Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Szumy powietrza !!!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie

    Szumy powietrza !!!

    Witam jak w temacie zastanawiają mnie dość głośne jak na taką limuzynę szumy powietrza podczas jazdy które zaczyna być słychać już od 80 km/h , dodam że auto ma wymienioną przednią szybę i kiedyś miało jakąś stłuczkę bo są ślady między przednim prawym kołem a drzwiami.Prowadzenie auta i reszta rzeczy są ok. tylko ten szum wiatru. Gdzie szukać przyczyny!!! Co ma wpływ na ten szum? pozdro.....

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar Strunapl
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    2
    BMW
    e38
    Skąd
    Szklarska Poręba
    Sprawdź szyberdach... jedz z otwarta podsufitka a później ją zamknij i zobacz czy jest różnica... miałem podobnie

  3. #3
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    może antenka od cb:)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    136
    BMW
    e38
    Skąd
    wawa
    wyreguluj szyber.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    maniek42 oglądnij dokładnie uszczelkę przedniej szyby (górna część przy dachu) bo jak zmieniał ktoś szybę to mógł starą wsadzić lub przy zakładaniu uszkodził nową i przez to będzie Ci szumieć (sprawdź czy dobrze dolega do dachu i na zaokrągleniach przy słupkach), ta uszczelka wchodzi pod maskownice na słupkach i tam się kończy. Jak byś chciał wymienić tą uszczelkę to bez wyjęcia szyby nie da się jej zmienić.

  6. #6
    na bank uszczela szyby. podczas jazdy z miejsza predkoscia sprobuj wypchnac szybe odrobine do przodu i przy gorze, powinnotez szumiec .



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Dopatrzyłem się że uszczelka szyby od strony pasażera na boku jest tam taka jakby rynienka nie przylega całkiem do niej i być może jest to przyczyną, tylko co teraz mogę zrobić? czy spróbować wcisnąć delikatnie czarnego silikonu w tą szczelinę? ( szer. ok. 1 mm ). Czy to wystarczy? pozdrawiam......

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    48
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Brzesko
    U mnie mam podobny problem i właśnie jest tak że jak otworze podsufitkę od szyberdachu szumy są zdecydowanie większe, jak wyregulować ten szyberdach aby było ok?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    panowie przednia szyba jest klejona i uszczelka nie może szumieć.... zrobiłem u siebie podobny test myślałem ze to ta uszczelka ozdobna szyby czołowej wiedz obkleiłem papierową taśma szybę do okola i na próbę pojechałem szumy bez zmian.. po teście podsufitki wiem juz z kąd dochodzą szumy... ponawiam pyt jest moze jakas fotorelacja jak wyregulowac dziure w dachu :D

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nie robi się tego przypadkiem tak samo jak "awaryjnie zamykanie dachu"??
    Jeżeli tak to:
    W bagażniku w zestawie narzędzi jest wyprofilowany imbus i po ściągnięciu podsufitki z przyciskiem od zam/otw. szyberdachu jest dostęp do silniczka resztę już sami dojrzycie. Co do podsufitki ostrożnie ją odginajcie aby nie połamać plastikowych uchwytów, odciągajcie na wysokości środka, wyskoczyć powinna od strony wnętrza auta.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •