Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: naprawa 5hp30 cena

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    15
    BMW
    e38 740i m60 95r
    Skąd
    Białystok

    naprawa 5hp30 cena

    Witam
    mechanik po dokładnym sprawdzeniu skrzyni poprosił mnie o przyjazd do warsztatu w sprawie omówienia naprawy do wymiany są elementy takie jak kosz biegu wstecznego jego cena 1900zl uszczelniacze 800zl filtr oleju z olejem około 900zl tarczki nie wszystkie parę sztuk oraz jakiś jeszcze dodatkowy element którego nie zapamiętałem. Stwierdził, że wcześniejszy właściciel auta rozbierał już skrzynie i składał ją na starych elementach i dodatkowo uszczelniał ja silikonem (skrzynię widziałem w częściach i niektóre elementy były nawet pogięte). Cenę jaka zaproponował to około 4,5 5 tys razem z robocizną i moje pytanie jest takie czy ta cena jest odpowiednia do naprawy czy jest bardzo bogata, pierwszy raz jestem w sytuacji naprawy skrzyni automatycznej i nie bardzo oriętuje się w cenie takiej naprawy, z tego co udało mi się wyczytać na forum to koszty naprawy były naprawdę różne około 3 4 tys.
    Moje 2 pytanie jest takie czy np przy tak obszerniej naprawie opłaca się ta impreza, czy lepszym rozwiązaniem będzie wstawienie 2 skrzyni używanej, zdaje sobie sprawę, że na 2 skrzyni też nie wiadomo ile będę jeździł i w jakim ona będzie stanie.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Cena za naprawę jest jak najbardziej normalna, szczególnie kiedy ktoś już tam mało fachowo grzebał.
    Co do używanej skrzyni, to chybił trafił. Niektórzy kupili i chwalą sobie, niektórzy kupili i wyrzucili pieniążki w błoto. Zawsze możesz poszukać jakiejś skrzyni, która jest jeszcze w aucie, wtedy możesz przynajmniej się przejechać i mieć na nią pogląd.

  3. #3
    Vip Vip Awatar tiron
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    760
    BMW
    E38 750IA ACS INDIVIDUAL, E31 850CSI pakiet,manual :)
    Skąd
    Nowy Targ
    A ja ma skrzynię za 1tyś zł,ktora byla w samochodzie-dawcy do mojej nowej mamby.Skrzynia była pod m60b30 ale niestety nie wiem jak jeździła bo samochod wjechał na lawetę i zjechał z niej.Poprzedni właściciel twierdzi,że była sprawna do samego końca.
    740 e38 NA CZĘŚCI...czas na zmiany :D

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar tadeo750i
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    27
    BMW
    EX E38 750i :(
    Skąd
    Białystok
    Po zakupie auta które miało świeżo naprawiany wsteczny (3 miesiacę wcześniej) okazało się że znowu go brak. Warsztat z pod W-wy druciarsko stoczyło go i jakoś to troszkę pochodziło. Brak wymiany oleju (klauzula na f-vat) wykluczył naprawę na gwarancji. Więc oddałem auto dla zaufanej i sprawdzonej osoby w Białymstoku i naprawa - czyli używany kosz wstecznego, olej filtry i robota zamknęły się w 2 tyś. Operacja przeprowadzona była 2 lata temu i jestem w 200% zadowolony do dnia dzisiejszego. Oczywiście są różne warsztaty i różne stawki. Wtedy nowy kosz proponował mi za 1600zł ale powiedział że używany który załatwi (na dodatek szybciej) będzie ok (800zł). Oczywiście rozważałem wymianę skrzyni - ale bałem się później pluć sobie w brodę gdyby...

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Darek87 Zobacz posta
    Witam
    mechanik po dokładnym sprawdzeniu skrzyni poprosił mnie o przyjazd do warsztatu w sprawie omówienia naprawy do wymiany są elementy takie jak kosz biegu wstecznego jego cena 1900zl uszczelniacze 800zl filtr oleju z olejem około 900zl tarczki nie wszystkie parę sztuk oraz jakiś jeszcze dodatkowy element którego nie zapamiętałem. Stwierdził, że wcześniejszy właściciel auta rozbierał już skrzynie i składał ją na starych elementach i dodatkowo uszczelniał ja silikonem (skrzynię widziałem w częściach i niektóre elementy były nawet pogięte). Cenę jaka zaproponował to około 4,5 5 tys razem z robocizną i moje pytanie jest takie czy ta cena jest odpowiednia do naprawy czy jest bardzo bogata, pierwszy raz jestem w sytuacji naprawy skrzyni automatycznej i nie bardzo oriętuje się w cenie takiej naprawy, z tego co udało mi się wyczytać na forum to koszty naprawy były naprawdę różne około 3 4 tys.
    Moje 2 pytanie jest takie czy np przy tak obszerniej naprawie opłaca się ta impreza, czy lepszym rozwiązaniem będzie wstawienie 2 skrzyni używanej, zdaje sobie sprawę, że na 2 skrzyni też nie wiadomo ile będę jeździł i w jakim ona będzie stanie.
    Cena remotu za wysoka- kosz + olej z filtrem (2800zl!!!) kosztuja duzo mniej a nie jak podali, takze przy tak wysokim koszcie to juz lepiej kupic druga uzywana skrzynie.
    Skrzynia od m60b30 to clakiem inna skrzynia-> 5HP18 a nie HP30
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #6
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Wyszukaj sobie firmę ******** z Warszawy. Wszyscy, którzy robili tam remont swojej skrzyni, są zadowoleni. Kosz wstecznego powinien kosztować max 1500zł.



    ~wysłane poprzez Tapatalk

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    kosz kosztuje 1500zł u siebie za remont zapłaciłem 3800zł brak wstecznego ( regeneracja kosza,regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego,regeneracja sterownika w skrzyni,uszczelki,olej...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Wyszukaj sobie firmę ******** z Warszawy. Wszyscy, którzy robili tam remont swojej skrzyni, są zadowoleni. Kosz wstecznego powinien kosztować max 1500zł.



    ~wysłane poprzez Tapatalk

    Robiłem tam remont skrzyni od e46 330d. Nie byłem zadowolony, zapłaciłem kupe forsy, a skrzynia działała jak przed naprawą, nic się nie zmieniło. Dodam że samochód jeździł do końca, zmieniał biegi itd. Prawdopodobnie wzięli pieniądze za nic, a że byłem zielony w tym temacie, to dałem się zrobić w bambuko. Nie polecam, naciągacze i tyle.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    69
    BMW
    750i 99r.
    Skąd
    Koźmin WLKP
    Witam
    Przymierzam się do regeneracji sprzęgła hydrokinetycznego mojej skrzyni. Objawy to "świszczenie", piski na zimnym silniku, w związku z tym chciałem dowiedzieć się czy robiliście tego typu rzeczy i oczywiście jaki był efekt końcowy.Możecie podać mi jakieś zaufane warsztaty które waszym zdaniem się sprawdziły no i oczywiście koszta tej przyjemności? Mam pytanie tez odnośnie uszczelnienia wałka czy jak to nazwać końcówka konwertera która wchodzi w skrzynie czy wystarczy wymienić ten pierwszy simmering czy lepiej zainwestować dodatkowo w oring znajdujący sie troche dalej. Zapomniałbym dodać moja skrzynia to 5HP30 konwerter U23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •