Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Wątek: Sprezyny do e38 moze jakes inne??

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Różnica w masach aut może przekroczyć bez problemu 300kg a to wystarczy aby źle dobrana sprężyna albo ustawiła auto z prześwitem 10cm albo położyła je tak nisko
    Mialem juz nic nie pisac bo nigdy pewnosci sie nie ma ze jest tak jak mowie ale roznica w masie 300kg w wyposazeniu to juz jest jakas bzdura... powiedz mi co u Ciebie z wyposazenia dodatkowego wazy az tyle? Podgrzewana kierownica, podwojne szyby, podgrzewane fotele z masazem, roletki, drewniane wstawki plus stoliki, lodowka... Zgadzam sie ze roznica w masie bedzie ale ok 50-100kg a nie 300kg. Gdyby bylo tak jak mowisz to nie tylko sprezyny by sie roznily ale trzeba by bylo zmieniac calkowicie budowe zawieszenia. Po drugie nie dramatyzujmy ze sprezyny maja tylko tak maly zakres tolerancji. Bo ladownosc samochodu wynosi ok 500kg i przy pelnym obciazeniu nie powinno sie nadawac do jazdy. Samochod z "full wypasem" ma poprostu mniejsza ladwonosc dopuszczalna. I w tym jest tylko ronica. Takie jest moje zdanie ;)

  2. #22
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez matraks Zobacz posta
    Mialem juz nic nie pisac bo nigdy pewnosci sie nie ma ze jest tak jak mowie ale roznica w masie 300kg w wyposazeniu to juz jest jakas bzdura... powiedz mi co u Ciebie z wyposazenia dodatkowego wazy az tyle? Podgrzewana kierownica, podwojne szyby, podgrzewane fotele z masazem, roletki, drewniane wstawki plus stoliki, lodowka... Zgadzam sie ze roznica w masie bedzie ale ok 50-100kg a nie 300kg. Gdyby bylo tak jak mowisz to nie tylko sprezyny by sie roznily ale trzeba by bylo zmieniac calkowicie budowe zawieszenia. Po drugie nie dramatyzujmy ze sprezyny maja tylko tak maly zakres tolerancji. Bo ladownosc samochodu wynosi ok 500kg i przy pelnym obciazeniu nie powinno sie nadawac do jazdy. Samochod z "full wypasem" ma poprostu mniejsza ladwonosc dopuszczalna. I w tym jest tylko ronica. Takie jest moje zdanie
    Chyba będziesz musiał posypać głowę popiołem tak jak ja wczoraj ws. przepływomierza B30/B40...
    Mam dostęp do ETK Online (gdzie między innymi sprawdzam VIN) i proszę o to co znalazłem:
    Przykład na moim aucie, bo taki VIN wpisałem:


    klikamy oblicz sprężyny i wyskakuje:


    dokładamy kilka opcji i wyskakuje:


    Przy okazji widać jakie opcje w przypadku E32 mają wpływ na dobór sprężyn.
    Jakieś pytania ;D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •