Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: ASC ABS Problem moduł?

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne

    ASC ABS Problem moduł?

    Cześć mam problem i
    Moduł ABS/ASC 0 265 106 003 który jest uszkodzony
    Pierwszy nie dawał możliwości jazdy cały czas pokazywał poślizg mimo że go nie było i jazda 60 Do czasu pomagało wciśnięcie guzika ASC nie pokazywało się nic ale przestawał pokazywać poślizg i jechał normalnie ale ta metoda przestała działać. I nie chciał jechać więc jedyna metoda u mnie to wciśnięcie do guzika gazu za chwile wyrywała i na liczniku komunikat.
    ASC Nicht Activ czasem pojawiała sie ikonka ABS ale gasła a system działał bez gaszenia i ponownego odpalania. A sam system jak by nie reagował na przycisk choć sprawdzałem to na mokrym z niby wlączonym prawie brak szans zeby zamielić po naciśnięciu brak jakiego kolwiek komunikatu ale dochodziło do 3500rpm i mieliło po wyjęciu modułu do odcięcia ale tak jeździć się nie da bez ABS

    Więc znalazłem na allegro drugi moduł zgodny numerem ABS działał bez problemu ASC nie żywe (i dobrze) Od razu pojawiało się ASC nich activ po zapaleniu i spokój.
    Ale od jakiegoś czasu po wyjeździe z garażu przez kilka metrów jest Ok później ABS sie zapala i nie działa zgaszenie i ponowne zapalenie niby działa ale po chwili znów sie zapala po kilku takich gaszeniach wkońcu działa i nic sie nie pojawia ale jest to denerwujące W czym szukać przyczyny?
    Owy moduł ma 3 rzędy ścieżek Czy da się założyć inny moduł? bo jak patrzyłem od E32 / E34 u mnie na szrocie to moduł od ABS ma tylko 2 ścieżki albo jak ma 3 to są krótsze ale na allegro widzę też 3 ścieżkowe z samym ABS i o innym numerze da się wsadzić inny zeby działał tylko ABS a ASC nie?
    Ewentualnie ma ktoś odpowiedni moduł o wyżej napisanym numerze lub taki który obsłuży ABS? Dodatkowo kupił bym jeden czujnik ABS przedni chyba nie ma różnicy prawy lewy? Czy jest różnica czy czujnik był w samochodzie co miał ASC czy nie? bo to to samo? Czujniki mogą mieć wpływ na kontolkę ABS na liczniku i mogą spowodować zatrzymanie jego pracy? kiedyś podłączłem pod kompa i podobno jeden czujnik nie działa ale wczesniej było ok mimo że był niedziałający Przed chwilą jeszcze wyjąłem przekaźnik ABS rozebrałem i dla pewności poprawiłem luty nie sprawdzałem jak to działa bo jest deszczowo a nie mam potrzeby nigdzie jechać więc zobaczę jutro doradźcie coś w czym szukać przyczyny
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 17-03-2011 o 19:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •