Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Kupiłem Auto a sprzedawca nie chce pózniej sprzedać

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    227
    BMW
    l 750 highline e46 320d
    Skąd
    Zaryń

    Kupiłem Auto a sprzedawca nie chce pózniej sprzedać

    Witam, kupiłem dziś na aukcji allegro highlina za .... cena zreszta nie ważna, przed zakupem zadzwoniłem do gościa zeby popytać co nieco o auta i zdecydowałem się że je kupuje, chciałem sie potargować troche ale mówił ze ta cena jest ostateczna, więc mówie mu że klikam kup teraz i w poniedziałek jestem po auto z laweta, bo w aucie uszkodzona była skrzynia, po jakis 20 minut dzwoni do mnie że to pomyłka odrazu go wyśmiałem i powiedział wprost że auto kupiłem i jak najbardziej chce je odebrać. Jak sprawa wygląda w świetle prawa wiem ze jestem w wygranej sytuacjii, przerabiał ktoś może kiedy s taki temat?
    Bartekzrn

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    Przerabiałem temat,jakiś 3 lata temu kupiłem na allegro motocykl crossowy w śmiesznej cenie. Cena była tak okazyjna ze kase wpłaciłem sprzedającemu na konto po czym stwierdził ze motocykla nie odda...

    Sprawa trafiła do sądu,miałem dowód wpłaty i wydrukowane potwierdzenie z wygraną aukcją. Sąd orzekł oczywiście że sprzedający ma nakaz wydania mi zakupionej rzeczy,otrzymałem dowód własności ale wyrok był zaoczny ponieważ sprzedający się na sprawie nie pojawił i do dnia dzisiejszego sprawa nie została wyjaśniona...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    Cichy musisz sie do niego udać z odpisem sądu i niech oddaje w razie gdyby nie oddał udajesz się do sądu chyba informujesz o tym że oskarżony uchyla się od wykonania wyroku i oni go odwiedzają nieważne czy wyrok jest zaoczny czy nie po 2 tygodniach się uprawomocnia.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    155
    BMW
    chwilowo brak
    Skąd
    Śląsk
    A powiedział jaki jest powód, że nie chce już sprzedać?
    Może się pomylił i wystawił inne foto, albo wcześniej sprzedał jakąś część, a może w ogóle cały samochód, i nie zdążył wycofać!
    Albo żona mu zrobiła haje i nie pozwoliła sprzedać!! :D:D:D
    Powodów może być dużo, jak na mój gust to można się sądzić, ale i tak to nic nie da... Sam kiedyś miałem taką sytuację... Gośc tylko musiał zapłacić jakieś tam grosze za koszta sprawy! A ja miałem pełno biegania i załatwiania, co i tak mi nic nie dalo. Gość mnie ostatecznie wyśmiał :/
    Takie życie :/

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    227
    BMW
    l 750 highline e46 320d
    Skąd
    Zaryń
    Powódy zmieniał za kazdym moim telefonem, rozmawiałem z nim przez telefon i za pierwszym telefonem wszytko było okey, pytał kiedy przyjade po auto.
    Bartekzrn

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    ja sie jego pytalem o stoliki to mowil ze juz ich niema, pewnie to stare zdjecia i rozsprzedane, tez myslalem zeby sobie kliknac :)
    ale tak przypuszczalem to to podpucha
    Ostatnio edytowane przez luki730i ; 20-03-2011 o 07:50

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    227
    BMW
    l 750 highline e46 320d
    Skąd
    Zaryń
    Zadna podpucha moim zdaniem, dzwoniłem po kliknieciu i wszytko było okey, najwyrazniej musiał przejrzeć na oczy zeby sprzedać highlina za 2500
    Bartekzrn

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    sorki to odpisal mi ktos inny a nie od stolików
    ale ja w cuda i sady sie wierze. pomecz go ale to bedzie trudne.

  9. #9
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Jak masz czas i nerwy to za tym pochodź, bo sprawa do wygrania. Ty musisz mu zapłacić a on Tobie musi sprzedać przedmiot opisany na aukcji.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    napisz do serwisu allegro, zobaczymy co napisza.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •