Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Wymiana tylnej półki

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    49
    BMW
    e-32 730i
    Skąd
    Nowa sól

    Wymiana tylnej półki

    Witam wszystkich, mam pytanie jak zdemontować tylną półkę. Chciałbym wymienić roletę.

    Z góry dziękuje za podpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez Greg38 ; 18-03-2011 o 19:07

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Demontujesz oparcie, pod którym znajdują się 4 zatrzaski plastikowe trzymające półkę. Podważasz je delikatnie śrubokrętem i demontujesz. Później łapiesz półkę i ciągniesz w kierunku przodu samochodu. Możesz ją delikatnie unieść do góry w miarę jak będziesz miał luz żeby nic nie połamać. Dla ułatwienia możesz sobie zdemontować obicie słupków tylnych ale nie jest to konieczne.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    49
    BMW
    e-32 730i
    Skąd
    Nowa sól
    Dziękuje bardzo za podpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie,czy jest możliwość wymontowania rolety (roleta manualna) z półki ??

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Jest jednak jest to kłopotliwe. Ściągasz dwa boczne plasticzki w półce i jak bedziesz miał wyjętą tą półkę to bedziesz widział jak to wyjąć z jednej strony idzie w górę a z drugiej w bok ale nie wiem czy przy tym półka się nie uszkodzi i czy wsadzisz rolete spowrtotem bo moze to być problematyczne zadanie jest to możliwe wiem że tak robia ale sam nie testowałem sam chciałem wyjąć żeby pomalować metalową osłonkę ale zrezygnowałem.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Da radę, ale z doświadczenia wiem że łatwiej jest zdemontować roletę elektryczną niż manualną :) Musisz uważać żeby półce nic się nie stało a to może być trudne bo wiadomo półka nie jest nowa.. W e34 robiłem otwór na roletę manualną i jakoś mi to wyszło więc myślę, że z tym sobie poradzisz :)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    49
    BMW
    e-32 730i
    Skąd
    Nowa sól
    Witam wszystkich, po dwu godzinnej walce udało mi się zdemontować i założyć półkę ze sprawną roletą (zdemontowaną będę próbował reanimować ). Najwięcej problemów miałem z elektrycznymi zagłówkami . Jeden się poddał a drugi musiałem odkręcić z całym mechanizmem.

    Dziękuje bardzo wszystkim za cenne porady. Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •