Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Czemu tak nisko cenione nasze 7er?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Mateusz G
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    30
    BMW
    728 E38
    Skąd
    świętokrzyskie

    Czemu tak nisko cenione nasze 7er?

    Witam.
    Przeglądam sobie tak czasem allegro i dziwi mnie dlaczego 7ki tak nisko stoją na rynku. Średnio mają taką samą cene jak z tego samego roku lub 2-3 lata młodsze passaty, mondeo, laguny, 607 itp wynalazki... A jak ostatnio siadłem do passata kolegi z 2003 roku to doszedłem do wniosku że moj były matiz mial podobne plastiki. Ochyda :( Być może chodzi o wysokie koszty utrzymania ale
    Jak patrzeć na s-klasse to jednak stoją ok 10 tysi więcej, xj jaguara wydaje mi sie że za dobry egzemplarz też trzeba wiecej dać.
    Więc skąd takie niedowartościowanie? Dodam że brałem głownie pod uwage e38 bo takim też jeżdze.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Brałeś pod uwagę złom a nie auta utrzymane. Kupisz złom i szybciutko włożysz kilka ładnych tys., a jak kupisz zadbany egzemplarz to musisz drożej dać ale masz potem spokój. Drugi powód to duża ilość e38 i to też zbija cenę.
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    A dlatego że rynek jest pełny BMW. W dalszym ciągu ściągają różne wynalazki od turasa z Berlina za grosze i cena idzie w dół. Jeżeli ktoś chce kupic dla siebie dobre auto w Niemczech albo Szwajcarii, to okazuje się że okazje nie istnieją i sprowadzenie kosztuje o wiele drożej niż kupno na miejscu w Polsce. Oprócz tego u nas mało kto dba o auto. Większośc tego co jest wystawione do sprzedaży to złom na kółkach z zegarem cofanym kilka razy. Czyli wzrasta ryzyko i ludzie niechętnie kupują bo się boją późniejszych konsekwencji. Wolą paska na ropę bo to nie jest auto do szybkiej jazdy, łatwiej zbadac stan techniczny i tańsza eksploatacja. Nie każdy potrzebuje ganiac 200 km/h :)
    Ostatnio chciałem sprzedac swoje autko za 45 tys, chociaż cena w Niemczech oscyluje w okolicach 10-12tyś Euro + akcyzy itd, i porażka. Jest wystawiony w dalszym ciągu za 38tyś i stoi, a ja to olewam. Sprzedam to sprzedam, ale gdyby mnie przycisło, to trzeba by zejśc z ceny do ok. 29-30tyś żeby szybko sprzedac, czyli za 1/2 ceny:) Amatorów na takie zakupy jest sporo, ale to nie Biedronka:)
    I tak to jest z tymi cenami.
    monster_pl

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Poczekaj jeszcze z 5...6 lat a zobaczysz jak cena podskoczy :)
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  5. #5
    Vip Vip Awatar tomcad
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    493
    BMW
    E38 728 '96
    Skąd
    Kraków
    Czy to akceptujemy czy nie, cena w Polsce zadbanej E38 to 20-30 tyś zł zależności od rocznika i wyposażenia.
    Także wcale się nie dziwię, że 750 iL nie idzie za 45 tyś., bo nie ma takiej możliwości, chyba że by była tak świerza,
    jak świerza jest bmk-a jak ma 100-150 tyś przebiegu. Też jestem zdania, że za 6 lat ceny E38 wzrosną, a raczej
    powrócą do tego pułapu w jakim są teraz, czyli ok. 20-30 tyś. za zadbany egzemplarz.
    W takich cenach są teraz zadbane E32 w niemcowni obserwując na podstawie mobile.de
    Zauważyłem też, że cenne są samochody z niskimi przebiegami, zadbane z licznikiem powyżej 300 tyś. niestety już tak ceny nie trzymają.
    E23 728 - E38 728 - E60 520d - E65 750i

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez tomcad Zobacz posta
    Czy to akceptujemy czy nie, cena w Polsce zadbanej E38 to 20-30 tyś zł zależności od rocznika i wyposażenia.
    Także wcale się nie dziwię, że 750 iL nie idzie za 45 tyś., bo nie ma takiej możliwości, chyba że by była tak świerza,
    jak świerza jest bmk-a jak ma 100-150 tyś przebiegu. Też jestem zdania, że za 6 lat ceny E38 wzrosną, a raczej
    powrócą do tego pułapu w jakim są teraz, czyli ok. 20-30 tyś. za zadbany egzemplarz.
    W takich cenach są teraz zadbane E32 w niemcowni obserwując na podstawie mobile.de
    Zauważyłem też, że cenne są samochody z niskimi przebiegami, zadbane z licznikiem powyżej 300 tyś. niestety już tak ceny nie trzymają.
    Dlatego też olewam ciepłym moczem oferty za moje 750 w cenie 20-30tyś. Jak już gdzieś wcześniej napisałem - wolę wstawic do stodoły na 20lat. Co do świeżości: trochę aut widziałem, sporo z przebiegiem do 200tyś. Tylko dlaczego one są tak zniszczone. Moja ma prawie 340tyś i wygląda jak nowa, w środku pachnie nową skórą. Więc dlaczego auto z 200tys na zegarze wygląda jak złom i ma przetarte skóry a połowa elektroniki nie działa? Takie pytanie retoryczne:) To taka polska specjalnośc, którą turasy w Niemczech też już opanowali do perfekcji. I stąd też te chore ceny. Niemiec nigdy nie kupiłby auta z Polski, my tam chętnie kupujemy, ponieważ oni o auta dbają inaczej niż u nas. Ale ceny też są inne. Niemcy nie kręcą liczników, nie drutują byle czym byle jeździło. Tam też są wyjątki ale u nas to jest nagminne.
    Reasumując, mając dużo cierpliwości można znaleźc dobre auto w dobrej cenie, ale z moich doświadczeń wynika że 90% to złom nie warty zobaczenia i to niezależnie od ceny.
    monster_pl

  7. #7
    Vip Vip Awatar tomcad
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    493
    BMW
    E38 728 '96
    Skąd
    Kraków
    Ciężko znaleść dobre auto, to prawda. Miałem na myśli prawdziwy przebiego do 150 tyś. To że większość jest cofana ja wiem i nie o tym pisałem.
    monster_pl ja Twoje auto znam i wiem doskonale jak wygląda. Jest faktycznie zadbane. Ale powiem szczerze, za 45 tyś. bym nie kupił, w tej cenie chcę mieć to 150 tyś. prawdziwego przebiegu.
    Ostatnio edytowane przez tomcad ; 22-03-2011 o 17:03
    E23 728 - E38 728 - E60 520d - E65 750i

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Wiec musial bys kupic moje 7 :) . Ja za 97 rok ponad rok temu zaplacilem 75 tys koron czyli jakies 30 tys zl . I w tym aucie czuc ze tyle kosztowalo i ma te 145 tys najechane .

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Pisałem tomcad, że okazje zdarzają się, ale trzeba miec sporo cierpliwości i dużo wolnego czasu na poszukiwania. Widzisz, każdy ma subiektywne odczucia. Dla Ciebie 45tyś to jest drogo, a mi szkoda sprzedac za tą kwotę. Dla mnie samochód ma wartośc gdy wyjeżdżam w trasę i nie martwię się czy wrócę czy się gdzieś nie rozkraczy. A trochę kilometrów robię i muszę miec zaufanie do auta. Widziałeś go w czasach gdy jeszcze miał trochę braków które usunąłem i teraz jestem zadowolony. Jeżeli auto bez problemu zamyka zegar i do tego jeszcze się dobrze i pewnie prowadzi, to świadczy o jego klasie. Jeżeli komuś mówię że jeżdżę taniej niż dieslem, to każdy się śmieje, a to szczera prawda. Jadąc z prędkością ok. 200-220km/h 100km drogi kosztuje mnie 48zł. Dla mnie jest wart kwoty 45tyś, co nie musi odzwierciedlac potrzeb rynku. Ja to widzę tak: sprzedam za 30tyś i co kupię? Będę polował na okazję przez pół roku? Do tego kilka tyś km wycieczek po naszej pięknej Ojczyźnie, nawk..wia się człowiek oglądając różny złom. Czy za te 30tyś kupię coś lepszego? Raczej wątpię, dlatego zostanę przy tym co mam. W tej chwili jest wystawiony jeszcze przez tydzień za 38tyś bez kół 19", nawet miałem kilka telefonów i ktoś wybiera się go zobaczyc. Jeżeli nie sprzedam, to za jakiś czas wystawię go znowu ale za kwotę wyższą i jak się sprzeda to się sprzeda. Cały czas mam mieszane uczucia, ponieważ myślę że trudno będzie kupic za te pieniądze nowszy i bezawaryjny samochód. Oglądałem kilka dwu, trzyletnich 5-tek i straszna bida w środku i pod maską, za swojego 10-cio latka nie zamieniłbym się. A cena za te 5-tki że ho ho:) A porównując je do 7er to tak jak Wartburg do VW:) e65 w ogóle nie oglądałem, bo za tą kwotę myślę, że byłoby trudno znaleźc coś wartościowego i szkoda czasu na poszukiwania.
    Z pewnością jeżeli ktoś ma czas i samozaparcie, to do 30tyś można kupic ładny samochód z niskim przebiegiem. Ludziom zdarzają się różne przypadki i jak kogoś los przyciśnie to sprzeda, ale to niezmiernie rzadko.
    monster_pl

  10. #10
    Vip Vip Awatar tomcad
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    493
    BMW
    E38 728 '96
    Skąd
    Kraków
    Wiesz, powiem Ci szczerze monster.pl, że dziwię się, że chcesz sprzedać ten samochód. Dopiero co go kupiłeś, minął chyba rok z kawałkiem i już myślisz o sprzedaży. Takie auto to frajda na maxa i nie prędko by mi fan przeszedł. Mówię po sobie, bo swoją E38 mam 5 lat i pomimo małego silnika i słabego wyposażenia wciąż mnie cieszy i nie myślę o sprzedaży, co najwyżej zamianie na lepszą wersję...
    E23 728 - E38 728 - E60 520d - E65 750i

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •