Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Zawieszenie gwintowane

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    278
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Słupsk
    Cytat Zamieszczone przez NegroEG Zobacz posta
    mhm wytrzyma napewno kilka osob od nas jezdzi na amorkach od e34 chyba touringa wszystko pasuje tylko w e34 byly 2 rodzaje amorkow z tyl jedne pasuja drugie nie
    właśnie wyczytałem na realoem, że przednia kolumna Mc'Persona jest taka sama, więc z przodem nie powinno być problemu, teraz jak jest z tym tyłem?? ktoś coś wie?? jakie amorki trzeba zamawiać, akurat tylne amorki mi padły i chcę wymienić kompletny zawias na coś niższego i twardszego.
    pozdrawiam :)

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    Vitek były 2 rodzaje w zależności od czort wie czego ;)

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    278
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Słupsk
    to jak by ktoś wiedział coś to fajnie jak by napisał, bo i tak w kwietniu amorki tył idą do wymiany.
    pozdrawiam :)

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    znalazłem na innym forum
    Napiszę więc jeszcze raz.
    W E34 rozróżniamy dwa rodzaje siedlisk:
    1. Zwykłe łożyskowe (wyróżniają się tym, iż nakrętka od amortyzatora schowana jest w siedlisku i powinna być zakryta małym kapselkiem mocowanym tylko w środkowej części siedliska) , gdzie występowały dwa rodzaje trzpieni amortyzatora:
    - krótki trzpień dł. od 40 - 55 mm, śr. M14 z zakończonym gwintem M12 (nakrętka na klucz 19)
    - krótki trzpień dł. od 40 - 55 mm, śr. M14 z zakończonym gwintem M14 (nakrętka na klucz 22 lub 21)

    2. Obrotnice (wyróżniają się tym, iż nakrętka od amortyzatora wystaje nad siedlisko i powinna być zakryta dużym kapslem mocowanym w otworze kielicha zakrywając całe siedlisko) , gdzie wystepowały dwa rodzaje trzpieni amortyzatora:
    - długi trzpień dł. od 60 - 70 mm, śr. M14 z zakończonym gwintem M12 (nakrętka na klucz 19)
    - długi trzpień dł. od 60 - 70 mm, śr. M16 z zakończonym gwintem M14 (nakrętka na klucz 22 lub 21)

    W E32 występuje jeden typ siedlisk:
    1. Obrotnica (wyróżnia się tym, iż nakrętka od amortyzatora wystaje nad siedlisko i powinna być zakryta dużym kapslem mocowanym w otworze kielicha zakrywając całe siedlisko) , gdzie wystepowały dwa rodzaje trzpieni amortyzatora:
    - długi trzpień dł. od 60 - 70 mm, śr M14 z zakończonym gwintem M12 (nakrętka na klucz 19)
    - długi trzpień dł. od 60 - 70 mm, śr. M16 z zakończonym gwintem M14 (nakrętka na klucz 22 lub 21)

    W E34 a raczej w E32 może się zdarzyć siedlisko obrotnica starego typu lub co ja podejrzewam z przeznaczeniem do dużego motoru jak M70 , w którym występował amortyzator:
    - długi trzpień dł. około 76 mm, śr. M14 z zakończonym gwintem M12 (nakrętka na klucz 19)

    TRZPIEŃ to ten odcinek amortyzatora, który mieści się w siedlisku.
    Ze względu na wielu producentów amortyzatorów,długości trzpieni podałem w pewnym zakresie.

    Przed kupnem amortyzatorów zalecam wstępne sprawdzenie typu siedlisk w swoim samochodzie, porównanie czy z prawej strony i z lewej występuje ten sam typ, wyszukanie go w tym spisie, którego przedstawiłem i z danymi w ręku sprawdzić amorki przed odejściem od kasy.
    Sama nakrętka i typ siedliska wystarczają do określenia typu amorka.

    Zauważcie, iż dla obrotnic w E32 i E34 występują amorki o tych samych parametrach trzpieni - zaznaczam, że różnią sie one jednak pod kątem charakterystyki pracy, gdyż E32 jest cięższa i masywniejsza od E34.

    Ja klientom oferuję amortyzatory Bilstein, ze względu na ich: parametry, konkurencyjną cenę w porównaniu z Sachs i Boge, ale przede wszystkim wytrzymałość na naszych drogach - montuje je od pięciu lat i reklamowałem do tej pory 1 sztukę. Ale wybór należy do Was.

    Dodam jeszcze, abyście nie kupowali amorków, wyszukując ich w katalogach TYLKO pod kątem rocznika i modelu - czasem posiadamy auta w których ktoś już kiedyś wymieniał zawieszenie i nie wiadomo z jakiego modelu założył.

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    278
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Słupsk
    tu jest tylko opis dotyczący przodu, a jak w końcu jest z tym tyłem??
    pozdrawiam :)

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    278
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Słupsk
    a co myślicie o takim setupie do e32??

    http://allegro.pl/sportowe-zawieszen...526832552.html

    firma FK jest mi znana, latałem na ich gwincie w jednym z moich byłych BMW i było ok.
    pozdrawiam :)

  7. #37
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    18
    BMW
    730i e32
    Skąd
    WPR
    Podłączam się do pytania kolegi Vitek_Słupsk.
    Wiecie coś na temat tego kompletu który przytoczono post wyżej?
    Osobiscie wiem ze te zestawy są dośc niezłe w Oplach, VW czy e30...
    Choć po czasie miękną spreżyny (ponoć).
    Nie wiem jednak jak jest przy autach o takiej masie jak 7er...
    Pozdrawiam.

  8. #38
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    72
    BMW
    E34 525i Touring 93'
    Skąd
    WSZ
    Mam nadzieje że nie zlinczujecie mnie za odgrzanie tematu. Mam zamiar zakupić sobie zestaw Ta Technix od e34 60/40 (dostępny na all, można zobaczyć) Wyczytałem że przód pasuje, a co z tyłem. Nie chciałbym wydać 800zł i się rozczarować.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •