Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Wątek: e39 4,4 brak cisnienia oleju gdy silnik się zagrzeje

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ups00
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    112
    BMW
    e38 m62b44 orientblau
    Skąd
    Kraków

    e39 4,4 brak cisnienia oleju gdy silnik się zagrzeje

    Witam mój znajomy ma bmw e39 z silnikiem taki jak mój czyli m62b44 i są jakieś cyrki .Rano jak jest zimno jest ok chodzi równo i cicho ale gdy tylko się zagrzeje spada ciśnienie prawie do zera i zaczyna grać rozrząd a potem głowice. Wymieniona była pompa, przewody wraz z obudową filtra sprawdzane były panewki te mniejsze i niby są ok.
    Mechanik rozkłada ręce znajomy ma już dość a ja jestem ciekawy co to może być?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    ja Ci nie pomoge ale podpinam sie z ciekawosci:>

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Jak silnik jest ciepły, materiał się rozszerza.. może gubi kompresję i takie ma przedmuchy? Niech zrobi pomiar na zimnym i ciepłym.. Będzie miał obraz pierścionków...


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    5
    BMW
    728i
    Skąd
    londyn
    Witam.
    Musze powiedziec jedno , fizyki nie oszukasz . Cisnienie oleju spada poniewaz olej nagrzewajac sie zmienia lepkosc i robi sie - mowiac po chlopsku - rzadszy , co z kolei powoduje spadek cisnienia w ukladzie.Przy zimnym oleju cisnienie jest prawie zawsze ok (moze byc tylko za wysokie) , dlatego cisnienie sprawdza sie przy rozgrzanym silniku. Przyczyny podstawowe sa dwie , luzy na panewkach (na glownych takze) lub zuzyta pompa oleju.Istnieje oczywiscie jeszcze wiele innych przyczyn, ale sprawdzeniem tych dwoch podstawowych zajalbym sie w pierwszej kolejnosci.O ile z pompa jest prosta sprawa - nalezy po prostu zmierzyc luzy miedzy zebami kol zebatych pompy oraz miedzy obudowa wewnatrz pompy a powierzchnia kol zebatych i jesli nie miesci sie w normie wymienic pompe - o tyle z panewkami jest duzo trudniejsza sprawa.Nie sprawdzisz luzow jaknie rozbiezesz calego korbowodu - glownych gniazd takze .

    Trzeba koniecznie sprawdzic owalnosc gniazd panewkowych na korbowodach ( jesli nie miesci sie w normie zrobic szlif i zalozyc nadwymiarowe panewki) , oraz sprawdzic koniecznie stan i luz panewek glownych na podporach walu . Uwaga bardzo wazne - do zlozeniu po szlifie walu i panewek nie zaluj oleju silnikowego (wczesniej dokladnie przedmuchac wal w kanalach olejowych z drobin metalu) , koniecznie trzymac sie scisle specyfikacji ,momentow dokrecania srub ! nigdy nie uruchamiasz silnika zanim recznie nie sprawdzisz czy wal obraca sie bez nadmiernych oporow po zlozeniu wszystkiego. Nowa pompa musi byc zalana olejem przed montazem ( niektorzy zapominaja i niepotrzebnie pozbawiaja sie owlosienia z powodu finalnego braku cisnienia oleju w ukladzie ;-) ). Mysle ,ze koszt to ok. 2,5 tys zlotych .

    Zakladam oczywiscie ,ze sprawdziles cisnienie manometrem zewnetrznym . W wypadku prawidlowego cisnienia i pomimo tego glosnej pracy zaworow wina nalezy obarczyc kompensatory luzu zaworowego i zuzyte dzwigienki zaworowe . Powodzenia

    P.S
    Przy pracach z silnikami CZYSTOSC wykonywanych prac to gwarancja sukcesu .Silnik powinien byc DOKLADNIE umyty karcherem od spodu zanim zaczniesz rozbierac ( chyba ze ktos lubi wygladac jak Rychu mechanik z przed 30tu lat :-)). Sruby jesli mozliwe wymieniac na nowe. Do skrecenia szczelnie miski w starszych samochodach czsami pomaga hermetyk ( niestety powierzchnie styku miski z karterem silnika czesto ulegaja odksztalceniu zwlaszcza jak samochod byl wczesniej w rekach jakiegos rzeznika )
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 12-09-2013 o 22:03

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ups00
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    112
    BMW
    e38 m62b44 orientblau
    Skąd
    Kraków
    Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź.

    Mam jeszcze jedno pytanie jakie ma być prawidłowe cisnienie oleju oczywiscie na rozgrzanym silniku ??

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    ups00 Daj koniecznie znać jak rozwiążesz problem, mam bardzo podobny problem przy czym u mnie cały czas jest beznadziejne ciśnienie, rozrząd wali jak w starym dieslu, ostatnio nawet wyskoczyl komunikt pressure oil stop. a po zatrzymaniu z maski parował śmierdzący olej:(

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ups00
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    112
    BMW
    e38 m62b44 orientblau
    Skąd
    Kraków
    Poles spoko nie ma problemu dam napewno znac i licze tez na ciebie.

    I mam kolejne pytanie czy taki miernik z aukcji podejdzie pod m62 i jakie ma być to cisnienie oleju??

    http://allegro.pl/miernik-tester-cis...514421079.html

  8. #8
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    ups00 - nie mieszaj tematów. Załóż nowy wątek np. w dziale "Allegro ..."
    Gra muzyka

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    kolewgo kup zwykly manometr z takim gwintem zeby wkrecic w gniazdo przy filtrze:) po co kase wydawac nie potrzebnie:>

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ups00
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    112
    BMW
    e38 m62b44 orientblau
    Skąd
    Kraków
    Wkońcu zamontowaliśmy manometr i tak jak jest zimny to na jałowym jest 4 bary z czasem jak silnik osiągał temperature ciśnienie spadało do 0,5 bar na jałowym później gdy pożądnie się silnik zagrzał spadło do zera na wolnych obrotach gdy dodawaliśmy gazu to wskazówka strasznie drgała razem z obrotami silnika wzrastało ciśnienie ok 2 000 obr to było 2 bary dodam że zawory strasznie grały.

    Teraz pytanie pompa oleju czy panewki czy jeszcze coś innego ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •