Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Ogromny strzał gazu podczas jazdy i ogromny problem:(

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    53
    BMW
    E32 730 R6 1990r & E34 525 R6 1991
    Skąd
    Bydgoszcz

    Unhappy Ogromny strzał gazu podczas jazdy i ogromny problem:(

    Panowie mam kolejny klopot z moim autkiem, podczas normalnej spokojnej niedzielnej przejazdzki nagle strzelil mi gaz(2 gen), ale huk byl taki ze myslalem ze mi koło odpadło :(autko oczywiscie zgaslo, zjechalem na pobocze, awaryjne, maska w gore i poki co mam wywalony po raz kolejny przeplywomierz, rozerwalo mi obudowe filtra powietrza i sila byla tak duza, ze az ten element, ktorym jest zasysane powietrze do filtra zostalo wyrwane z obudowy filtra powietrza...
    poki co plan mam taki, ze skleje przeplywke zeby jakos sie poruszac, bo auto jest mi niezbedne kazdego dnia i
    kupie nowa obudowe filtra...
    Dlaczego az taki mi strzelilo? dodam, ze czasami zdazalo mu sie kichnac, ale bardzo delikatnie i zawsze przy gwaltownym przezucaniu z benzyny na gaz, nigdy podczas jazdy.
    Co moge sprawdzic domowym sposobem?
    mam niedaleko przeplywke na podmianke, ale nie ma sensu jej montowac, jak mi kichnie znow i bede tylko o przeplywke do tyłu.
    od czego zaczac?
    prosze o jakies rady, bo sam zbytnio nie mam pomysłu co dalej robic.
    pozdrawiam
    BMW - Bardzo Męski Wóz ;-)

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Zmień instalkę na sekwencję.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    mhm 2 generacja zawsze będzie strzelać rano nagrzewaj auto na benzynie do pionu a nastepnie (przynajmniej ja tak robie) zgaś silnik wprowadź instalacje gazowa w tryb awaryjny i odpal z gazu. a powiedz jeszcze czy nie zatankowales na innej stacji niz zwykle ja mam tak ze mi auto strzela jak zatankuje na stacji najblizszej swojego domu. po 2gie sprawdz cały dolot czesto strzela gdy lewe powietrze lapie

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez MaciejMRH Zobacz posta
    od czego zaczac?
    Pierwsza opcja:wywalić gaz mieszalnikowy i jeździć na benzynie.
    Druga opcja:wywalić gaz mieszalnikowy i zamontować sekwencje.
    Trzecia opcja:zostawić tak jak jest i kupić z 5 przepływek na zapas ;)
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar koNik_N
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Skąd
    KRK
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Zmień instalkę na sekwencję.
    kolega niestety ma tu rację, ja tak zrobiłem, wbrew pozorom można założyć coś taniego (stag-300 + kme gold + najtańsze valteki za ok 2000zł z montażem - bo tył instalacji już masz). Ja dokładnie tak zrobiłem i nie żałuję - auto jeździ super, nie da się tego dosłownie porównać. Koszt jednej głupiej przepływki to ok 400zł, IMO lepiej od razu wydać więcej i załatwić sprawę. oczywiście niektórzy napiszą tu że moje wtryski to syf - ale ze 2 lata i tak pojeżdżą i i tak lepiej niż II-gen. A koszt ich wymiany jest śmieszny jakby co ;)

    możesz tez naprawić to co jest i dać mniejszy mikser (większe podciśnienie będzie lepiej "wyciągać gaz" albo ustawić bogatszą mieszankę (zabezpiecza przed strzałami). Sprawdź też układ zapłonowy...
    Ostatnio edytowane przez koNik_N ; 27-03-2011 o 18:36
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    53
    BMW
    E32 730 R6 1990r & E34 525 R6 1991
    Skąd
    Bydgoszcz
    tak naprawde to zastanawiam sie nad ta sekwencja, ale najpierw musze zmierzyc sobie kompresje, bo przejechalem sie kiedys kumpla 7er w tym samym motorze co mam ja i sie zbierala, a moja nie :( takze jesli silnik jest juz na wykonczeniu to sprzedaje ja i kupie jakas z sekwencja, bo naprawa silnika + sekwencja to ostateczne rozwiazanie, jesli tej nie uda mi sie w miare szybko sprzedac...
    kolego koNik_N w jaki sposob mam sprawdzic zaplon?
    BMW - Bardzo Męski Wóz ;-)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    sekwencje z montazem moge zalatwic Ci za ok 1700 zl...a to jedyne sluszne rozwiazanie, to samo mial Przemo w swojej - teraz otrzymal sekwencje, niedosc ze ma wiecej mocy to nie obawia sie przy gwaltownym wcisnieniu gazu wybuchu(a przy wyprzedzaniu nie jest to przyjemne)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    53
    BMW
    E32 730 R6 1990r & E34 525 R6 1991
    Skąd
    Bydgoszcz
    wiem, ze sekwencja to jedyne sluszne rozwiazanie, ale najpierw musze rozwazyc za i przeciw montowania jej akurat w tym aucie, bo skoro cos grubszego jest w silniku to wole sie tego pozbyc i poszukac jakiejs innej, zdrowej, nawet na gazie 2 generacji i w tamta wrzucic sekwencje .
    BMW - Bardzo Męski Wóz ;-)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Cytat Zamieszczone przez MaciejMRH Zobacz posta
    tak naprawde to zastanawiam sie nad ta sekwencja, ale najpierw musze zmierzyc sobie kompresje, bo przejechalem sie kiedys kumpla 7er w tym samym motorze co mam ja i sie zbierala, a moja nie :( takze jesli silnik jest juz na wykonczeniu to sprzedaje ja i kupie jakas z sekwencja, bo naprawa silnika + sekwencja to ostateczne rozwiazanie, jesli tej nie uda mi sie w miare szybko sprzedac...
    kolego koNik_N w jaki sposob mam sprawdzic zaplon?
    Wywal najpierw mikser i dopiero porównaj na pb z kolegą.

  10. #10
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez marek1132 Zobacz posta
    Pierwsza opcja:wywalić gaz mieszalnikowy i jeździć na benzynie.
    Druga opcja:wywalić gaz mieszalnikowy i zamontować sekwencje.
    Pierwsza opcja jest najlepszym pomysłem ale druga też jest w miarę...

    Cytat Zamieszczone przez Adrian1031 Zobacz posta
    Wywal najpierw mikser i dopiero porównaj na pb z kolegą.
    Dokładnie! Konik ma rację ale zapomniał też dodać że auto jest żwawsze.Auto z mikserem nie jedzie kompletnie ,nawet na benzynie.

    Nie zależnie od wersji silnikowej czy to m30b30 czy m70b50 na mikserze osiągów mieć nie będzie i taka jest prawda...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •