Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Wyładowany akumulator

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    101

    Wyładowany akumulator

    Siemka
    Wczoraj jak sprzatalem moje autko zostawilem je z kluczykami,grajacym radiem i drzwiami na ok 4 godziny. Akumulator mi sie rozladowal wiec sprobowalem na kable.Uzywem najpierw astry w dieslu,pozniej jaguara 2.5 litrowego ale nie chcial odpalic,pstrykal tylko rozrusznik.Dopiero prostownik po paru godzinach ladowania dal rade. Czy to normalne, :?: ze po takim czasie padl aku i to ,ze nie szlo go odpalic na kable? Hm,chyba mi sie szykuje wydatek......

  2. #2
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    powiem tak jak miałem już cieniutki akumulator i podłączyłem na klemy to klemy się swajczyły. Pomógł tylko prostownik jednak powiem ci , że warto sprawdzić wydajność akumulatora bo chyba już z nim kiepsko.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1

    Re: Wyładowany akumulator

    Cytat Zamieszczone przez michal77
    Siemka
    Wczoraj jak sprzatalem moje autko zostawilem je z kluczykami,grajacym radiem i drzwiami na ok 4 godziny. Akumulator mi sie rozladowal wiec sprobowalem na kable.Uzywem najpierw astry w dieslu,pozniej jaguara 2.5 litrowego ale nie chcial odpalic,pstrykal tylko rozrusznik.Dopiero prostownik po paru godzinach ladowania dal rade. Czy to normalne, :?: ze po takim czasie padl aku i to ,ze nie szlo go odpalic na kable? Hm,chyba mi sie szykuje wydatek......


    A gdzie podlaczales kable ? Pod maska czy na klemych akumulatora.

    Rozladowal mi sie tez tydzien temu - i wystartowalem - podlaczajac sie pod maska - takim przenosnym akumulatorem bez problemu.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    101
    Podlaczylem pod klemy, a pod masla to w ktorym miejscu?

  5. #5
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Jak otworzysz maske - to po prawej stronie bloku silnika od gory (po odwrotnej stronie jak wlew oleju) jest plastik - otworz go - tam podlaczasz +, mse podlaczasz na specjalne gniazdo na prawym kielichu - wtedy na pewno odpalisz.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    101
    Wielki dzieki!!!!

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4
    Tak to już niestety jest w 7-ce, że po rozładowaniu ciężko znaleźć wóz (no chyba że ciężarowy) którego akku podoła. Jak na razie 3 razy rozładowałem akumulator :) Raz nawet wzbudziłem ciekawość ponieważ żaden z samochodów na parkingu nie podołał odpaleniu aż do momentu gdy facet w w dostawczym samochodzie miał na pace akumulator od ciężarówki i uratował mnie. Z doświadczenia wiem, iż prostowniki o małej wydajności też nie dają rady - przynajmniej nie dały z V8 3,5l. Jedyna rada - nie zostawiać na światłach itp. :) Aha, kable też są ważne - zwykłe ze stacji benzynowej sfajczyły się gdy odpalałem z akumulatora od ciężarówy dlatego też lepiej jest się zaopatrzyć w grubsze kable.
    Go Navy! / Apple rulez!

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Mam koparki i uwierzcie mi na zwykłych kablach można zapomnieć.. Silniki V8 też potrzebują dużego prądu rozruchowego a te kable ze stacji są o ile pamiętam do 60Ah.. Ja kupiłem grube kable klemy i zmontowałem sobie sam.. Jak szukacie pomocy w odpaleniu agregatu V8 to najlepiej szukać diesla.. One mają wysoki stopień sprężania wiec automatycznie mają większe i mocniejsze akumulatory.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen

    help

    mam podobny problem: auto stalo ok 3 miesiace no i rozladowal sie aku. Nie moge w ogole otworzyc auta. Dostep do aku w bagazniku jest bez problemu.
    Pytanie:
    1. Czy lepiej go wyjac i naladowac? Czy mozna zostawic w aucie i podlaczyc do prostownika?
    2. Jak otworzyc auto bez aku? (da sie w ogole?)
    3. Jezeli uda mi sie otworzyc fure, to w jakiej kolejnosci mostkowac z innym autem?
    Najpierw + auta sprawnego z plusem niesprawnego,
    - z masa sprawnego (czy brac minus z aku sprawnego?), i do masy (-) niesprawnego?
    (czy odwrotnie?? -nigdy nie potrafilem zapamietac tej kolejnosci )

    Dzieki za szybkie odpowiedzi.

    Pozdrowienia

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    13
    BMW
    e32 m30b30 '90
    Skąd
    Częstochowa
    Ad 3.

    Najpierw (+) biorcy czyli rozladowany, pozniej + dawcy. Nastepnie - biorcy i - dawcy.
    Przy odlaczaniu kabli wazne jest zeby w dawcy byly wlaczone pradozerne odbiorniki zeby skok napiecia nie poszedl na elektronike - bynajmniej teoria o tym mowi aczkolwiek w praktyce nigdy tego nie stosowalem i nic sie nie stalo nigdy. Moze do czasu;-)

    Ad1.

    Mozesz odlaczyc klemy i ladowac w samochodzie. Przy podlaczonych klemach i podpieciu prostownika u mnie dzialy sie dziwne zeczy np. z centralnym zamkiem badz BC.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •