Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Wątek: Zawieszenie gwintowane

  1. #11
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Fajna sprawa ten gwint ale cena powala..

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    jak juz obnizac to gwintem:> powodzenia!

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dawid7er
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    684
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Bełchatów
    Blog
    5
    gwint to gwint. ale czy ma ktoś okazję sprawdzić (bądź wie) czy z e34 podejdzie do e32. Aktualnie mam tylko niższe springi a wolał bym gwinta zapodać, tylko cena tego do e32 jest "troszkę" wysoka :D

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Gdyby gwint był taki hura to by parę osób już na nim śmigało,jak nie na kupnych to na homemade:) pierw opuść auto o np. 60-70mm i zobacz ile od asfaltu jest miska olejowa w m30 :) ja już muszę uważać a w trasie to mam shiza i boję się że jak w jadę w porządną koleinę to michę załatwię.Tak jak kolega wyżej pisał,załóż jakieś springi i amory :)

    ...ps.zderzak zmień na początek;)

    Sent from my Desire HD using Tapatalk

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    Macku oczywiscie ze pierw kable WN swiece i regulator napiecia, zderzak i blacharka a pozniej zawieszenie ;)

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Na pewno na polskich drogach gwintem trakcji nie poprawisz - chyba, że jeździsz tylko w trasie. Mamy dziurawe i nierówne drogi, a w takich warunkach gwint nie zapewnia dobrego trzymania - sprawdzone organoleptycznie w e36 325 ( zawieszenie m-technic vs gwint mts).

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    a czy gdzieś poza trasa mam zamiar jeździć 100km/h+? nie jeżdżę po mieście z osiągami godnymi lądującego jumbo-jeta.... po mieście w naszym kraju nie można przekraczać 50km/h

  8. #18
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Podstawowe pytanie...Czy jeździłeś np E34 na gwincie?Bo ja tak i jest horror w porównaniu z moim E32 na sportowych amorach i springach.

    Drugie...mówisz że lubisz się wyróżniać.OK.A skąd np będziesz wiedział że ja nie mam gwintu jak zobaczysz mnie na ulicy?tak jak napisał Maciek,sprężyny możesz załozyć nawet -80mm tylko co z miską?

    Mi też chodził gwint po głowie ale jak się przewiozłem E34 na takim zawiasie to się szybko wyleczyłem.E32 jest jeszcze cięższe więc będzie się jechać jeszcze gorzej na takim zestawieniu...

    Aż tak bardzo w oczy się rzuca że jest na zwykłej spręzynie a nie na gwincie?


    Auto uświnione więc się nie prezentuje,chodziło mi o to żebyś sobie tylko zobaczył że i bez gwintu można też obniżyć dobrze i do tego całkiem przyzwoicie sobie smigać a nie jak na taczkach
    Ostatnio edytowane przez Dzuda ; 20-03-2011 o 13:18

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    nie no wiem tylko z tego co widziałem w sklepach springi były do -45. dlatego rozglądałem się za gwintem ale stwierdziłem ze air ride byłby w podobnej cenie ;)

  10. #20
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Springi możesz kupić nawet -80mm

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •