Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [mechanika] Strumienice w 750..

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk

    [mechanika] Strumienice w 750..

    Witajcie , założyłem strumienice to mojego auta.. Były pewne obawy z uwagi na 4 sondy lambda.. 750 e38 miała je od początku produkcji... reszta silników też dostała 4 lambdy po lifcie.. Powiem że narazie nie wywaliło żadnego błędu auto normalnie śmiga... :D jak na 326 Kucy.. Nie zauważyłem jakiś złych objawów.. Auto zaczęło mi przyśpieszać dobrze , wcześniej po rozgrzaniu jakby "mulił" i jest ciszej. Nie mam żadnego metalicznego dźwięku, ogólnie w porządku.... Także chciałbym rozwiać obawy osób które mają 4 lambdy i "myślą" czy można.
    Założyłem strumienice AWG średnica rury 60 mm, długość strumienicy 30 cm.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    hmm moze tego bledu nie wyswietla tylko notuje to w kompie po podpieciu sie okaze. teoretycznie jesli nie zrobili ci zrodla stalego sygn zamiast lambd za katem musisz miec zgloszony blad. wygalda to tak ze pierwsza lambda daje sygnal skokowy tak jak rosna rozne tlenki tak ona daje mocniejszy sygnal a lambda za katem jesli kat jest sprawny musi dac staly sygnal do kompa co mowi mu ze kat jest sprawny. roznie rozwiazuje sie ta sprawe w roznych autach jedne tylko wyswietlaja blad kata ale pierwsza nadal steruje dawka paliwa i jest jak bylo albo wlacza w tryb serwisowy nie pozwalajac na nadmierne zanieczyszczenie srodowiska i odlacza pierwsza od sterowania. wiec teoretycznie system dwu lambdowy nie modyfikowany po wywaleniu kata musi zglosic jego blad.

  3. #3
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Ja u siebie też zamiast katów mam strumiennice, byłem wczoraj na kompie i oprócz błędu napinacza pasa kierowcy (przez co świeci się kontrolka poduszek) nie wyskoczyło nic. Będę jeszcze raz w czwartek także poproszę mechanika o bliższe dokładniejsze sprawdzenie jak te lambdy działają u mnie, bo nie mam pojęcia jak to rozwiązał poprzedni właściciel i wtedy napiszę tu dokładnie co i jak :)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    wiktor,wiesz cos wiecej o tym napinaczu pasow??mozna jakos to poprawic??

  5. #5
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Właśnie miałem zakładać temat o tym napinaczu... kupiłem auto 2 tygodnie temu i nie było żadnych błędów a w ciągu tego czasu komputer zarejestrował 10 razy błąd napinacza pasa kierowcy no i cały czas świeci się kontrolka od poduszek :/ ciężko jest się dostać do tego ustrojstwa ale nadchodzi weekend także będę z tym zajmował, może pokusze się o jakąś fotorelację ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •