nic ci to nie da. Wszystko juz to robilem. Likwidowalem luz na przekladni tak ze kiera ciezko chodzila i nic nie dawalo.

  8. #38
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar technics
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Sk±d
    Szwecja
    I co ciagle masz te drgania ?

  9. #39
    wstrz±¶niêty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Sk±d
    Warszawa
    Blog
    11
    Te¿ mia³em problem drgania kierownicy po zmianie z zimowych 16" na letnie 17". Tym razem przed zmian± postanowi³em dok³adnie przyjrzeæ siê letnik felgom i stwierdzi³em, ¿e jeden z otworów centruj±cych by³ nieco wybity i by³ szerszy ni¿ powinien o 1,5 mm.
    Zamówi³em pod wymiar aluminiowy pier¶cieñ centruj±cy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskaæ wiêksz± wersjê

Nazwa:	pierscien_01.jpg
Wy¶wietleñ:	53
Rozmiar:	41.6 KB
ID:	3071

    Wewnêtrzna ¶rednica pier¶cienia to 72,5 mm. Wysz³o tak, ¿e grubo¶æ ¶cianki pier¶cienia wynosi³a ok. 0,75 mm

    Po za³o¿eniu na felgê wygl±da³o to tak :
    Kliknij obrazek, aby uzyskaæ wiêksz± wersjê

Nazwa:	pierscien_02.jpg
Wy¶wietleñ:	54
Rozmiar:	41.4 KB
ID:	3072


    Po oczyszczeniu piasty ko³o ¶cis³o lecz bez problemów wesz³o na swoje miejsce.
    Kliknij obrazek, aby uzyskaæ wiêksz± wersjê

Nazwa:	pierscien_03.jpg
Wy¶wietleñ:	53
Rozmiar:	36.8 KB
ID:	3073


    Dodatkowo wymieni³em wszystkie ¶ruby mocuj±ce i tzw. "z³odziejki".

    Efekt bardzo dobry :) W przedziale prêdko¶ci 80-120 km/h (ten newralgiczny przedzia³) ¿adnych drgañ.

    PS
    Problem dotyczy³ lewego tylnego ko³a.
    Ostatnio edytowane przez WojtekD ; 25-04-2011 o 19:49
    Gra muzyka

  10. #40
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar technics
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Sk±d
    Szwecja
    Panowie problem rozwiazany .... Okazalo sie ze mialem wielki babel na polowe obwodu opony . I to nie z przodu auta tylko z tylu a wibracja sie tak mocno przenosila ze bylo to mocniej czuc z przodu auta .

    P.s Ciekawe ile gwarancji na opony daje Continental bo kupowalem te opony 2 lata temu za ponad 5 tys zl na polskie . A to dziwne ze opona w stanie 7 milimetrow bieznika jest tak mocno zdeformowana .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •