Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Wyładowany akumulator

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    ac_kotlet: dobre pytanie z tymi zamknami;-) dzis mialem ten sam problem. bagaznik na kluczyk tworzylem.. ale za to drzwi nawet kluczykiem nie dalo sie ruszyc.. dziwne:/

    te auto jest po prostu potworem:P tylko pod gorke;-)

  2. #12
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez michal77
    Podlaczylem pod klemy, a pod masla to w ktorym miejscu?

    Michau kazda E38 odpalisz zawsze bez wzgledu gdzie w aucie podlaczysz kable- WAZNE jest tak jak juz nadmienil Kronos ;) aby kable byly porzadne- takie z supermarketu mozesz zapomniec to musi byc kabel po ktorym przeleci prad uderzenia przynajmniej 400A i wtedy auto zawsze odpali... :)
    Te z supermarketu maja problem z przekazaniem nawet 200A wiec dlatego rozrusznik ci tylko pykal :]

    p.s: W E38 przy dluzszym postoju (ponad miesiac) BMW zaleca odlaczenie akumulatora na czas postoju lub podladowanie prostownikiem przed ponownym odpaleniem :)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #13
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez maniakowy
    ac_kotlet: dobre pytanie z tymi zamknami;-) dzis mialem ten sam problem. bagaznik na kluczyk tworzylem.. ale za to drzwi nawet kluczykiem nie dalo sie ruszyc.. dziwne:/

    te auto jest po prostu potworem:P tylko pod gorke;-)

    Hola, hola tu nic nie ma pod gorke :P trzeba po prostu znac swoje auto- poczytaj instrukcje obslugi jak otwiera sie w BMW drzwi bez pradu ;)

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Czyli reasumując można bezpiecznie wyjąć aku z auta i nic się nie stanie? (wiem, głupio brzmi to pytanie, ale gdzieś tam słyszałem/czytałem że coś tam się wtedy rozprogramowuje, i takie tam).

    Przy okazji ja też mam pytanko na temat: co to była za opcja z tym drugim akumulatorem montowanym nad pierwszym? Tu jest DIY jak zrobić retrofitting:
    http://www.bimmerboard.com/forums/posts/449711
    Do czego to służyło? Da się z niego np. odpalić auto jak ten podstawowy padł?
    A, nie jest prawdą (co kiedyś słyszałem), że szło to w parze z Webasto (-> patrz mój samochód :) ).
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Podstawa to dobre kable, tymi z marketu nawet maluicha nie odpalisz. Beemke zdażalo mi sie odpalać z tzw matki (przenośne badziewie)...chyba zasługa grubych i krótkich kabli..ale to akumulator nie moze być juz wykończony do zera bo nie pomoze..

  6. #16
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    A ja odpaliłem 735 od kabli z hipermarketu-> kable wpiołem tam gdzie Sebek mówił. Ale faktycznie musi być dobry akumulator. W E38 aku ma prąd rozruchu w okolicach 900A !!! więc żartów nie ma
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    nie udalo mi sie odpalic go nawet od dobrego aku na zwyklych kablach.. nawet nie pstrykal:PP

    za to po wymianie aku na 92aH to kreci jak szalony :D

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    101
    Ostatni rozladowal mi sie aku i mam jaja z elektryka:pokazuje zle spalanie ,temp-dodatkowo nie dogrzewa wnetrza,brak plynu chlodzacego,brak czujnika deszczu.Moze jak rozlacze klemy to sie poprawi czy tylko komputer? Mieliscie cos takiego?

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,881
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    oj musze sie wtracic, ja odpalalem swoje auto akumulatorem 60ah i 420A i bez problemu odpalal, na tys samym akumulatorze ojciec jezdzil z 2 tyg 530D z 2001 roku i bez problemu auto odpalalo, dajcie mi akumulator z poloneza i odpale wma kazda 7 bez problemow, jedyne co jest wazne to kable i dokladnie ich grubosc i klemy, nawet akumulator od tira nicniepomoze jak bedziesz mial przewody 150 czy 200A, najlepsze sa okol 600A, podpowiem tez ze jak u kogos pisze przykladowo 900A na akumulatorze to jest to wartosc podana przy 20 stopniach celcjusza, i kazdy przykladowo stopien w dol to 1% wartosci mniej, przy -20stopniach z waszego akumulatora zostalo z 500A i auto odpala bez problemow, kupcie dobre przewody albo podlączajcie po 2 komplety naraz i nawet astra 1.4 odpali wam auto,

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    ja mialem wczesniej w swojej 7 aku 55aH.. 3 letni.. w listopadzie byl rozladowywany okolo 6 razy przez magikow w warsztacie.. a i tak potrafil spokojnie odpalac nawet przy temp -4 ;] aczkolwiek to nie trwalo wiecznie:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •