Witam,

Auto mi się nie usypiało prawidłowo. Postanowiłem sprawdzić czy pomoże coś inny moduł mocy który kiedyś zakupiłem i już miałem wstępnie przekodowany vin. Przy okazji udanej podmiany modułu mocy i jego przeprogramowaniu (inne ustawienia akumulatora) stworzył się nowy problem. Brak możliwości ustawienia daty i godziny, brak odczytów komputera pokładowego, brak dźwięków (gong, pdc), brak dostępu do radia, nawigacji, telefonu.

Sprawdziłem błędy na Inpie - pokazuje jedyny błąd: SIM/SGM 9487

1. Jak się do tego zabrać? Czy możliwe jest, że przy odpinaniu i przypinaniu modułu mocy poszła jakaś zwara i uwaliła bezpiecznik? Który może wywalać ten kod błędu? Gdzie szukać bezpiecznika bądź jakiejś kostki od tych konkretnych bezpieczników?

2. Jeśli padł moduł, to który to jest ten SIM/SGM? Ma jakąś dłuższą nazwę? W którym miejscu fizycznie w samochodzie go szukać? Jakiś schemacik z lokalizacją do niego okropnie by pomógł. Jaki będzie do niego kod produktu jeśli mam szukać zamiennik a mój vin to: DR54813 (e65 2003, M57 3,0d) - jak ktoś to podpowie to będzie mi dużo łatwiej działać dalej.

3. Czego konkretnie dotyczy kod błędu? Inpa wspomina, że to problem związany z brakiem komunikacji z telefonem. Może uwalił się telefon w jakimś sensie? Chociaż telefon wygląda na zdrowy, poza tym, że nie ma dźwięków w systemie a sam system działa jakby był w połowie zablokowany. Czy może bardziej chodzi np o poduszki powietrzne? Może przy kodowaniu modułu mocy wgrałem gdzieś jakiś nieprawidłowy wpis który dotyczy komunikacji SIM/SGM z telefonem?

Może jest jakiś sposób żeby pozbyć się tego błędu bez wymiany modułu? Czyszczenie błędu za pomocą Inpy nie działa na ten kod błędu. Prewencyjnie przekodowalem podmieniony moduł mocy czystym plikiem MAN. Nie pomogło. Znajdę tu speca który pomoże koledze w potrzebie? Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi, za pomoc.

Wysłane z mojego KB2005 przy użyciu Tapatalka