Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Olej do automatu. Ile i jaki??

  1. #21
    Mercedes tez kiedys stosowal bajke olej wieczny ... przy 180 tys skrzynie padaly jak maslo i teraz juz nakazuja wymieniac :mrgreen:

    To jest jedna wielka glupota , olej trzeba wymieniac i koniec ...

    Tylko i wylacznie esso banka 20litrowa kosztuje z vaktura okolo 470zl plus filtr i uszczelka to nie sa duze pieniadze a pozniej szukac skrzyni i jak przekladac i i tak kupowac nowy olej itd to sie chyba mija z celem prawda ? :)

  2. #22
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez trolu
    Mercedes tez kiedys stosowal bajke olej wieczny ... przy 180 tys skrzynie padaly jak maslo i teraz juz nakazuja wymieniac :mrgreen:

    To jest jedna wielka glupota , olej trzeba wymieniac i koniec ...

    Tylko i wylacznie esso banka 20litrowa kosztuje z vaktura okolo 470zl plus filtr i uszczelka to nie sa duze pieniadze a pozniej szukac skrzyni i jak przekladac i i tak kupowac nowy olej itd to sie chyba mija z celem prawda ? :)
    Gdzie kupujesz ten olej w takiej cenie?
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #23
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Marcin ja na uszczelke czekałem 1 dzien dzwoń do Inchcape (przecież masz inną uszczelką niż ja i Trol a po drugie Inchcape nie jest tak dobrze zaopatrzony online :mrgreen: ) ,a tutaj kupisz ten olej we Wrocku najtaniej ESSO LT 71141 http://www.oiltrans.pl/

    Ja np. polecam Ci stando do tej roboty - rachunek itd. zresztą jak zadzwon i zapytaj ile w Stando (w Auto-Chipe o rachunek trzeba prosić + 22% do ceny)
    Pić trzeba ! Jeść można !

  4. #24
    Mi za ta przekladke wzial 600zl

    Ale przy okazji wymieniali mi tuleje wahliwe ,zmiana skrzyni+ plukanie , zmiana koncowek ustawianie geometri itd itp

  5. #25
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    W Stando wezmą pewnie więcej o te 22% ! to jest ważne zawsze przy zmianie skrzyni jeżeli masz wykupiony DAS i zdarzy się awaria takiej skrzyni a co może być powodem jej zły montaż możesz domagać się odszkodowania ... bez papiera :mrgreen: (rachunek/faktura) będzie lipa.

    Zresztą ja zawsze polecam grubsze sprawy zrobić gdzieś w normalnym zakładzie to znaczy aso itp.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  6. #26
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Mega dobry link ... kiedyś prosiłem o to samo ale być może moje konstrukcje zdań po niemiecku nie zachwyciły ich szczególnie i nie dostałem odpowiedzi nawet z cyklu " spier..."
    Pić trzeba ! Jeść można !

  7. #27
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,


    znalazlem wlasnie - swoj rachunek z ZF - gdy bylem na przegladzie i wymianie oleju + wraz z innymi elementami skrzyni.

    Wedlug rachunku zalali mi olej - ZF LIFEGUARDFLUID 5 ! - ilosc to 7 litrow - cena to 11,50 Euro netto za litr.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #28
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Jeszcze jedno sprostowanie - dowiedzialem sie dzis ze ZF - nie leje juz olejow ESSO,
    w poscie wyzej wymieniony ZF LIFEGUARFLUID 5 - to Pentosin ATF 1.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Witam.
    Panowie , kupiłem e 38 ale z padniętym wstecznym . Co czytałem że piszeci coś o jakis kulkach i ogólnie teamt wstecznego .
    Jak kupowałem auto wiedziałem że musze liczyc sie z naprawą tego wstecznego .

    Mam 740-ke e 38 . Jakieś wskazówki , rady co do skrzyni i tego wstecznego i oco chodzi z tymi kulkami ???

    Pan wycenił naprawe skrzyni na 2,5 tyś . sie zastanawiam czy nie kupic drugiej całej skrzyni ale z doswiadczenia po e 32 wiem że jak sie naprawi to jużna chwile starczy .

    Napiszcie co tam z tymi skrzyniami , na co uważać itd.

    z gury dzieki ! :mrgreen:

  10. #30
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Ogolnie mnie to dziwi ze w 740 - nie masz wstecznego - z mojej wiedzy wynika ze ten problem mialy tylko skrzynie 5hp30 - montowane w wiekszych silnikach - 5.4 - e38 750 - w 740 byly montowane 5hp24 (z tego co wiem) ktore ogolnie tego problemu nie mialy.


    Jezeli juz wstecznego nie ma - to sama wymiana kulek juz nie pomoze ...... do wymiany bedzie juz wiecej komponentow.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •