Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: e38 735iL nie odpala

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar pompey
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    26
    BMW
    735iL e38 M62 525i e34
    Skąd
    Stalowa Wola

    e38 735iL nie odpala

    witam. jak juz kiedys pisalem mialem problem ze stukaniem lancucha podobnie jak to sie dzieje w vanosach lecz u mnie vanosa nie ma. w pewnym momencie zgasla i nie chciala odpalic. po 4 probie odpalenia cos chrobotnelo i gdy krece rozrucznikiem wydobywa sie dziny dzwiek wiskoza sie kreci ale lancuchy stoja. co sie moglo stac. podaje link do postu z problemem jaki byl wczesniej http://7er.pl/showthread.php/13540-e...-pukanie-vanos . z gory diekuje za odpowiedzi za rady. pozdrawiam

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Urwany łańcuch zapewne,skoro dół się obraca(wał korbowy napędza paskiem pompę wody-wisco),a góra stoi(wałki rozrz.).
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar pompey
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    26
    BMW
    735iL e38 M62 525i e34
    Skąd
    Stalowa Wola
    i w tym momencie co musze wymienic i jaki mniej wiecej bedzie tego koszt. nie znam sie na tym wiec z gory dziekuje za odpowiedz. jestem teraz zagranica i w kwietniu przed swietami zjezdzam z nia na lawecie. z tym ze jak naprawa bedzie trwala dlugo to lawete musze wyslac do polski wczesniej.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Jeśli na 100 % doszło do urwania łańcucha będziesz musiał odkręcić obie głowice i sprawdzić w jakim stanie są zawory(czy nie są pokrzywione,uszkodzone wymienić),co do kosztów ciężko cokolwiek teraz powiedzieć,napewno łańcuch będziesz musiał założyć nowy,planowanie głowic,nowe uszczelki...
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar pompey
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    26
    BMW
    735iL e38 M62 525i e34
    Skąd
    Stalowa Wola
    nie mam pojecia ile to moze kosztowac ale licze sobie 4-5 tysiecy. powinienem sie zmiescic?? ewentualnie zakup i wmiane silnika

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    15
    BMW
    E39 M5 99' w planach E38
    Skąd
    Poznan
    a skad wiesz ze łancuchy stoja zdjoles kapy? czesta przyczyna to pekniete slizgi

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar pompey
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    26
    BMW
    735iL e38 M62 525i e34
    Skąd
    Stalowa Wola
    nie znam sie na tym ale jak sie odreci korek wlewu oleju to widac te lancuchy. przy probie odpalania wiatrak sie kreci a lancuchy nie. jezeli to sa "ślizgi" wiec co sie stalo bo nie wiem co to jest z gory dzieki za odpowiedz

  8. #8
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Tak czy siak czeka Cię grubsza robota. Zaprowadź auto do jakiegoś ogarniętego mechanika niech zrzuci pokrywy i będziesz wiedział czy da się to jeszcze uratować. Ale wydaje mi się, że diagnoza z łańcuchem jest trafna tylko trzeba sprawdzić ile jeszcze bałaganu tam narobił.



    ~wysłane poprzez Tapatalk

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    15
    BMW
    E39 M5 99' w planach E38
    Skąd
    Poznan
    łancuchy zadko sie zrywaja w twoim przypadku dol sie kreci a gora nie tak czy inaczej koszta duze

  10. #10
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    P.S. Na moje niefachowe oko wymiana na inny używany silnik będzie tańsza niż remont tego. Coś więcej będziesz widział jak zrobisz to co napisałem wyżej.



    ~wysłane poprzez Tapatalk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •