Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Zablokowane drzwi pasażera przód

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    9
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Warszawa

    Zablokowane drzwi pasażera przód

    Witam.
    Nie znalazłem tematu o tym w e32 więc pytam :)
    W zimę miałem trochę problemów z zamarzaniem drzwi, bagażnika oraz zamków w drzwiach. Na szczęście kierowcy w miarę działały i dzięki nim mogłem z niektórymi sprawami działać od środka. W lutym już nie udało mi się odblokować i otworzyć drzwi przedniego pasażera. Myślałem że zamarzł na dobre mechanizm zamka, ale po przyjściu dodatnich temperatur sytuacja nie zmieniła się. Jak to wygląda:
    - obie klamki czuć że latają "luźno"
    - przy otwieraniu centralnego "cycek" idzie do góry - nie aż tyle ile w tylnych drzwiach, ale wyraźnie zmienia położenie. Recznie wyciągnąć wyżej się go nie da. Chowa się też normalnie
    - kluczyk w zamku kręcić się nie chce (zablokowany ze starości / nieużywania / lub jakiś ciep kiedyś przy nim coś majstrował próbując się dostać do srodka) ani w jedną ani w drugą stronę

    I teraz pytanko: jak te drzwi otworzyć? Otwieranie szyby działa, więc jak się domyślam tamtędy trzeba kombinować jednak co pchać / ciągnąć / podważać?

    Miałem chyba podobny problem z bagażnikiem który dawał się otworzyć raz na kilkadziesiąt razy otworzenia centralnego. Obadałem sytuację w sobotę i winnym okazała się zła regulacja przykręcenia siłownika centralnego. Po poprawie wszystko działa cacy. Myślę że tu jest podobnie i wystarczy regulacja, jednak najpierw trzeba otworzyć te przeklęte drzwi... :)

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar dak79
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    75
    BMW
    e32 730v8 m60
    Skąd
    władysławowo

    Wink

    Witam.
    Prawdopodobnie masz złamany kształtownik trzymający siłownik od centrala. U mnie to samo...
    otwarcie to ciężka sprawa, użyłem do tego siły;) szarpałem klamką na przemian z ;cyckiem: (trzeba go mocno ciągnąc) i się udało. Powodzonka.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    ewentualnie rozbierac tapicerke od srodka, tez to przerabialem w zimie, da sie:) ale w 38:) nie wiem ja k w e32

  4. #4
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,644
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    da rade sciagnac tapicerke z zamknietych drzwi
    tu jest opis
    nie powiem,troche roboty jest

    EDIT
    sie kapnalem, ze opis dotyczy tylnich drzwi, widzialem gdzies tez zdejmowanie tapicerki przednich, kiedy sa zamkniete, jak odkopie to podrzuce
    Ostatnio edytowane przez yaz ; 17-03-2011 o 09:01

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    9
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Warszawa
    Dziękuję za informacje. Jak rozumiem od góry przy otwartej szybie raczej nic nie zdziałam?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    nic nie zdzialasz z otwarta szyba:)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •