Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Pytanie o LPG - jak to naprawdę działa ? ale bez kitu ...

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    42
    BMW
    745i
    Skąd
    pl

    Pytanie o LPG - jak to naprawdę działa ? ale bez kitu ...

    Witam

    Robię nie wielkie przebiegi ale czytając forum widzę że za 5-6 tys można założyć porządną instalacje. Wielu kolegów chwali sobie więc zadam kilka pytań i proszę o odpowiedź UŻYTKOWNIKÓW LPG.
    1. Czy wszystko w aucie w trakcie jazdy na LPG działa ? (komputery, wskazanie chwilowego spalania itp)
    2. Czy po instalacji nie ingerencji w sterowniki celem odcięcia jakiś funkcji/ czujników ?
    3. Czy jest odczuwalny spadek mocy na LPG ?
    4. O ile większe jest zużycie gazu ?
    5. Jak sprawują się instalacje w zimie ?
    6. Czy koszty serwisowania LPG są wysokie (jakie)?
    7. Czy układ zasilania paliwem nie cierpi przy jeździe na LPG (zacieranie się pompy , wtrysków, awarie zaworów) ?
    8. Czy butle montujecie w kole czy w bagażniku ? jak z dostępem do aku ?
    9. Czy w kabinie jest jakiś wskaźnik poziomu gazu w zbiorniku ??

    Mówimy o dobrej instalacji, nie za 2000 zł.

    Będę wdzięczny za odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez north ; 17-03-2011 o 22:33

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    North polecałbym Ci fora dotyczace LPG tutaj możemy w większości Ci powiedzieć gdzie można to dobrze założyć.
    a na twoje pytania odpowiem na ile umiem
    1. działa wszystko do chwilowego spalania warto dodać sobie 1-2 litry sam zobaczysz jak bedziesz jezdzic można to coprawda zmienic wyliczajac ze wzoru ktory byl gdzies na forum podany ale wtedy bp niebedzie poprawnie pokazywac.
    2.o ingerencji wiele Ci niepowiem jest ingerencja w sygnaly napewno ale napewno przy dobrym gazowniku nie beda Ci rozbierac modułów żeby się w nie wpiąć
    3. delikatny spadek mocy jest a raczej momentu obrotowego ale nie jest to jakas wielka strata (no do palenia gum itd. to wtedy odczujesz) IIIgen jest wieksza strata
    4. sekwencja 10-20% czyli 1-3 litrow III generacja okolo 40%
    5. u mnie niebylo żadnego problemu (mam III generacje) musialem miesiac odpalac na gazie jak byly te mrozy -20stopni bo mi w baku zamarzlo paliwko (wiadomo rezerwa) i pompa padla
    6. jesli chodzi o koszty przy III generacji 180zł przeglad raz do roku (zamiast 100zł) oprocz tego co 5k regulacja gazu (20zł) + filtr co 10k 30-50zł
    7. moze cierpiec jesli nie bedziesz miał paliwa w baku czyli minimum 1/4 baku ale lepiej koło polowy trzymać

    jeszcze raz powtorze ze mam III generacje a nie sekwencje prosze o potwierdzenie zaprzeczenie tym informacjom przez ludzi posiadajacych IV generacje

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    4. większe spalanie około 2l w stosunku do benzyny
    5.mi instalacja dobrze działa w zimę jedynie muszę poczekać dłuższy czas do nagrzania auta, gaz sam się włącza po nabraniu temp silnika
    6. przed zimą wymieniałem czujnik temp oraz filtry zapłaciłem 120zł. regulowałem ostatnio instalacje bo zatankowałem dziadostwa i mi się mapa przestawiła miałem mniejsze obroty, mniejszą dawkę gazu dostawał silnik, ale to kosztowało 60zł
    7. Ja się staram nie schodzić poniżej 20L najlepiej mieć połowę zbiornika,a jeszcze lepiej full:) problemów z pompą i wtryskami nie zauważyłem instalację mam 2 lata.
    8. Jeśli chodzi o butle to najlepiej w kole, bo jest wygodnie i ładnie. patrząc po twoim silniku to pewnie masz e65 być może masz run flat więc zapas jest zbędny.
    9. poziom masz w butli oraz w przycisku, którym możesz włączyć i wyłączyć gaz.Masz też możliwość odpalenia samochodu w trybie awaryjnym na samym gazie, ale tego nie polecam
    Ja mam stag 300 koszt 4 koła v8 3.0L
    Jeszcze jedno jeśli masz sekwencje musisz dbać o dobrą jakość gazu i tankować na dobrych zaufanych stacjach.
    Ja robię troszkę km więc mi się to bardzo opłaca. Ale jeśli bym miał 9 km do pracy w ogóle bym tego nie montował.
    Ostatnio edytowane przez 7er Fanatic ; 17-03-2011 o 22:58

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    1. Wszystko działa tak jak na pb.
    2. Sygnał do wtrysków pb jest przepuszczany przez sterownik lpg i to cała ingerencja w aucie.
    3. Nie czuć spadku mocy.
    4. 20-30%.
    5. Tak jak w lecie tylko później się załącza gaz.
    6.Licz co 10 000 ok 100-150zł.
    7. Pompa jak ma paliwo to się raczej nie zatrze, wtryski też raczej nie bo przecież odpalasz na pb wiec co dzień pracują.
    8. Ja mam butle w kole a koło często zostaje w garażu. Zabieram tylko jak gdzieś dalej jadę.
    9. Tak jest wskaźnik gazu. Przeważnie 4 diodki ale to działa z dużym marginesem.
    Pozdrawiam.

  5. #5
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    1. Czy wszystko w aucie w trakcie jazdy na LPG działa ? (komputery, wskazanie chwilowego spalania itp) Oczywiscie
    2. Czy po instalacji nie ingerencji w sterowniki celem odcięcia jakiś funkcji/ czujników ? Ingeracja w wiazke wtryskiwaczy i zasilania
    3. Czy jest odczuwalny spadek mocy na LPG ? Lekki przy max predkosci
    4. O ile większe jest zużycie gazu ? 14l/100km PB i 16,4l/100km LPG
    5. Jak sprawują się instalacje w zimie ? Pozniej sie przelacza na LPG
    6. Czy koszty serwisowania LPG są wysokie (jakie)? Filtry okolo 100-150 pln co 10000-15000 km, robocizna, kalibracja....
    7. Czy układ zasilania paliwem nie cierpi przy jeździe na LPG (zacieranie się pompy , wtrysków, awarie zaworów) ? Nie wolno miec pustego baku z PB, raz na jakis czas jade porzadnie na PB, co jakis czas uzywam srdkow do paliwa (nie szkodzi a moze pomoc)
    8. Czy butle montujecie w kole czy w bagażniku ? jak z dostępem do aku ? Tylko w kole, jesli masz runflat nie potrzebujesz zapasu, w e65 butla musi byc wymontowana w celu zmiany akku
    9. Czy w kabinie jest jakiś wskaźnik poziomu gazu w zbiorniku ?? Oczywiscie, przelacznik PB/LPG oraz wskaznik diodowy

    Moje doswiadczenia to ponad 200 000 km na lpg, malo problemow, nawet mi tylek ratowal czasami na usterce PB, wazny jest montaz + instalacja (u mnie Prins VSI w 2 7er, cena niestety okolo 8000 pln)!!!!!
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    42
    BMW
    745i
    Skąd
    pl
    Bardzo dziękuję za Wasze zaangażowanie i odpowiedzi, nie spodziewałem się samych pozytywnych odpowiedzi, zastanawiam się już nad konkretnym rozwiązaniem które opiszę w kolejnym poście.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Oczywiście problemy się zdarzają ale są głównie spowodowane złym stanem auta lub niską jakością montażu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •