Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Przekaźnik water pump??

  1. #1
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14

    Przekaźnik water pump??

    Witam,
    zrobiłem test dis'em i wyszło, że w module A/C - Heating mam błąd Auxiliary relay water pump - błąd 38, jest spięcie, obwód B otwarty.
    Ktoś może się zetknął z czymś podobnym? Prawdopodobnie wymiana przekaźnika pomoże, pytanie, gdzie go szukać?
    Z góry dzięki za info.

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Przekaźnik jest w skrzynce z bezpiecznikami w komorze silnika.
    Jest to drugi od podszybia przekaźnik w pierwszym rzędzie od błotnika.

  3. #3
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    zeby byla jasna jasnosc ;)!! jestem wzrokowcem i latwiej mi sie rozmawia widzac obraz
    piszesz o tym zielonym wysokim przekazniku, zaznaczonym na czerwono na zdjeciu, dobrze zrozumialem?

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Dokładnie o ten na zdjęciu w ramce czerwonej.

  5. #5
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Witam,
    wymienilem wspomniany przekaznik, skasowalem blad przy uzyciu DIS, odczekalem ponad 4 minuty na wylaczonym zaplonie, po czym podlaczylem DIS ponownie, zrobilem skan i znowu pokazal sie ten sam blad, wyglada to tak

    ten nowy przekaznik wg zapewnien sprzedajacego dziala, po testach wyciagnalem go i byl cieply,
    na odpalonym silniku spojrzalem na live data i przy zalaczeniu klimy byl syganl ze sprezarki, bylo ja nawet slychac, natomiast status tego przekaznika byl caly czas OFF.
    czy on się załącza w jakims konkretnym momencie?

  6. #6
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ten przekaźnik załącza się na pewno w momencie przekręcenia pokrętła od temperatury kierowcy na max. Jak jest gorący silnik nawet po zgaszeniu i na wyłączonym zapłonie zdarzyło mi się ze wspomagał w lecie wystudzenie. Na zagrzanym silniku jak było pokrętło od temp ustawione na jakieś 23 stopnie i temp płynu 80 to tez się załączył. Sprawdź pompkę obiegu pod elektrozaworami i bezpieczniki. Błąd wcale nie musi oznaczać przekaźnika uszkodzonego, jak nie będzie miał jednego zasilania to tez będzie komp zgłaszał problem a przekaźnik wymaga 2 plusów. Mogla stanąć pompka i spalić bezpiecznik ale sterowanie jest brane z innego miejsca dlatego może się załączac. Ten przekaźnik odpowiada też za podgrzewanie przedniej szyby. Sprawdź bezpiecznik F29 7,5A brązowy. Te bezpieczniki potrafią wyglądać na całe a tak naprawdę są wypalone na zaprasowaniu.
    Ostatnio edytowane przez seban123 ; 22-03-2011 o 11:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •