Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Problem ze wspomaganiem przy silniku 4.0 diesel

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    13
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Golub-Dobrzyń

    Problem ze wspomaganiem przy silniku 4.0 diesel

    Więc problem pojawił sie wczoraj gdy wyjechałem z parkingu poczułem ze kierownica ciężko chodzi pojechałem na stacje i zgasiłem silnik dolałem płyny do wspomagania (ATF)po odpaleniu było wszystko ok ale gdy przejechałem może z kilometr znów kierownica zaczęła ciężko chodzić :( dlaczego jak zgaszę i dopalę silnik to przez chwile jest dobrze gdzieś tak 4-8 min a potem znów ciężko chodzi .Znów zgaszę i od razu odpalę i tez chwila dobrze i nie chodzi :( i przepraszam jeżeli coś źle zrobiłem :) dodam ze nie mam czasu za bardzo sie bawić i wymieniać wszystko po kolei zaczynając od płynu i węże i tak dalej skoro tego wcześniej nie było :)

    czy to pompa od wspomagania ??? jeżeli tak to jaki koszt i czy kto ma taką na sprzedaż ???

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar Lelena
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    16
    BMW
    będzie E32
    Skąd
    ww
    To może być pompa, po tych objawach co piszesz, ale ja bym zaczęła jednak od wymiany oleju do wspomagania, bo może układ zasyfiony. Dużej roboty z tym nie ma. Wymienisz to sam chwila moment i może być po sprawie.
    A pompę kupisz za 3-4 stówki.

  3. #3
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    nie wiem czy nie powinienes wlać cfh11s . co masz napisane na korku od zbiorniczka?? jaki kolor płynu w środku jest??
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    13
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Golub-Dobrzyń
    zapomniałem na pisać ze na co dzień zajmuje sie naprawa BMW swapy silników itp
    kolor czerwony wszystko ok wiec nie ma potrzeby wymiany skoro jest czerwony a nie czarny
    na zbiorniczku chyba nic nie mam na pisane :) ale nie jestem pewien nie przyglądałem mu sie ;p

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    13
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Golub-Dobrzyń
    czy może być to związane z nie do końca odpowietrzonym układem hamulcowym ?????

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Nie sądzę aby miało to coś wspólnego z układem hamulcowym... U mnie były podobne objawy i okazało się, że przekładnia umiera (nie było luzów a przekładnia robiła duży opór i ciężko się kręciło) więc warto to też sprawdzić...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    13
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Golub-Dobrzyń
    a jak mam sprawdzić czy przekładnia siadła dostęp jest fatalny :( chyba jej nie wyjmie bez podniesienia silnika :/

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez kociak1122 Zobacz posta
    zapomniałem na pisać ze na co dzień zajmuje sie naprawa BMW swapy silników itp
    kolor czerwony wszystko ok wiec nie ma potrzeby wymiany skoro jest czerwony a nie czarny
    na zbiorniczku chyba nic nie mam na pisane :) ale nie jestem pewien nie przyglądałem mu sie ;p
    Jeżeli to nie żart, to niezły z Ciebie mechanik specjalista od BMW:)
    Po podłączeniu do programu diagnostycznego powinieneś miec procedury dotyczące sprawdzenia układu wspomagania. Tam jest napisane że trzeba zrobic to i to, jak nie działa to zrobic to i to i tak dalej, aż do rozwiązania problemu. Nie trzeba podmieniac części tylko wykonuje się próby/testy wg procedury i po kolei sprawdza się aż do rozwiązania problemu. Taka wymiana na pałę to mnóstwo czasu i kosztów. Program to chyba DIS, ale nie jestem pewien, bo tylko hobbystycznie czasami majsterkuję:)
    Pozdrawiam
    monster_pl

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    DIS jest do diagnostyki a instrukcje serwisowe krok po kroku to TIS :)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    13
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Golub-Dobrzyń
    nie zajmowałem sie przedtem e38 dlatego sie pytam co i jak jeżeli chodzi o e30 e36 e34 to nie ma problemu ale w siedem nie mam dużego rozpoznania dlatego pytam a jak sie jest mechanikiem to już trzeba wszystko wiedzieć ?? no chyba nie wiec prosze dlatego o pomoc a jeżeli ma ktoś mi ubliżać to dziękuje bardzo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •