Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Wątek: Ogromny strzał gazu podczas jazdy i ogromny problem:(

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Po 1 ciesze sie po 2 odłamki przepływki powinny zostać zassane do środka uszkodzić zawory oraz najlepiej porysować tuleje cylindrów i uszkodzić tłoki. Życze tego wszystkim nicponią co jeżdzą Bombami z gazem zwykłym najlepiej powinno złapać zwarcia i zeby samochód sie zapolił.
    Po 3 samochód z gazem zwykłym to gówno bo ta instalacja osłabia dodatkowo auto mimo jazdy na benzynie przez zwężke dolotu o jakieś 40% (mikser) i opcjonalnie anty wybuch dodatkowo jeśli mamy automat zakłuca to pracę skrzyni. Kolega mój kupił pachruścia z gazem 3 gen skrzynia zmieniała biegi jak w żuku nie było czym jechać maks 120 bo wystrzał na benzynie nie chodziło bo pokrzywiona przepływka na trasie 200km 5 strzałów i powrót jak na szpilkach żeby to dojechało ale sprawdziły to i z silnika jeszcze było co zbierać mimo że jeździł na tym gównie przez 11 lat :| Połatane doloty nowa przepływka bez zwężek i jakoś to już chodziło nie było idealnie ale chodziło gaz odpięty i zamiar montażu sekwencji ale została sprzedana tak jak stało.
    Tak więc nie opłaca ci sie kupować nowej przepływki i podpinaś spowrotem gazu chyba że jesteś głupi. Można na tym jeździć ale trzeba robić to z pojęciem dobra regulacja i reduktor zmieniany albo regenerowany co 2 lata w przeciwnym razie poprarcieją membrany nie będzie sie dało tego wyregulować i strzelanie A nie że jak w tamten bmce instalacja 11 letnia i chciały na tym jeździć.
    Aha i życzę powodzenia znalezienia drugiej zdrowej na gazie 2 lub 3 żaden nie będzie zdrowy chyba że lubujesz sie w złomie. Nie ma takich chyba że instalacja ma nie więcej niż 3 lata i była jeżdzona z pojęciem bo teraz jeśli gaz montowany był 2-4 lata temu to żaden rozgarnięty gazownik by nie założył zwykłego gozu tylko sekwencje.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 27-03-2011 o 19:40

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    ja jezdze z 2 gen i nie ma problemo podstawa to dbac o instalacje wymiana filtrow i regulacja kopułka palec swiece i przewody to podstawa i odpowiednia regulacja i zadnych strzałów nie ma

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    MaciejMRH napisz jeszcze jakie miałeś spalanie na gazie. Jakubmw Ty też napisz.

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    O tym właśnie mówie ale co to za jazda mocy nie ma pali więcej gazu niż powinno i na dodatek trzeba być mimo wszystko ostrożnym a i tobie prędzej czy później strzeli mogę się założyć. Możliwe że jeśli nie miałeś jeszcze strzalów twoja bema jest zadbana i z jakiś nie wiadomych przyczyn mimo wszystko znalazł się taki gaz a nie inny który nie powinien być zalożony to możesz jeździć może myślisz a no puki jeździ nie strzela to bede jeździł a jak strzeli to zmienie na odpowiedni. no zgadzam się z tym tak też można po jednym strzale tragedia się raczej nie stanie tylko na 80% rozwali przepływkę ale raczej bedzie się ją dało zrobić i pewnie pęknie któraś rura od dolotu.Ale po takim incydencie nie mądrym by było nadal na tym jeździć tylko należało by już założyć właśnie Sekwencyjną instalację.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    moje spalanie 14 wiecej nie spali i mam 2 gen i nie ma strachu o strzaly

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar koNik_N
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Skąd
    KRK
    Cytat Zamieszczone przez jakubmw Zobacz posta
    ja jezdze z 2 gen i nie ma problemo podstawa to dbac o instalacje wymiana filtrow i regulacja kopułka palec swiece i przewody to podstawa i odpowiednia regulacja i zadnych strzałów nie ma
    powiem Ci że ja tez tak myślałem (miałem dobrą II-gen Landi Renzo) strzałów nie było NIBY (nigdy nie słyszałem) a jednak klapa antywybuchowa nosiła ich ślady....

    co do zapłonu - na dzień dobry odkręć kopułkę i zobacz czy jej styki i palec jeszcze istnieją czy nie mają wyrw jak Rów Mariański. Ja miałem np u siebie kopułkę 15 letnią.... a przy II gen to niedopuszczalne - kable, świece - wszystko musi być w nienagannym stanie... możesz też ewentualnie zmniejszyć przerwę na świecach o 0,2mm względem nominału jeśli masz zamiar jeździć na II-gen dalej..

    Tak jak pisał Dżuda i inni w temacie - na mikserze auto jest strasznie zamulone, wystarczy policzyć sobie powierzchnię oryginalnego dolotu (powiedzmy koła o średnicy 70mm) a przykładowego miksera ok 34mm... powierzchnia tego ostatniego jest niestety ponad 4x mniejsza! do tego dochodzi zakłócenie przepływu mieszanki i jak to ma jechać?
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Cytat Zamieszczone przez jakubmw Zobacz posta
    moje spalanie 14 wiecej nie spali i mam 2 gen i nie ma strachu o strzaly
    Jakub BMW... [ To nie możliwe, - Zaraz się przekonasz] Jak w reklamie poloneza. Poloneza za milion 400? To nie możliwe - Zaraz się przekonasz.
    Konik przeżył to na własnej skórze No jeżeli tak ślepio ufasz tej instalacji to ok. Osobiście życzę Ci żeby nigdy strzał nie nastąpił i żeby bema mimo miksera miała swoje 211Hp odejmując margines zużycia...

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    za zadne skarby nie kupuj bmw z gazem bo Sie okaze, ze wdeples jeszcze w wieksza mine niz masz. Podstawa to uklady zaplonowy bez sprawnego ukladu samochodów jezdzic nie bedzie.

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    53
    BMW
    E32 730 R6 1990r & E34 525 R6 1991
    Skąd
    Bydgoszcz
    mi pali okolo 20l gazu, z autem poradzilem sobie na tyle, ze wyjade na gazie z garazu i dojade na badanie kompresji, bo decyzja zapadła jednoznaczna, jesli mechanik (tylko gdzie tu teraz takiego sumiennego szukac...)stwierdzi, ze silnik jest w porzadku to na tym gazie co mam przejezdze gora miesiac i wrzucam sekwencje, a jesli silnik jest w kiepskiej kondycji to chyba wole sprzedac to i kupic jakas ciekawa z sekwencja, ale nie w 2 godziny tak jak porwałem się na tą.
    BMW - Bardzo Męski Wóz ;-)

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Powinno być ok gaz niszczy osprzęt bebechy powinny być niezłe Prosta sprawa załóż dobrą przepływkę bez zwężek i oceń sam jeżeli starczy a silnik dodatkowo nie bierze oleju to będzie dobrze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •