Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: ASC ABS Problem moduł?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne

    ASC ABS Problem moduł?

    Cześć mam problem i
    Moduł ABS/ASC 0 265 106 003 który jest uszkodzony
    Pierwszy nie dawał możliwości jazdy cały czas pokazywał poślizg mimo że go nie było i jazda 60 Do czasu pomagało wciśnięcie guzika ASC nie pokazywało się nic ale przestawał pokazywać poślizg i jechał normalnie ale ta metoda przestała działać. I nie chciał jechać więc jedyna metoda u mnie to wciśnięcie do guzika gazu za chwile wyrywała i na liczniku komunikat.
    ASC Nicht Activ czasem pojawiała sie ikonka ABS ale gasła a system działał bez gaszenia i ponownego odpalania. A sam system jak by nie reagował na przycisk choć sprawdzałem to na mokrym z niby wlączonym prawie brak szans zeby zamielić po naciśnięciu brak jakiego kolwiek komunikatu ale dochodziło do 3500rpm i mieliło po wyjęciu modułu do odcięcia ale tak jeździć się nie da bez ABS

    Więc znalazłem na allegro drugi moduł zgodny numerem ABS działał bez problemu ASC nie żywe (i dobrze) Od razu pojawiało się ASC nich activ po zapaleniu i spokój.
    Ale od jakiegoś czasu po wyjeździe z garażu przez kilka metrów jest Ok później ABS sie zapala i nie działa zgaszenie i ponowne zapalenie niby działa ale po chwili znów sie zapala po kilku takich gaszeniach wkońcu działa i nic sie nie pojawia ale jest to denerwujące W czym szukać przyczyny?
    Owy moduł ma 3 rzędy ścieżek Czy da się założyć inny moduł? bo jak patrzyłem od E32 / E34 u mnie na szrocie to moduł od ABS ma tylko 2 ścieżki albo jak ma 3 to są krótsze ale na allegro widzę też 3 ścieżkowe z samym ABS i o innym numerze da się wsadzić inny zeby działał tylko ABS a ASC nie?
    Ewentualnie ma ktoś odpowiedni moduł o wyżej napisanym numerze lub taki który obsłuży ABS? Dodatkowo kupił bym jeden czujnik ABS przedni chyba nie ma różnicy prawy lewy? Czy jest różnica czy czujnik był w samochodzie co miał ASC czy nie? bo to to samo? Czujniki mogą mieć wpływ na kontolkę ABS na liczniku i mogą spowodować zatrzymanie jego pracy? kiedyś podłączłem pod kompa i podobno jeden czujnik nie działa ale wczesniej było ok mimo że był niedziałający Przed chwilą jeszcze wyjąłem przekaźnik ABS rozebrałem i dla pewności poprawiłem luty nie sprawdzałem jak to działa bo jest deszczowo a nie mam potrzeby nigdzie jechać więc zobaczę jutro doradźcie coś w czym szukać przyczyny
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 17-03-2011 o 19:32

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar koNik_N
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Skąd
    KRK
    przede wszystkim sprawdź czujniki i wymień niesprawny a potem dopiero zabieraj się za moduły. Niesprawny czujnik jak najbardziej odpowiada za złe funkcjonowanie całości.
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Zajme sie tym mam dobrego faceta od bmw z wielkim komputerem :D Oryginalny BMW i niech mi powie który to dokladnie jest do wymiany i dalej sie bedzie patrzec jak nie pomorze.
    Choć u mnie jest ciężka sprawa bo nie chce ASC bo mi sie wydaje ze na wpełni sprawnym uładzie i tak nie bede mógł go całkowicie wyłączyć. A ja lubie polić gume i rzucać tym to bym miał samochód nie nadający się do jazdy

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez KaczyDJ Zobacz posta
    Zajme sie tym mam dobrego faceta od bmw z wielkim komputerem :D Oryginalny BMW i niech mi powie który to dokladnie jest do wymiany i dalej sie bedzie patrzec jak nie pomorze.
    Choć u mnie jest ciężka sprawa bo nie chce ASC bo mi sie wydaje ze na wpełni sprawnym uładzie i tak nie bede mógł go całkowicie wyłączyć. A ja lubie polić gume i rzucać tym to bym miał samochód nie nadający się do jazdy
    nie wiem co pomorze ma wspólnego z tym wszystkim ale chyba nie wiele, jak kolega pisał sprawdź czujniki i kup golfa do palenia gumy.

    http://bykom-stop.avx.pl/czymsprawdzac.html
    Ostatnio edytowane przez rodzinabmw ; 17-03-2011 o 22:43

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Golf nie ma napędu odpowiedniego.
    A ty już jak zwykle nie na temat. Po co wogule się wypowiadasz

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Kaczy z jednej strony pizesz ze chcesz zeby abs ci dzialal z drugiej ze niechcesz asc, na 100% pewny nie jestem ale bmw zastosowalo 1 z 3 mozliwosci montazu asc i abs i jest to ze soba polaczone. ASC wykorzystuje czujniki ABS'u do popawnego dzialania.
    A teraz male ot daj spokoj 23 letniej skrzyni automatycznej, glowna zasada korzystania z niej mowi zeby NIE PALIC gumy, jak chcesz prosze bardzo ale zaraz bedziesz pisal gdzie skrzynie naprawiaja albo ze chcesz kupic. Chesz popisy walic na szosie to kup forda sierre teraz male ceny sa. Naprawde ten samochod nie sluzy do tego !

  7. #7
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Szanowni,
    dajcie zyc koledze KaczyDJ, kolega ma juz niemala wprawe w paleniu, a e32 jest kolejnym trofeum w jego bogatej kolekcji :sarcastic:

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    hehe :P istotnie to co jest wstawione a co jeszcze było bez nagrywania to co innego :P Ale to co było przezemnie meczone to pachruście i do czego innego sie to nie nadawało. Panowie ja tu tak tylko mówie dbam o swoją siedem i jej nie zarzynam nawet kółek nie kręcę wiem ze do tego nie służy naprawde to nie jest samochód robiony na prowizorke i zeby tylko jezdzil i katować dalej bo gdyby tak było to nawet bym nie robił tego ABS w samochód naprawde pakowane są duże pieniądze i nie chce tego zniszczyć katując silnik i męcząc skrzynie. Istotnie lepiej opłaca sie kupić sierre za 1500zł i ją męczyć niż remontować skrzynie.
    Ale czy pociągnięcie troche tyłem na zakręcie po mokrym to za dużo? mi właśnie o to chodzi bo czasem też sie można trochę pobawić. Właśnie jest z tym problem bo jest to sprzężone z połową samochodu począwszy od przepustnicy do abs. Wymienię padnięty czujnik i zobaczę przelutowanie na nowo przekaźnika abs nie pomogło.
    Chodzi tylko Aby mieć Świadomość że moge spalić ale robić tego nie będe bo są tu też inne aspekty jak bezpieczeństwo (sprawny system ABS) i żebym to ja panował nad sytuacją a nie jakiś schynięty system ASC co nie pozwoli przyspieszyć albo prubuje uniknąć poślizgu ja jestem od tego Bo to co ASC zrobi to ja umiem lepiej sam moge zdjąć noge z gazu bo poza blokowaniem otwarcia przepustnicy nic nie robi Co innego ASC + T ten system jest wporządku i przyznaje że może pomóc Bo dodatkowo hamuje odpowiednim kołem o odpowiednim nacisku żeby rzeczywiście ten samochód wyprostować ale samo ASC jest dla mnie śmieciem.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 18-03-2011 o 12:07

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    dajcie zyc koledze KaczyDJ, kolega ma juz niemala wprawe w paleniu, a e32 jest kolejnym trofeum w jego bogatej kolekcji
    KYMCO Rulezzz! :sarcastic:

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Tuczi to było dawno i nie prawda :P a czymś trzeba było jeździć jak nie było uprawnień :P
    Nie od razu Rzym zbudowano :)
    A co do filmików i trofeów brakuje ze 30 filmików z innymi motorami i samochodami lub nie zostało to uwiecznione hehe

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •