Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Sprezyny do e38 moze jakes inne??

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysparco
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    545
    BMW
    W211 e270cdi było e34 520, e39 525tds, 740 e38
    Skąd
    SANOK
    ale wydaje mi sie ze widzialem jeszcze gdzies na tym forum ale pewien nie jestem bez sciagania tarczy itd byla tam zmiana sprezyn ze zwyklych na sportowe. ale dziki kolego bo szukam caly dzien i nie moge sie doszukac:(

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    akurat w linku co Ci wyslalem to tarczy nie trzeba sciagac. On ja sciagnal tylko po to zeby pokazac lepiej cala kolumne. Jak czegos nie mozesz znalezc na polskich stronach to poszukaj na Bimmerforums albo e38.org. Tam jest praktycznie wszystko czego potrzebujesz ;)
    Znalazlem jeszcze takie cos http://www.cardomain.com/ride/272803...-series/page-2
    Wymiana seryjnych sprezyn na obnizajace Eibach http://www.bimmerboard.com/forums/posts/636513
    Ostatnio edytowane przez matraks ; 23-03-2011 o 03:25

  3. #13
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Nie wiem na ile jest to prawda a na ile bajka ASO żeby u niech kupować springi, ale mój znajomek od 740d jak zapytał w ASO o springi to powiedzieli mu dokładnie to samo: sprężyny są dobierane również względem wyposażenia a nie tylko silnika.
    Jest jest. Moja E38 jest dość grubo wyposażona i na stacji diagnostycznej nacisk na każdą z osi podchodzi pod 1100 kg a więc bardzo dużo, słabo wyposażona może mieć lekko do 200kg mniejszy nacisk mimo tego samego silnika.

    Cytat Zamieszczone przez krzysparco Zobacz posta
    a co powiecie na 2 obnizajce na przod a tyl zostawic??
    Tył zostawić na fabrycznej wysokości ale najlepiej założyć kompletne zawieszenie sportowe np. 30/00 lub 35/00 lub 40/00 tak aby tył stał się też sztywniejszy tak jak przód bo inaczej to tak ze sobą współpracuje jakby chciało a nie mogło :)
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 23-03-2011 o 08:42
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysparco
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    545
    BMW
    W211 e270cdi było e34 520, e39 525tds, 740 e38
    Skąd
    SANOK
    ok dzieki za pomoc juz wyciagnite terz czekam na sprezyne od grabola Pozdro poszlo bardzo gladko nawet;)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Jest jest. Moja E38 jest dość grubo wyposażona i na stacji diagnostycznej nacisk na każdą z osi podchodzi pod 1100 kg a więc bardzo dużo, słabo wyposażona może mieć lekko do 200kg mniejszy nacisk mimo tego samego silnika.
    I pewnie jeszcze jak przychodzil klient do salonu po nowke 7er to pytali ile wazy zeby dobrac sprezyny pod niego ;) Bo przeciez wazaca 45kg kobitka musi miec inne springi jak wazacy 150kg "pudzian"... bajki koledzy opowiadacie ;)

  6. #16
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez matraks Zobacz posta
    I pewnie jeszcze jak przychodzil klient do salonu po nowke 7er to pytali ile wazy zeby dobrac sprezyny pod niego ;) Bo przeciez wazaca 45kg kobitka musi miec inne springi jak wazacy 150kg "pudzian"... bajki koledzy opowiadacie ;)
    Nom rzeczywiście bajki opowiadam. Nacisk pustego auta na oś przednią 1085 kg plus dwóch ludu driver i pasażer dodatkowe 200 kg. Teraz kup sprężynę zamiennik, którą hurtownia Ci dobierze a sami nie mają pojęcia o jej udźwigu a ta jest robiona z udźwigiem 900 kg bo akurat ten producent stwierdził, że właśnie tyle powinno być. Gdy kupujesz twardą i sztywną sprężynę sportową jest to zupełnie co innego jak zwykła, miękka! Pozałożeniu sprężyny o udźwigu 900 kg auto po 2 miesiącach siądzie na glebie jak na sportowej a do tego musi pracować i się sporo ugina bo jest standardową sprężyną. Jak kiedyś przyjdzie Ci wymienić sprężyny i usłyszysz 510 zł/szt w ASO i stwierdzisz, że założysz zamiennik to zobaczysz ile Ci to wszystko nerwów zeżre... a co gorsza nie doprosisz się danych o jej udźwigu od hurtowni bo oni nie dysponują takimi danymi :/
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 24-03-2011 o 10:11
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    Mowilismy tutaj o ori sprezynach z ASO a nie o chinskich zamiennikach. W serwisie zapytaja Cie o VIN ale nie po to zeby sprawdzic czy czasem masz roletki na oknach czy podgrzewane siedzenie. O VIN pytaja zeby miec pewnosc ze rzeczywiscie jest to model dokladnie taki jak mowi wlasciciel. Bo o dziwo niektorzy sami nie wiedza czym jezdza ;) Tez przy zamawianiu czesci ZAWSZE musze pisac. Nawet jak zamawiam filtr powietrza czy olej do silnika. No chyba do tego nieistotne jest wyposazenie...

  8. #18
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Matraks, powtórzę jeszcze raz: nie wiem czy rzeczywiście dobierają po wyposażeniu, ale takie słowa usłyszał mój kolega, który nie miał powodu by mnie okłamywać ani zmyślać banialuki. Też przypuszczam, że jest to zwykłe podejście klienta żeby zamówił u nich a nie zamiennik w sklepie, ale powtarzam to co słyszałem. Zweryfikować to można jedynie zamawiając w dwóch różnych ASO sprężyny do golasa i do "FULL OPCJI" a następnie porównać trzymając je w rękach. W innym wypadku będzie to tylko czcze gadanie ;)

  9. #19
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez matraks Zobacz posta
    Mowilismy tutaj o ori sprezynach z ASO a nie o chinskich zamiennikach. W serwisie zapytaja Cie o VIN ale nie po to zeby sprawdzic czy czasem masz roletki na oknach czy podgrzewane siedzenie. O VIN pytaja zeby miec pewnosc ze rzeczywiscie jest to model dokladnie taki jak mowi wlasciciel. Bo o dziwo niektorzy sami nie wiedza czym jezdza ;) Tez przy zamawianiu czesci ZAWSZE musze pisac. Nawet jak zamawiam filtr powietrza czy olej do silnika. No chyba do tego nieistotne jest wyposazenie...
    Rany markus jak nie napisałem czarno na białym to sam nie możesz z mojej wypowiedzi wyciągnąć prawidłowych wniosków? To samo tyczy się nowych oryginalnych w ASO. Może między E32 nie było takich różnic ale w E38 były, wiem jakie ja mam wyposażenie, wiem ile moje auto waży bo mam w firmie wagę 15t i widziałem golasy po lifcie, bez niczego kompletnie, bez podwójnych szyb itd. Różnica w masach aut może przekroczyć bez problemu 300kg a to wystarczy aby źle dobrana sprężyna albo ustawiła auto z prześwitem 10cm albo położyła je tak nisko, że komfort będzie denny a amor na śmietnik po kilkudziesięciu tys km. Do tego dochodzi geometria, koła która nie będzie idealna ponieważ jeden z parametrów jest nieustawialny (na szybko nie przytoczę który) i jest zależny właśnie od tego jak wysoko stoi przód auta. Nie ma paniki pod tym względem bo np. po obniżeniu zawieszenia parametr ten skrajnie łapie się w dopuszczalny, więc auto będzie jeździło zupełnie normalnie a i opony powinny ten zabieg przeżyć ;)
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 25-03-2011 o 09:30
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysparco
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    545
    BMW
    W211 e270cdi było e34 520, e39 525tds, 740 e38
    Skąd
    SANOK
    sprezyny sie roznia dzis przyszla mi od "grabola" sprezyna jednak jest zupelnie inna moja jest grubsza i tak jakby miala wiecej zwojow a ta jego cieniutka taka :( wiec musze odeslac

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •