Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: E32 i Steptronic

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    78
    BMW
    nie ma
    Skąd
    DE

    E32 i Steptronic

    witam, czy ktoś słyszał o czymś takim, mechanicznie chyba problemu nie ma chodzi mi bardziej o elektronikę? jak to uruchomić aby skrzynia działała poprawnie?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    widzialem takie auto 540i e34 5hp30 i zmiana biegow wszyta(mikrowlaczniki pod skorą) w skorzana kirownice jak w alpinie e39
    auto bylo na tablicach D i bylo to w niemczech robione

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    78
    BMW
    nie ma
    Skąd
    DE
    masz jakieś linki ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    nie, jak spotkam tego czlowieka to sie zapytam gdzie robil

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    78
    BMW
    nie ma
    Skąd
    DE
    mi już nie chodzi o same guziki w kierownicy, wystarczy zdecydowanie wybierak z e39. interesuje mnie czy da się ogarnąć elektronikę żeby to chodziło, tzn wyświetlacz w zegarach, tryby m/s itd.

  6. #6
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Myślę, że ktoś kto zajmuje się swapami zrobi to bez problemu. Do takiej przekładki najlepiej mieć oczywiście cały samochód jako dawce.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Mi PUZ oferował do E30 opcję automatycznej skrzyni biegów i całego swapa motorowni z E39 1999r m52TUb28 + steptr. Ale wybrałem manuala :P. Skoro do E30 się da i jest to w tej samej cenie, to do E32 na pewno ;)


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    Cytat Zamieszczone przez ninja-5 Zobacz posta
    mi już nie chodzi o same guziki w kierownicy, wystarczy zdecydowanie wybierak z e39. interesuje mnie czy da się ogarnąć elektronikę żeby to chodziło, tzn wyświetlacz w zegarach, tryby m/s itd.
    wlasnie nie pamietam jak to bylo rozwiazane poniewaz mnie to nie interesowalo, dla mnie to taki gadżet. miesiac sie pobawisz i dasz sobie spokoj. troche jezdzielem takimi skrzynami i musze ci powiedziec ze sie tego nie uzywa. sporadycznie.
    potrzebny w automacie jest kick-down li sport.

  9. #9
    Banned
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    78
    BMW
    nie ma
    Skąd
    DE
    no tak ale na tiptroniku czy steptroniku można zawsze auto przeciągnąć np na 3 biegu do wyprzedzania. miałem e39 520i muł straszny ale jak do końca się ciągnęło na tiptroniku to nawet jechało. kick down owszem ale to trwa. a tak na jednym biegu trzymasz obroty 4tys rpm i kopyto działa lepiej niż kick down. a jako ze padla mi skrzynia to szukam kompromisu miedzy mamualem a automatem.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sławomir
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    318
    BMW
    2x V12
    Skąd
    Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez luki730i Zobacz posta
    miesiac sie pobawisz i dasz sobie spokoj. troche jezdzielem takimi skrzynami i musze ci powiedziec ze sie tego nie uzywa. sporadycznie.
    potrzebny w automacie jest kick-down li sport.
    Też mi tak mówili, że łopatki w BMW są bajerem, ale teraz je mam u siebie i powiem, że tryb manualny jest nie do pobicia jeśli chodzi o reakcję auta. Nawet w trybie sport nigdy nie wiesz, kiedy zostanie zmieniony bieg, a w manualu możesz utrzymywać bieg i obroty jakie tylko potrzebujesz. Nie używa się tego na co dzień, ale jak chcesz coś ostrzej pojeździć, to jest to nieocenione :)
    Podarunki od bezdomnego: E32 V12 + G12 V12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •