Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Pytanie o zbyt bogatą mieszankę paliwa

  1. #1
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec

    Pytanie o zbyt bogatą mieszankę paliwa

    Witam pytanko do znawców tematu, co może powodować że silnik pracuje na zbyt bogatej mieszance paliwa? Kupiłem nowe sondy bosch z wtyczkami takie jak powinny być bo stare były padnięte tak przynajmniej podawał komp, niestety po niewielkim czasie użytkowania znowu komp pokazuje błąd sond i zbyt bogatą mieszankę paliwa. Myśląc że sondy są wadliwe wysłałem do reklamacji na gwarancji i otrzymałem odpowiedź że sondy są ok po wyczyszczeniu bo były w dużym nagarze sadzy co potwierdzam. Wcześniej przed demontażem podłączyłem kompa odpaliłem silnik i bodajże disem wyszło że jedna sonda stoi w miejscu, po jakimś czasie zaczeła działać, po wyciągnięciu bagnetu na pracującym silniku stanęła druga jakieś dziwne objawy, sondy przyszły wyczyszczone i niby sprawne, reklamacji nie uznali ze względu na zbyt bogatą mieszankę paliwa której sterownik nie może sobie skorygować, przeplywki podmieniałem, świece nowe, fajki nowe, nie wymieniałem jeszcze cewek, choć kiedyś podmieniałem i nie było różnicy, mysłałem że za skład mieszanki odpowiadają właśnie sondy ale chcę się upewnić zanim zadzwonie do bosch-a z awanturą, podpowiedzcie co może jeszcze odpowiadać za tą mieszankę, co prawda czasami jak obroty zejdą na te 600 to silnik lekko buja ale tylko czasami, jak włącze światła lub jest na drive to nic się nie dzieje. Czy upierać się przy tych sondach?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Sprawdź katy, może masz zapchane albo inny czort.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  3. #3
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    katy wymieniałem coprawda na nie ori ale z bosala 2szt.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Coyot009
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    112
    BMW
    e32 m30b35 e30 cabrio M20B25
    Skąd
    Morąg
    kolego posprawdzaj czujniki temperatury cieczy powietrza, a i sprawdz czy ci lewego powietrza nie ciągnie gdzieś na uszczeleczkach kolektora ssacego

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    katy wymieniałem coprawda na nie ori ale z bosala 2szt.
    Instalke gazowa masz?
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #6
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Instalke gazowa masz?
    No właśnie mam, i pomyślałem że włoże te nowe sondy wyczyszczone i sprawdzone przez serwis, pokasuje błędy i pojeżdzę jakiś czas tylko na PB i zobaczę czy złapie jakiś błąd, jeżeli nie to wiadomo że coś z instalacją. Czy to dobry pomysł? Nic innego mi już do głowy nie przychodzi, jeżeli macie jakieś pomysły będę wdzięczny :)

  7. #7
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    czujnik temperatury mam na 100% sprawny, a czy ja napewno mam jakiś czujnik w termostacie, m60 b30 94r. termostat był wymieniany ale nikt o czujniku w nim nic nie wspominał.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    15
    BMW
    E39 M5 99' w planach E38
    Skąd
    Poznan
    a temp.w dolocie podaje dobrą ?

  9. #9
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    jeżeli chodzi o czujnik który jest w puszce z filtrem powietrza to też go nie posiadam, ale temperatury i w testach zegarów i sprawdzane disem były ok

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    15
    BMW
    E39 M5 99' w planach E38
    Skąd
    Poznan
    musi byc czujnik temp.powietrza zasynanego albo na dolocie albo w kolektorze a czujnik temp.ssania jak bedzie przeklamywal to nie wyjdzie na kompie a na zegery jest jescze jeden chyba ze masz 4 pinowy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •