Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Dziwne zachowanie elektryki ... ??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c

    Dziwne zachowanie elektryki ... ??

    Mam pewien dość złożony problem z moim samochodem. Nie jest może krytyczny (samochód jeździ poprawnie ;) ), ale dziwny i przyznam denerwuje mnie trochę. Nie chcę zanudzić, ale muszę trochę popisać, żeby było wiadomo o co chodzi.

    Zaczęło się od tego, że padł mi czujnik od ABS (lewy przedni - pewne i zdiagnozowane) - mam zamówiony w warsztacie i czekam już na niego ale narazie go nie zmieniłem więc oczywiście świeci ABS i ASC. Oprócz tego nie działał tempomat - włączał się, świeciła zielona kontrolka, ale prędkość trzymał przez jakieś 30 sekund potem puszczał i nie dało się już prędkości ustawić albo zielona kontrolka gasła i nie dało się go włączyć. Jak się potem okazało nie o niego wcale chodzi. Tempomat jest jak najbardziej sprawny.Przechodzę teraz do sedna sprawy.

    Pewnego razu jechałem z żoną w aucie. Jak to kobieta ;) chciała sobie w lusterko popatrzeć (to w daszku przeciwsłonecznym) i wtedy zaczęły się dziać dziwne rzeczy:

    - jak otwierała daszek i odsłaniała lusterko, zapalała się kontrolka od Airbagu, a światło nad lusterkiem się nie zapalało ale co ciekawe włączało się światło w kabinie (tak jak po otwarciu drzwi np) i wyłączało się radio

    - jak daszek zamknęła to światło gasło i radio znowu grało ale kontrolka Airbag cały czas się świeciła

    - jak następny raz otworzyła daszek i odsłoniła lusterko to gasł Airbag ale radio się wyłączało i zapalało się światło w kabinie (nie nad lusterkiem w daszku) efekt taki sam jak powyżej

    - z ciekawości patrzyłem co działa a co nie i stwierdziłem że nie działała tylna roleta, multifunkcja i nie dało się wcale włączyć tempomatu. Reszta odbiorników prądu (przynajmniej z tego co stwierdziłem działa poprawnie)

    - próbowała, bawiła się dalej tym lusterkiem i w końcu zaświeciło się światło pod daszkiem zgasł Airbag. Skojarzyłem to z poprzednimi usterkami i nagle wszystko OK roleta działa i co najciekawsze tempomat DZIAŁA NORMALNIE (patrz początek)

    - wszystko było fajnie ale pewnego razu wsiadłem do samochodu i przekręciłem kluczyk (bez zapłonu) i włączyłem tv. Ku mojemu zdziwieniu zaświecił się AIRBAG i zaczęły się problemy opisane powyżej. Pomogło kilkakrotne próby włączenia wyłączenia podświetlenia lusterka wyłączenie radia, wejście i wyjście z tv i włączenie radia - na jakiś czas był spokój.

    - za jakiś czas samoczynnie w czasie jazdy zapalił się Airbag i ta sama historia. Tutaj jednak było inaczej bo jak samochód zatrzymałem i zgasiłem to po ponownym uruchomieniu samo się wszystko unormowało.

    Więc (jak się pewnie domyślacie :) ) moje pytanie brzmi: Co to może być???


    P.S. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale podczas tych ostatnich mrozów padł mi akumulator i odłączyłem go na cały dzień celem naładowania. Poza tym nie ingerowałem w żaden sposób w elektrykę / elektronikę
    Ostatnio edytowane przez fm ; 19-03-2011 o 23:13
    Pozdrawiam

    fm

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    Obstawiam na kostkę stacyjki.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Kostka stacyjki... nawet mam tak samo , ale do tej pory nie mam czasu z tym zawalczyc .

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Dzięki wielkie Panowie. Jeszcze a propos stacyjki... Może to mieć znaczenie, że mój kluczyk nosi już ślady użytkowania i ząbki na nim są trochę powycierane?
    Pozdrawiam

    fm

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    157
    Skąd
    OKR
    Dokładnie tak jak koledzy napisali, kostka stacyjki, a dokładnie pozycja I.. U mnie był to fioletowy kabel...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    Poczytaj tutaj: http://7er.pl/showthread.php/8203-Wariuje-elektronika!
    Dałem nawet link do filmu na youtube.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Mateusz G
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    30
    BMW
    728 E38
    Skąd
    świętokrzyskie
    Panowie pomóżcie!

    Mam 2 problemy związane z elektryką
    1. W czasie jazdy gdy wjade np na dziure nagle przestaje działać radio tzn przestaje działać głos bo wyswietlacz działa normalnie. Jak sie wjedzie znowu na jakąś nierówność to wyswietlacz sie w ciągu sekundy zrestartuje i nagle wszystko jest ok. To samo moge zrobic otwierając i zamykając klape bagażnika (wlączam silnik, wyswietlacz normalnie wyswietla, poglaszam radio i zero dzwięku, muszę wysiąsć otw/zamknąć klape i nagle radio działa ;)!! Przypuszczam że cos nie łączy auto mialo stłuczke z tylu może to przez to...

    2.Druga sprawa niestety troche poważniejsza otóż w ciągu ostatnich 2 miesięcy samochód sam sie w nocy kilka razy rozładował. Początkowo myślalem że cos musiałem przez przypadek zostawic włączone ale to nie to. Aku ma kilka miesięcy, w zimie nawet po kilku dniach odpalał na dotyk więc boje sie że to nie wina aku. Wczoraj po podładowaniu prostownikiem (klemy w czasie ladowania odłączyłem) zepsuło się domykanie klapy bagażnika, nie mogę jej też otworzyć z pilota ani z wewnątrz-mogę tylko kluczykiem. Przypuszczam że związane jest to włąsnie z tym rozładowaniem.

    Sprawdzałem też bezpieczniki które są obok aku i okazało się że jest ich tam zaledwie chyba 8 a miejsc jest ze 30 Natomiast do tej pory cala alektryka była ok.
    Niecałe pół roku mam 7er stąd moja nikła wiedza na te tematy...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Odświeżę temat. Kostka stacyjki zmieniona, sprawdzona i zero poprawy niestety... :/ Posprawdzałem na wszelki wypadek przekaźniki i bezpieczniki. Nic tam nie znalazłem. Macie Koledzy jeszcze jakieś pomysły gdzie szukać?
    Pozdrawiam

    fm

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez fm Zobacz posta
    Odświeżę temat. Kostka stacyjki zmieniona, sprawdzona i zero poprawy niestety... :/ Posprawdzałem na wszelki wypadek przekaźniki i bezpieczniki. Nic tam nie znalazłem. Macie Koledzy jeszcze jakieś pomysły gdzie szukać?
    Prawdopodobnie ktoś kiedyś namieszał z instalacją elektryczną tego auta i potem były takie a nie inne cyrki. Tak to bywa jak się np. z innego miejsca pociągnie zasilanie do czegoś co się upaliło itp. - w tym przypadku rzeźba w g****.

    U mnie z kolei przeróżne straszne rzeczy działy się z elektroniką w aucie - cuda na patyku panie... raz zegar wyświetlał chińskie krzaki, raz nie wyłączało się podświetlenie skrzyni, innym razem świrowało radio, jeszcze innym centralny albo światełka... już byłem na etapie "kurde w życiu nigdy nie kupiłem takiego trupa grzebanego" no ale... co się okazało....

    ...wymieniłem akumulator i wszystko ustało ;>

    Drugi ciekawy patent... wymieniałem przepustnicę, krokowego, cewki, świece, uszczelki pod klawiaturą i dużo tam innych dziwnych cudów... bo coś było nie tak. Palił jak smok, chodził nierówno, przygasał...

    ...świrowały kabelki od czujnika temperatury - raz łączyło, raz nie... pogrzebał sympatyczny pan w warsztacie - chodzi jak igła ;>

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Dzięki. Faktycznie jednak może być coś dalej na rzeczy ze stacyjką albo z kluczykiem (?). Jak wsiadłem rano do samochodu przekręciłem kluczyk to nadal było źle (kontrolka poduszki świeciła słabo), ale po paru próbach wyjęcia kluczyka i włączenia zapłonu kontrolka zaświeciła normalnie i wszystko zaczęło działać. Powtórzyłem taki test przy próbie uruchomienia samochodu i zawsze po kilku próbach wszystko wracało do normy. Może to być sprawa kluczyka? Bo tak się przyglądałem to faktycznie jest trochę już wyrobiony.
    Pozdrawiam

    fm

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •