Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Kupiłem Auto a sprzedawca nie chce pózniej sprzedać

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    227
    BMW
    l 750 highline e46 320d
    Skąd
    Zaryń
    Tyle to wiem, z czasem to własnie słabo i nie wiem czy warto, z drugiej strony jest o co walczyć
    Bartekzrn

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    227
    BMW
    l 750 highline e46 320d
    Skąd
    Zaryń
    Cytat Zamieszczone przez pocisk7 Zobacz posta
    napisz do serwisu allegro, zobaczymy co napisza.
    Napisałem własnie już
    Bartekzrn

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    pewnie, że jest o co walczyć. pewnie ktoś go oprzytomnił że za HL może wziąć więcej, ale ma pecha, mógł dać cenę minimalna.

    Kontaktuj się z nim emailowo będziesz miał czarno na białym że chcesz i jesteś zdecydowany kupić zgodnie z umową bo kupno-sprzedaż poprzez serwis allegro jest umową cywilno-prawną.
    Napisz mu krótko, że albo daje samochód albo oddajesz sprawe do sądu.
    Ostatnio edytowane przez rodzinabmw ; 20-03-2011 o 12:50

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    155
    BMW
    chwilowo brak
    Skąd
    Śląsk
    To fakt, może i ma pecha... Ale bądźmy ludźmi, trzeba gościa zrozumieć! Skoro sprzedaje taki samochód za tą cenę tzn, że raczej nie należy do zbyt bogatych. To oczywiste, że chciałby dostać jak najwięcej.
    Sam nie wiem, postraszyć właściwie zawsze można, ale czy to coś da...

    PS: A może sprzedał samochód komuś zanim Ty go kliknąłeś, to już w ogóle nie do odzyskania.
    Poza tym fakt cena dość dobra, ale niedawno był na allegro highline za 3tys, później za 4tys, i jakoś nikt, aż tak bardzo go nie pożądał. Ja myślę, że się jeszcze nieraz trafi.. :)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ventola
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    403
    BMW
    e38 740iA (m62b44)
    Skąd
    W-wa
    Niestety allegro w tej sprawie odpowie standardowo, czyli: "Serwis Allegro nie jest stroną zawieranych umów, udostępnia jedynie odpowiednich narzędzi systemowych niezbędnych do przeprowadzenia transakcji."
    Po czym poradzi skierowanie sprawy do odpowiednich organów ścigania. :565:
    Prowadzę swoje życie, a nie BMW ...

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    W tej chwili nie do końca jest pewne to, że sprawa jest przesądzona na korzyść kupującego, kilka tygodni temu, dokładnie 24 lutego, w regulaminie Allegro został zmieniony zapis dotyczący m.in. aukcji z samochodami - w obecnej sytuacji wygląda on tak:

    Wprowadziliśmy 3 zmiany w Regulaminie Allegro. Zaktualizowaliśmy punkt 3.6 artykułu Rodzaje aukcji. Fragment, który dodaliśmy, zaznaczony jest na zielono:

    Celem Aukcji dotyczących sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, Aukcji w kategorii „Wakacje" oraz Aukcji w kategorii "Motoryzacja" (serwis motoAllegro), w podkategoriach "Samochody", "Motocykle", "Maszyny budowlane", "Maszyny rolnicze" oraz "Inne pojazdy i łodzie" nie jest zawarcie umowy, jakiekolwiek czynności podejmowane przez Użytkowników w ramach tych Aukcji nie są wiążące, a Aukcje te mają charakter wyłącznie ogłoszeniowy.

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Czyli już masz zagwozdkę z głowy.Swoją drogą jak ja bym przez pomyłkę coś sprzedał za grosze to na pewno bym nieoddał po dobroci:)

    Sent from my Desire HD using Tapatalk

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    227
    BMW
    l 750 highline e46 320d
    Skąd
    Zaryń
    Od dzis własnie wiem że się zmienił regulamin, czyli teraz sprawa jest jasna, choć i tak bym pewnie odpusił z powodu braku czasu.
    Bartekzrn

  9. #19
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez pocisk7 Zobacz posta
    Witam, kupiłem dziś na aukcji allegro highlina za .... cena zreszta nie ważna, przed zakupem zadzwoniłem do gościa zeby popytać co nieco o auta i zdecydowałem się że je kupuje, chciałem sie potargować troche ale mówił ze ta cena jest ostateczna, więc mówie mu że klikam kup teraz i w poniedziałek jestem po auto z laweta, bo w aucie uszkodzona była skrzynia, po jakis 20 minut dzwoni do mnie że to pomyłka odrazu go wyśmiałem i powiedział wprost że auto kupiłem i jak najbardziej chce je odebrać. Jak sprawa wygląda w świetle prawa wiem ze jestem w wygranej sytuacjii, przerabiał ktoś może kiedy s taki temat?
    O ile cena nie była pomyłką np, że kupiłeś go za 6 tys jak cena miała być 60 tys. to jak najbardziej masz prawo oddać sprawę do sądu. Weź dobrego radcę prawnego i róbcie swoje.

    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw Zobacz posta
    napisz do serwisu allegro, zobaczymy co napisza.
    Jak najbardziej sprawa konieczna.


    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    W tej chwili nie do końca jest pewne to, że sprawa jest przesądzona na korzyść kupującego, kilka tygodni temu, dokładnie 24 lutego, w regulaminie Allegro został zmieniony zapis dotyczący m.in. aukcji z samochodami - w obecnej sytuacji wygląda on tak:

    Wprowadziliśmy 3 zmiany w Regulaminie Allegro. Zaktualizowaliśmy punkt 3.6 artykułu Rodzaje aukcji. Fragment, który dodaliśmy, zaznaczony jest na zielono:

    Celem Aukcji dotyczących sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, Aukcji w kategorii „Wakacje" oraz Aukcji w kategorii "Motoryzacja" (serwis motoAllegro), w podkategoriach "Samochody", "Motocykle", "Maszyny budowlane", "Maszyny rolnicze" oraz "Inne pojazdy i łodzie" nie jest zawarcie umowy, jakiekolwiek czynności podejmowane przez Użytkowników w ramach tych Aukcji nie są wiążące, a Aukcje te mają charakter wyłącznie ogłoszeniowy.

    Oczywiście przeczytałem to na końcu, jeżeli tak jest naprawdę to pies pogrzebany! Widocznie serwis miał dość bałaganu jaki tam panował.
    W takim bądź razie nic nie zrobisz, możesz co najwyżej napisać do Allegro i wystawić mu komentarz. Zablokują mu konto lub względnie dadzą ostrzeżenie i nic więcej.



    Cytat Zamieszczone przez CICHY83 Zobacz posta
    Przerabiałem temat,jakiś 3 lata temu kupiłem na allegro motocykl crossowy w śmiesznej cenie. Cena była tak okazyjna ze kase wpłaciłem sprzedającemu na konto po czym stwierdził ze motocykla nie odda...

    Sprawa trafiła do sądu,miałem dowód wpłaty i wydrukowane potwierdzenie z wygraną aukcją. Sąd orzekł oczywiście że sprzedający ma nakaz wydania mi zakupionej rzeczy,otrzymałem dowód własności ale wyrok był zaoczny ponieważ sprzedający się na sprawie nie pojawił i do dnia dzisiejszego sprawa nie została wyjaśniona...
    Jak nie zareagujesz to Ci się przedawni i tyle z tego będziesz miał! Działaj jak najszybciej.

    Chory się robię ostatnie dni jak myślę o terminach sądowych bo niedawno przeterminowała mi się sprawa gdzie miałem pewne 20-25tys zł :/ i w xxxx E66 poszła w daleką przyszłość :D
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 21-03-2011 o 09:11
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #20
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,251
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Pocisk, a możesz wkleić linka do aukcji, którą wygrałeś? Link powinien przecież nadal działać... Chętnie zobaczymy tego rodzynka za 2.500PLN :707:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •