Witam
mechanik po dokładnym sprawdzeniu skrzyni poprosił mnie o przyjazd do warsztatu w sprawie omówienia naprawy do wymiany są elementy takie jak kosz biegu wstecznego jego cena 1900zl uszczelniacze 800zl filtr oleju z olejem około 900zl tarczki nie wszystkie parę sztuk oraz jakiś jeszcze dodatkowy element którego nie zapamiętałem. Stwierdził, że wcześniejszy właściciel auta rozbierał już skrzynie i składał ją na starych elementach i dodatkowo uszczelniał ja silikonem (skrzynię widziałem w częściach i niektóre elementy były nawet pogięte). Cenę jaka zaproponował to około 4,5 5 tys razem z robocizną i moje pytanie jest takie czy ta cena jest odpowiednia do naprawy czy jest bardzo bogata, pierwszy raz jestem w sytuacji naprawy skrzyni automatycznej i nie bardzo oriętuje się w cenie takiej naprawy, z tego co udało mi się wyczytać na forum to koszty naprawy były naprawdę różne około 3 4 tys.
Moje 2 pytanie jest takie czy np przy tak obszerniej naprawie opłaca się ta impreza, czy lepszym rozwiązaniem będzie wstawienie 2 skrzyni używanej, zdaje sobie sprawę, że na 2 skrzyni też nie wiadomo ile będę jeździł i w jakim ona będzie stanie.