Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 11 do 20 z 47

W±tek: Drganie auta po wymianie kol z 16 na 18 cali.

  1. #11
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    12,251
    BMW
    E32 740iA
    Sk±d
    ONA --> DW
    Blog
    1
    By³ ju¿ takie temat i niektórym pomog³o podkrêcenie ¶ruby regulacji kolumny (czy jako¶ tak).

    Poczytaj:
    http://7er.pl/showthread.php/14301-D...-wszystko-nowe!!

  2. #12
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar technics
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Sk±d
    Szwecja
    Wczoraj bylem na przegladzie auta , wszystko przeszko bez najmniejszych problemow . Pan diagnosta posprawdzal wszystkie luzy i powiedzial ze zawieszenie igla do niczego nie mozna sie przyszepic . Niestety autem nadal trzesie . Dzis postanowilem sam to zbadac , postawilem auto na kobylkach tak aby kola byly uniesione i luzne . Zaczalem sprawdzac luzy jakie sa przy skrecaniu kolami i jedyny luz to jest na te tulejce na zalaczonym zdeciu . Poprostu ten element porusza sie lekko gora dol ale nie na tulejce bezposrednio tylko na calym tym ramieniu laczacym z drazkiem kierowniczym . Moje pytanie czy od tego moze byc ta wibracja ?


    [

    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez technics ; 03-04-2011 o 17:33

  3. #13
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar maniek42
    Do³±czy³
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Sk±d
    kuj...- pomorskie
    Powiem tak u mnie na tej tulejce by³ strasznie du¿y luz i nie by³o takich objawów jak u Ciebie ale kolega mia³ bardzo podobny problem w swojej E34 wymienia³ wszystko ³±cznie z amortyzatorami a okaza³o siê ¿e winê mia³y piasty przednie po wymianie na nowe jak rêk± odj±³. Zawieszenie E38 jest bardzo podobne wizualnie do E34 wiêc mo¿e i zachowania s± podobne. pozdro.....

  4. #14
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar technics
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Sk±d
    Szwecja
    To ja juz nie wiem ... Przymiezam sie do wymiany calego zestawu drazkow kierowniczych . Zobaczymy czy to cos da .

  5. #15
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar maniek42
    Do³±czy³
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Sk±d
    kuj...- pomorskie
    A jak auto prowadzi siê po drodze u mnie przy luzie na tej tulejce "prowadza³" dosyæ mocno bo skoro prowadzenie auta jest dobre to na pewno uk³ad dr±¿ków jest OK. Przyjrzyj siê tym piastom chocia¿ wizualnie to bêdzie trudna sprawa, najlepiej by³oby podmieniæ do samego sprawdzenia...

  6. #16
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Sk±d
    olsztyn
    A sprawdza³e¶ górê makpersona . Ja kiedy¶ terz tak mia³em je¿dzi³em na diagnostykê i na przegl±dzie terz prosi³em o szczegó³owe sprawdzenie zawieszenia przedniego z podobnymi objawami nikt niczego siê nie dopatrzy³ a dopiero jak mi opony zjad³o to wpadli na to ¿e to góra makpersona mia³a luzy.

  7. #17
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar technics
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Sk±d
    Szwecja
    Ja mam lekki luz na drazkach bo czasem czuje jak bym sterowal statkiem i mial ster a nie kierownice .

  8. #18
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar technics
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Sk±d
    Szwecja
    Panowie wymienilem ta tulejke bo bylo na niej luzu jakies 3 4 milimetry . Auto jezdzi o wiele lepiej drgan prawie nie ma , szkoda ze tylko prawie nie ma . Sprawdzilem cale zawieszenie zadnych luzow . Myslicie ze to krzywa piasta ? Jak to mozna sprawdzic ?

  9. #19
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar Mariusz Holland
    Do³±czy³
    Apr 2010
    Posty
    67
    BMW
    e38 730i 95r
    Sk±d
    Holland opperdoes
    ja mam dokladnie to samo w tamtym roku wymienilem dwie pary tarcz wszystkie koncowki na orginalne
    i przy 80km i 100km, czasami 110km tez trzensie nie mam pojencia? czy to seryjna wada?
    moj znajomy kupil niedawno e38 735i i ma ten sam problem
    [/SIGPIC]Mariusz

  10. #20
    wstrz±¶niêty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Sk±d
    Warszawa
    Blog
    11
    Posprawdzajcie pier¶cienie centruj±ce. Tak¿e je¶li s± aluminiowe.
    Gra muzyka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •