Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Swap e30 - kto wie gdzie i jak i za ile ?

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez qaz Zobacz posta
    moim zdaniem wsadzanie M30B30 do E30 to jest nieporozumienie , dużo przeróbek a efekt nie wiele lepszy od seryjnego M20B25 . mam dużo znajomych z e30-mi i mysle ze żaden nie zawracał by sobie głowy z takim swapem jak juz to tylko B35
    ale kolega powyżej napisał iż posiada taki silnik i resztę,więc jak chce to ma już mniejsze koszty.a porównywanie seryjnego m20b25 do seryjnego m30b30 to troszkę nie halo.Dobre m30b30 będzie ładnie gumę upalało w e30a na b35 zawsze zdąży zmienić.

    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    Na to samo wychodzi stwierdzenie że swap z 1.6 na 1.8 IS też daje nie wiele lepszy efekt - bo różnica w momentach jest bardzo podobna w obu tych przypadkach.
    dokładnie tak jak kolega napisał.

    Jak czytam nie raz te wszystkie posty to wyciągam takie wnioski iż najlepiej to silnik od m5 bo reszta to za słaba,itd itp :P
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    53
    BMW
    e30
    Skąd
    bielan
    jak juz tak baardzo chcecie porównywać silniki to przynajmniej z tej samej "linni" czyli jak chcecie porównać 1.6 M40 to porównujcie go do 1.8 ale tez M40 a nie do M42 , ale cooo tam lepiej dopasować swini siodło . noo ale jak chce sie palic kapcia to 1.6 w E30 tez wystarczy . powiedziałem tez ze jest duzo przeróbek w porównaniu do wsadzenia M20 do E30 a 30Nm wiecej w M30 niweluje róznica w ciężarze miedzy M20 a M30 . nooo roboty jest pewnie małoo i wszystko pasuje P&P z M30 w E30 .
    sz4l0ny zawitaj w tym roku do Tarnowa na "German-a" z E30 z M30B30 pod maską a Ja go objadę swoim E30 z seryjnym M20B25
    Ostatnio edytowane przez qaz ; 01-04-2011 o 19:01

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez qaz Zobacz posta
    jak juz tak baardzo chcecie porównywać silniki to przynajmniej z tej samej "linni" czyli jak chcecie porównać 1.6 M40 to porównujcie go do 1.8 ale tez M40 a nie do M42 , ale cooo tam lepiej dopasować swini siodło . noo ale jak chce sie palic kapcia to 1.6 w E30 tez wystarczy . powiedziałem tez ze jest duzo przeróbek w porównaniu do wsadzenia M20 do E30 a 30Nm wiecej w M30 niweluje róznica w ciężarze miedzy M20 a M30 . nooo roboty jest pewnie małoo i wszystko pasuje P&P z M30 w E30 .
    sz4l0ny zawitaj w tym roku do Tarnowa na "German-a" z E30 z M30B30 pod maską a Ja go objadę swoim E30 z seryjnym M20B25
    Porównanie M20 i M30 wyszło przecież od ciebie, czemu więc nam każesz sie od niego odżegnywać?

    Ja nikogo do niczego nie zamierzam przekonywać, pisałem już nie raz - każdy ma prawo być zbawiony we własnej wierze, jest mi obojętne czy jestes wyznawcą M20, M40, M42 czy cokolwiek.

    Naprawde, trafiłes może na nieodpowiednią osobę żeby do czegokolwiek mnie przekonywać, frazes z pasowaniem siodła do swini to naprawde nie do mnie, nagrzebałem się przy tych autach wystarczająco żeby mieć pewność co do kwestii w których zajmuje zdanie.

    Czy twoje rozległe doświadczenia z e30 325i oraz e30 330i dają ci szerokie pole do popisu, nie wiem - ale pisz śmiało bo SZCZERZE - chętnie o tym poczytam.

    Nie pomyliłeś się pisząc że dużo rzeczy pasuje z M30 w e30 R6, to prawda i przewałkowaliśmy to już jakiś czas temu własnoręcznie. Jedno takie auto wystarcza żeby napisać cokolwiek na ten temat na forum, nie jestem wyrocznią, więc chętnie poczytam też o twoich doswiadczeniach ze składania takiego swapa i przede wszystkim z jazdy e30 z M30.

    325i wyjeździłem się sporo, mimo że nigdy nie posiadałem tego na własność, to jeżdżenie tym dzień w dzień przez kilka bitych miesiecy wystarcza mi żeby powiedzieć jedno - zdrowe 325i jest mocnym i szybkim autem i słusznosc ma ten, kto mówi że 2.5 jedzie. Nie umniejszaj jednak zmocie na 3.0 bo taka zmota zawalidrogą nie jest.

    Zaproszeń do Tarnowa nie trzeba, bywam co roku, nie mam e30 i jest mi z tym dobrze, objeżdżanie wszystkiego i wszystkich zostawiam lepszym.

    Dorzucam jeszcze fotkę naszego 335i jedno z fajniejszych aut po takim swapie, który swego czasu był w Krakowie rzadkością. I tutaj z ręką na sercu, nawet bardzo jadowite 325i klękało i to na oba kolanka.



    Pozdrawiam gorąco!
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    53
    BMW
    e30
    Skąd
    bielan
    eeehhhh ze by tak jeszcze czytali ze zrozumieniem , nigdzie nie powiedziałem ze E30 z B30 jest zawalidrogą , napisałem tylko ze swap M30B30 mija sie troche z celem i jest sztuką dla sztuki bo jest niewielka róznica miedzy tym silnikiem a fabrycznym M20B25 w E30 i tyle .

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez qaz Zobacz posta
    eeehhhh ze by tak jeszcze czytali ze zrozumieniem , nigdzie nie powiedziałem ze E30 z B30 jest zawalidrogą , napisałem tylko ze swap M30B30 mija sie troche z celem i jest sztuką dla sztuki bo jest niewielka róznica miedzy tym silnikiem a fabrycznym M20B25 w E30 i tyle .
    Proszę, napisz jeszcze jak bardzo mija się z celem kiedy w komorze silnika nie ma M20B25, tylko M40 1.8, 1.6 albo jeszcze lepiej M10 czy po prostu motor shaden i hula wiatr?
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    74
    BMW
    e32 730i v8
    Skąd
    Gdańsk
    Dzisiaj rozmawiałem z gościem który jest w temacie e30,również bawi się w wkładanie m30 i m50.Powiedział mi,że zdrowe m30b30 to dobry silnik i jest o niebo lepiej wykonany niż m20b25 w którym ciągle padają głowice,wspominał też coś o dwóch rodzajach głowic w m20.Powiedział również,że jest sens wkładania m30b30 do e30 tym bardziej jeżeli mamy wszystkie części.

    Kolega napisał,ze potrzebuje e30 do palenia gumy tak więc m30 wytrzyma o wiele więcej niż m20.M20 to świetny silnik ale nie oszukujmy się jest trochę słabszy a 30nm to bardzo dużo ;)
    Jestem jaki jestem

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Jeśli chodzi o m30b30, to jeśli ma się komplecik do upchania tego w E30, to spoko.. Inne motywy do swapa z tą motorownią mijają się z celem, nawet w przypadku M40.. Nakład finansowy dla swapowania m30 jest w obecnej chwili porównywalny z m50, a trafić zdrowe m50 znacznie łatwiej jak trafić zdrowe m30.. Chodzi o dostępność takich silników. Z drugiej mańki, żadne m50 nie objedzie zdrowizny m30 :P

    Jeśli chodzi o kasę, to koszta porównywalne swapów: m30b35/m50b25 m52b28/m52TUb28 m54b30/m60b40 m62b40/s50b32 s54/s60

    Jako posiadacz e30 z motorem m52TUb28 stwierdzam, że mocy nigdy za wiele i zawsze warto mieć choćby 10 KM więcej.. Teraz odkładałbym już na S54 ;)

    Hitem sezonu 2011 będzie pierwszy w PL swap s85b50 do E30... I z tego co wiem, znalazł się ktoś kto sypnie sianem i ktoś kto to zrobi tak by upchane było to z głową i potrafiło to pincet kuni przenieść na asfalt..

    Mniam :D



    Źródło: http://www.bmw-syndikat.de/bmwsyndik...ml&Topic_Cat=9
    Ostatnio edytowane przez Kafarek ; 02-04-2011 o 12:26


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  8. #28
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Kafarek, to E30 znam i wiem, że zdjęcie nie jest Twojego autorstwa, więc podaj link źródłowy do zdjęcia lub przerób je na link ;)

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Kafarek, to E30 znam i wiem, że zdjęcie nie jest Twojego autorstwa,
    Gdyby ta fota była mojego autorstwa, nie miałbym raczej problemu z wyborem felg do swojej 750-tki :P Kupiłbym wszystkie co mi się widzą i po kolei przymierzał :D

    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    więc podaj link źródłowy do zdjęcia lub przerób je na link
    Poprawione ;)


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  10. #30
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    Porównanie M20 i M30 wyszło przecież od ciebie, czemu więc nam każesz sie od niego odżegnywać?

    Ja nikogo do niczego nie zamierzam przekonywać, pisałem już nie raz - każdy ma prawo być zbawiony we własnej wierze, jest mi obojętne czy jestes wyznawcą M20, M40, M42 czy cokolwiek.

    Naprawde, trafiłes może na nieodpowiednią osobę żeby do czegokolwiek mnie przekonywać, frazes z pasowaniem siodła do swini to naprawde nie do mnie, nagrzebałem się przy tych autach wystarczająco żeby mieć pewność co do kwestii w których zajmuje zdanie.

    Czy twoje rozległe doświadczenia z e30 325i oraz e30 330i dają ci szerokie pole do popisu, nie wiem - ale pisz śmiało bo SZCZERZE - chętnie o tym poczytam.

    Nie pomyliłeś się pisząc że dużo rzeczy pasuje z M30 w e30 R6, to prawda i przewałkowaliśmy to już jakiś czas temu własnoręcznie. Jedno takie auto wystarcza żeby napisać cokolwiek na ten temat na forum, nie jestem wyrocznią, więc chętnie poczytam też o twoich doswiadczeniach ze składania takiego swapa i przede wszystkim z jazdy e30 z M30.

    325i wyjeździłem się sporo, mimo że nigdy nie posiadałem tego na własność, to jeżdżenie tym dzień w dzień przez kilka bitych miesiecy wystarcza mi żeby powiedzieć jedno - zdrowe 325i jest mocnym i szybkim autem i słusznosc ma ten, kto mówi że 2.5 jedzie. Nie umniejszaj jednak zmocie na 3.0 bo taka zmota zawalidrogą nie jest.

    Zaproszeń do Tarnowa nie trzeba, bywam co roku, nie mam e30 i jest mi z tym dobrze, objeżdżanie wszystkiego i wszystkich zostawiam lepszym.

    Dorzucam jeszcze fotkę naszego 335i jedno z fajniejszych aut po takim swapie, który swego czasu był w Krakowie rzadkością. I tutaj z ręką na sercu, nawet bardzo jadowite 325i klękało i to na oba kolanka.



    Pozdrawiam gorąco!

    Jechałem tą e30,bardzo profi pof maską,zapitała mocno..kolega sprzedał ją dalej...



    Sent from my Desire HD using Tapatalk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •