Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 97

Wątek: Obnizenie przodu w e32, pytania, pomysly, sugestie.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno

    Obnizenie przodu w e32, pytania, pomysly, sugestie.

    Czesc, w zwiazku z tym, ze dzisiaj od 9 rano szukam na google istotnych informacji, a nie moge ich znalezc zakladam ten temat ;) prosze tylko i wylacznie o fakty.

    http://www.bmw-tech.pl/artykul/zadar...ory-przod-bmw/

    Przeczytalem ten temat. Czy to prawda co gosciu pisze? Z tym pogorszeniem aerodynamiki itp? Ze przy hamowaniu z 200km/h przy skreconych kolach, zakrecie i obnizonym przodzie moze byc problem? Czy ktos juz mial takie sytuacje?

    Wiem, ze przod sie dociska przy hamowaniu, na zakrecie moze opona teoretycznie zawadzic o nadkole co mogloby skonczyc sie tragicznie. Ale czy tak jest w rzeczywistosci to nie wiem.



    Tu fotka jak stoi aktualnie, moja jest czarna te felgi to byl zart mam teraz ori 15' ;)
    http://img714.imageshack.us/img714/9120/img4573d.jpg

    1. Ile mm musze obnizyc przod, aby byl rowno z tylem?
    2. Czy tyl ma sie chowac 1cm w nadkole czy za bardzo siedzi? W bagazniku skrzynia/wzmacniacz/kolo/butla z 40 litrami gazu ;) W sumie wyjme i sprawdze jak siedzi bez tych rzeczy hehe
    3. Jak komfort jazdy/progi zwalniajace/krawezniki na 15cm po obnizeniu.
    4. Felgi mysle zeby nie bylo przerostu formy nad trescia to 205x55x17? Ewentualnie 225x45x18, ale te drugie wydaja mi sie na nasze drogi zle. Co do profilu opony to strzelam bo nie moge znalezc katalogu BMW ;)

    Puki co chce sprasowac przod, jak bedzie wygladac lepiej zakupie komplet, zobacze jak bedzie mi sie tak jezdzic czy nie bede zachaczac o nic.
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 22-05-2011 o 09:26

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Jezeli argumenty opisane przez autora w artykule byly by podstawne, to zaden z producentow sprezyn obnizajacych nie dostal by na swoje produkty atestow.

    Wezmy pod uwage ze badania techniczne sprezyn obnizajacych przed wprowadzeniem produktu na rynek, to caly ciag roznych badan, prob wytrzymalosciowych i innych pomiarow.

    Autor pisze ze niezalecane jest obnizenie samego przodu - jednak istnieja zestawy (takze do e32) do obnizenia samego przodu (naturalnie z atestem do e32).

    Zalecane obnizenie na standardowych amortyzatorach to -40mm.

    Przy takim obnizeniu zakres pracy amortyzatora bedzie jeszcze optymalny.

    Mozna obnizyc pojazd jeszcze bardziej, ale im nizej tym zakres pracy amortyzatora mniejeszy.

    Mysle ze u ciebie wystarczylo by obnizyc przod o jakies 40 mm, tylu bym nie ruszal.

    Masz tutaj dla porownania zdjecie mojej e32 z obnizonym przodem o 40 mm, sprezyny AP Sportfahrwerke.

    Gdybys byl takimi zainteresowany - napisz do mnie. Mam takze LOWTCa oraz pare innych marek w ofercie.

    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 21-03-2011 o 10:58
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Ciekawy artykuł z tym zadartym przodem w bmw,choć w rzeczywistości przód nie jest wyżej osadzony niż tył a tylko obrys przedniego nadkola jest wyższy niż tylny :)Współczynnik oporu powietrza napewno się zwiększy przy obniżonym przodzie(zwiększona powierzchnia czołowa),a tym samym zwiększenie zużycia paliwa i zmniejszenie max. prędkości,choć w praktyce jest to prawie niezauważalne,kto miał kiedyś styczność z mechaniką płynów i wie np. co to jest punkt stagnacji domyśli się.Z tym tarciem koła o nadkole jest to też prawda,ale musiałbyś mieć naprawdę dużą glebę połączoną z szerokimi kołami na dystansach, gdzie obrys koła wystawałby poza obrys nadkola,myślę -30...40 możesz spokojnie obniżać.
    Ostatnio edytowane przez marek1132 ; 21-03-2011 o 17:27
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    tez mnie wkurzala wysokosc przodu. ja w starej zalozylem macpersony ze sprezynami od e34 tds kombi
    z tylu mialem hak butle z gazem 50l z reguly pol zbiornika PB i bylo rowno, o fotki chyba ciezko a teraz stara stoi na zimowkach 195/55lub50r15(50 lub 55 niepamietam)
    a z tylu mialem ory.amorki zwykle i sprezyny do auta z hakiem.
    co prawda mi sie udalo kupic taki KPL. bez tarcz i zaciskow za 200pln z rocznymi amorkami. jezdzilem tak dwa lata a niedlugo do nowej zaloze bo tez sterczy do gory
    Ostatnio edytowane przez luki730i ; 21-03-2011 o 20:30

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Z tym oporem powietrza, to niezły patent (chyba ktoś po nocy nie może spać, że takie pomysły ma)- tylko równie dobrze opór się zwiększa, gdy tył siada, a przód idzie do góry - więc ja wolę mieć taki sam opór, a auto obniżone :sarcastic: - chociaż ja obniżyłem, ze względu na lepsze prowadzenie (ok 30-40mm).
    Ostatnio edytowane przez xsilver ; 21-03-2011 o 21:40

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dawid7er
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    684
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Bełchatów
    Blog
    5
    ja mam lowtec-i od e34 tds (chyba z 50mm poszła w dół) do tego dystanse 30 mm (fela tak 1,5 cm wystaje :D) i nic mi nie obciera. Aha felga 8j opona 205/40/17

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    A ja tam wolę mieć obniżony przód i tył,żeby auto stało równo i miało współczynnik cx taki jak jak wyszło z fabryki.Nie trudno się domyśleć mając wyobraźnię,że mocne zglebowanie samego przodu spowoduje zmianę kąta pochylenia przedniej szyby więc tym samych wspóczynnik cx zwiększa się:)Choć tak jak pisałem wcześniej w praktyce jest to niezauważalne,ze względu na niską prędkość (nie jest to odrzutowiec ;) )
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    ........................
    Ostatnio edytowane przez Aru89 ; 30-04-2014 o 17:26

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Tak przód jest dobrze wypełniony ,z tyłu minimalnie górna część opony jest schowana,ale nie tak jak w starym Citroenie:)To musiałbyś tylko przód obniżyć.Z drugiej strony nikt nie pociska 200 km/h na codzień,więc nie ma czym się przejmować :),ale to jest dowód jak działa opór powietrza na samochód.
    Ostatnio edytowane przez marek1132 ; 22-03-2011 o 08:39
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Wiem że dostane ostrzeżenie no ale nie mogłem:


    ________________________________________

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •