Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Dynamic Drive - jak sprawdzić czy działa ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    42
    BMW
    745i
    Skąd
    pl

    Dynamic Drive - jak sprawdzić czy działa ?

    Witam

    Jak już wcześniej opisywałem czasami mi się zdarza błąd DD jak jadę wolniej, zahamuję i gwałtownie skręcę - minimalna dolewka płynu do MAX nie rozwiązała sprawy.
    Ale ponieważ mam interfejs i Inpę, oraz to forum :) wyczytałem że można w inpie aktywować poszczególne siłowniki (funkcja ACTIVE) - więc spróbowałem i przy każdej manipulacji czy siłownika czy pompy na kompie samochodu i licznikach wyskakiwał błąd... - pomyślałem "interfejs z allegro za 100 zł - może coś z nim jest, albo ja coś źle robię... " ale włączyłem status i w trakcie jazdy obserwuje i okazuje się że ciśnienie to z reguły 0 lub 1 bar (czasami 2) natomiast napięcie pompy 0V.

    W związku z tym mam 3 wnioski - proszę o pomoc w wyborze prawdziwego :)
    1. Taka metoda testu jest niewłaściwa, DD działa OK
    2. DD nie działa w ogóle ale przy mojej spokojnej jeździe system nie próbuje go włączać, co tłumaczy rzadkie występowanie błędów (max 2 razy na tydzień)
    3. DD nie działa i ten fakt jest "zamaskowany" w elektronice (świadomie) aby nie użytkownik nie widział błędów, gdyż awaria jest kosztowna lub skomplikowana.

    Jak przekonać się czy DD działa ??

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    92
    BMW
    F02 750Ldx
    Skąd
    Świdnik
    Odczytaj błędy ze sterowników żeby konkretnie było wiadomo dlaczego wyskauje problem. Czasem pada np. czujnik skrętu i wyłączają się systemy.
    Sprawdz błędy w ARS i DSC no i w silniku. Będzie konkretna informacja co zawiniło.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •