Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Ramię wycieraczki-odwrotnie wygięte od str.kier.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa

    Ramię wycieraczki-odwrotnie wygięte od str.kier.

    Jakie macie sposoby na zamontowanie tam ogólnie dostępnych w sklepach wycieraczek? Jak wiadomo koncowka ramienia mocujacego od str. kier. jest wygieta w inna str. aby zmusic ludzi to zakupu wycieraczek orginalnych BMW.Wiadomo ze robia sie z tym problemy chcac zamontowac tam nowa wycieraczke z ogolnie dostepnych na rynku.Nie chcac kupowac w BMW ani zmieniac tylko gumy robi sie klopot.Jesli da sie to zrobic jakos,to na ogol powstaja problemy z dociskiem do szyby itd. Ma ktos jakis patent uniwersalny i sprawdzony na to?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dawid7er
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    684
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Bełchatów
    Blog
    5
    no ja też się strasznie zdziwiłem przy montażu :D koniec końców wsadziłem po prostu nowe gumy i lata idealnie. A jeśli można widzieć to czemu nie pójdziesz z prądem i samych gumek nie zmienisz?

  3. #3
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    ja zmieniałem całe wycieraczki na ori boscha i wszystko pasowało

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa
    Nie mam wogole orginalnej (z wlasciwym mocowaniem)wycieraczki.Dlatego w moim przypadku nie ma racji bytu wymiana gumek.Pewnie majac wlasciwa wymienilbym gumki i byloby po sprawie.Chociaz to mnie drazni , bo chce poprostu wybrac sobie jak normalny posiadacz auta pieprzona banalna sprawe typu wycieraczka w markecie i zamontowac bezproblemowo.Ciekawe czy jeszcze jakas inna firma produkujaca auta odprawila taki patent? Co do wycieraczek BOSCH to kolega jarek88 wymienil je moze na BOSCH TWIN i pasowala na str. kier? Bo ja wszedlem w posiadanie takich z opisu pasujacych do E32 i ni wała na str. kier. nie pasuje zaden tam dolaczony adapter( bo i nie moze pasowac ze wzgledu na konstrukcje samego szkieletu wycieraczki) Ja wiem ze problem wyglada na smieszny ale to sie robi Meksyk kiedy myslisz ze wymienisz szybkim ruchem wycieraczke na wlasnie kupioną ,a to konczy sie godzinną operacja na deszczu bez efektu.
    Jak sie wkur....to zdejme to ramie,podgrzeje palnikiem i wygne w druga stronę.Ale niechce mi sie tego malowac potem itd.
    Ostatnio edytowane przez Megablast73 ; 28-03-2011 o 09:06

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dawid7er
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    684
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Bełchatów
    Blog
    5
    moja rada taka, kup za parę groszy używkę ori i zmień gumkę, na szrocie to pewnie za free drapniesz :D Domyślam się że to wkurzające ale tak już jest...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa
    Tak uczynie chyba.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    witam no ja nie ukrywam ze tez mialem problem jak chcialem wymienic wycieraczki, kupilem komplet Valeo i jedna nie pasuje, ale wsadzilem dwie takie same (obie ze spoilerem) i chulaja do tej pory.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Ori używka + gumki z firmy Mot-gum - u mnie działa perfekcyjnie od chyba 2 lat - koszt gumek to ok 20zł. Oczywiście oryginalna wycieraczka musi być prosta i bez luzów.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Znalazłem na allegro taką:

    http://allegro.pl/wycieraczka-kierow...528535966.html

    Ktoś ma jakieś doświadczenia z taką wycieraczką?

    Pozdrawiam,
    Marcin

  10. #10
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ja za 80 zł kupuję bosch takie jak należy komplet prawa i lewa. Bosch to jest jakaś jakość w porównaniu do trico.
    3 397 118 302 to jest numer bosch kompletu który na pewno pasuje.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •