Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Szum wiatru przy wiekszych predkosciach.

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Aru89 Zobacz posta
    Wlasnie, gdzie na dolnym slasku sa szroty? Takie prawdziwe, ze auto sobie stoi rozbite i mozna kupowac czesci bo ja nie widzialem zadnego
    Przyjedź na jakiś większy śląski zlot BMW, dowiesz się wszystkiego, zdobędziesz namiary.

    Nie znam bliżej śląskiej sceny, ale cenię i szanuję Śląsk, forum bmw-mania może się okazać pomocne w namierzeniu tego czego szukasz, a na pewno jest czego szukać - Bytom, Chorzów, Katowice.


    Szum przy większych prędkościach to wina przede wszystkim uszczelek w drzwiach.

    Jeśli uszczelki są w dobrym stanie, a drzwi poprawnie ustawione, w aucie ma być bardzo cicho do 140-160 km/h.

    Wystarczy że uszczelka jednych drzwi będzie odstawać - słychać ją będzie już od niewiele ponad setki.
    Ostatnio edytowane przez sz4l0ny ; 28-03-2011 o 11:50
    Czarne e32 w benzynie!


  2. #12
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Wpadnij kiedyś na jakiegoś Wrocławskiego spota, uprzedź wcześniej że będziesz to jak ja będę na nim to zabiorę ze sobą kawałem uszczelki w gratisie. A jak nie chcesz czekać to kliknij http://moto.allegro.pl/listing.php/s...category=18087 i zamów sobie od kogoś całą uszczelkę z wysyłką. Całość nie powinna być droższa niż 25zł

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Jak potrzebujesz taką uszczelkę to wal na PW :) mam z e34 ;)


    A tak nawiasem to Irek aż mnie ciarki przechodzą jak widzę te białe 750i na tych felgach... :(
    Ostatnio edytowane przez DoDominik ; 28-03-2011 o 21:17

    ________________________________________

  4. #14
    Banned
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    19
    BMW
    BMW E32 735iA 1988r
    Skąd
    Kielce
    7demka 140 na autostradzie to grzech nie jechać więcej. Też miałem taki problem. Zmieniłem uszczelki w drzwiach i jest ok.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Dzisiaj obadalem uszczelki, sa popekane w niektorych miejscach i miekie jak szmaty :/ to na pewno ich wina.

    Mam robiony srodek na zamowienie ( czarny ), niestety uszczelki zostaly siwe. Jutro jade po sklepach polatac za uszczelkami od indywidual. Moze uda mi sie namierzyc. Jesli nie to sie odezwe ;)

    A na Wroclawski spot z checia przylece. Byliscie w Krzywej? ;)


    P.S. Czy uszczelka przedniej szyby rowniez odpowiada za poziom halasu tak bardzo jak w E38 gdyz z tego co pamietam tam dosyc czesto byla ona powodem szumow podczas wyzszych predkosci ;) moja rowniez nie jest w najleszym stanie - delikatnie mowiac.. rozpada sie.
    Ostatnio edytowane przez Aru89 ; 28-03-2011 o 23:10

  6. #16
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Co do uszczelek: nie spodziewaj się, że całkowicie wygłuszysz auto. Tych uszczelek jest zbyt wiele do wymiany i jeśli chciałbyś to zrobić perfect to należałoby wydać na nie w ASO fortunę. Oprócz tych w karoserii masz jeszcze na drzwiach, uszczelki szyby x 2 i np listwy zbierające. Każda z nich może powodować dodatkowy szum. Te auta niestety nie są nowe.

    Ja nie byłem w Krzywej - nie mój klimat...

    @Dominik: już się tak nie spu.....j :D

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Uszczelka w bagażniku też wiele daje raz się przejechałem bez to na początku byłem w szoku ;)

    ________________________________________

  8. #18
    Początkujący Użytkownik Awatar lotnik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    7
    BMW
    e32
    Skąd
    WAWA
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Co do uszczelek: nie spodziewaj się, że całkowicie wygłuszysz auto. Tych uszczelek jest zbyt wiele do wymiany i jeśli chciałbyś to zrobić perfect to należałoby wydać na nie w ASO fortunę. Oprócz tych w karoserii masz jeszcze na drzwiach, uszczelki szyby x 2 i np listwy zbierające. Każda z nich może powodować dodatkowy szum.
    Faktycznie trochę to kosztuje;) Ja się zdecydowałem w zeszłym miesiącu na wyciszenie wszystkich uszczelek drzwi, nie w ASO a i tak trochę kaski poszło. Ale efekt jest teraz nieziemski, więc nie żałuję:)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    151
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Cieszyn
    Mógłbyś zdradzić więcej szczegółów? Co za uszczelki wymieniłeś i gdzie można je dostać poza aso?

  10. #20
    Początkujący Użytkownik Awatar lotnik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    7
    BMW
    e32
    Skąd
    WAWA
    Tak jak pisałem, nie zajmowałem się wygłuszaniem sam tylko oddałem auto do serwisu, gdzie wyciszyli uszczelki drzwi:) Serwis mieści się w Warszawie - SztukaWyciszania.pl - tam znajdziesz więcej informacji. :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •