Witam pytanko do znawców tematu, co może powodować że silnik pracuje na zbyt bogatej mieszance paliwa? Kupiłem nowe sondy bosch z wtyczkami takie jak powinny być bo stare były padnięte tak przynajmniej podawał komp, niestety po niewielkim czasie użytkowania znowu komp pokazuje błąd sond i zbyt bogatą mieszankę paliwa. Myśląc że sondy są wadliwe wysłałem do reklamacji na gwarancji i otrzymałem odpowiedź że sondy są ok po wyczyszczeniu bo były w dużym nagarze sadzy co potwierdzam. Wcześniej przed demontażem podłączyłem kompa odpaliłem silnik i bodajże disem wyszło że jedna sonda stoi w miejscu, po jakimś czasie zaczeła działać, po wyciągnięciu bagnetu na pracującym silniku stanęła druga jakieś dziwne objawy, sondy przyszły wyczyszczone i niby sprawne, reklamacji nie uznali ze względu na zbyt bogatą mieszankę paliwa której sterownik nie może sobie skorygować, przeplywki podmieniałem, świece nowe, fajki nowe, nie wymieniałem jeszcze cewek, choć kiedyś podmieniałem i nie było różnicy, mysłałem że za skład mieszanki odpowiadają właśnie sondy ale chcę się upewnić zanim zadzwonie do bosch-a z awanturą, podpowiedzcie co może jeszcze odpowiadać za tą mieszankę, co prawda czasami jak obroty zejdą na te 600 to silnik lekko buja ale tylko czasami, jak włącze światła lub jest na drive to nic się nie dzieje. Czy upierać się przy tych sondach?