Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Inny wymiar koła/automat nie zmienia biegów

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim

    Inny wymiar koła/automat nie zmienia biegów

    Piszę tylko dla informacji- nie doszukałem się podobnego problemu więc może moja informacja się przyda.
    Wczoraj wbił mi się w oponę stary świecznik.....^%^%**a nie wiem skąd na drodze leżał....
    Wymieniłem koło zapasowe(mam pełnowymiarowe ). Zapasówka była na oponie leniej o innym rozmiarze niż zimowa. Po zmianie automat (steptronic) zmieniał tylko biegi do 3go a następnie musiałem ręcznie zmieniać. Wywnioskowałem , że to przez różnicę w rozmiarze koła co potwierdził mój mechanik . Pierwsza myśl coś ze skrzynią...na szczęście to normalne objawy dziś byłem u gumiarza zrobić porządek z oponkami - wszystkie jednego rozmiaru - wszystko ok . Zmieniałem prawy przód w moim autku .

    pozdrawiam

    już dopisuję - z 215/55 R 16 zmieniłem na 245/55 R 16 .
    Ostatnio edytowane przez Cyga ; 14-03-2011 o 11:00

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Zapomniałeś nam tylko powiedzieć jakie były rozmiary opon :)
    Gra muzyka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysparco
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    545
    BMW
    W211 e270cdi było e34 520, e39 525tds, 740 e38
    Skąd
    SANOK
    ja nie wiem ale co maja przednie kola do napedu?? wg mnie to nie ma znaczenia moze do abs tak ale naped hmmm

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Dziwne - nie powinno mieć to wpływu ...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    Ja miałem dokładnie tak samo. Po zmianie przedniego koła na zapasowe w innym rozmiarze skrzynia automatyczna przestała mi prawidłowo zmieniać biegi.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jeszcze dodaj który masz rok auta i czy masz ASC czy DSC ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Kolego proste.. zakłądając jedno koło o innym rozmiarze od drugiego, na tej samej osi będzie miał takie cyrki.. Czujnik ABS zczytuje obroty kół. zmień opone na taką jaka była i problem zniknie.
    Biały

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim
    Dziwne to jest ale normalne podobno . Moje autko to 1997 rok mam ASC. Z tego co się orientowałem to wielu moich znajomych mających 7demki taka jak moja - ten model i równoległe piątki mieli identycznie. Po założeniu wszystkich takich samych rozmiarów wszystko wróciło do normy . Miałem dziś czas i trochę poeksperymentowałem- pozakładałem koło na inne 3 miejsca - to zimowe - sytuacja identyczna a jak na tyle było to już kontrola trakcji świeciła co sekundkę - przy najmniejszym gwałtownym dodaniu gazu . Ale na tyle jest to bardziej niebezpieczne niż z przodu bo z tyłu więcej mechanizmów co by mogło się "nadwyrężyć" z powodu różnicy koła i szybkości obrotu jednego i drugiego . Ale tak jak napisałem-objawy częste i "normalne" - skrzynia jak tylko auto miało wszystkie 4 identyczne kapcie -działała i działa bez zarzutu .

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    ja miałem 245/55/16 i żadnych problemów
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  10. #10
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    To całkowicie normalny objaw ,było na forum. Załozyłes koło o innym obwodzie i czujnik ABS /ASC to wykrył ,bo była róznica w obrotach kół. Gdybys podłączył auto do kompa to Ci wykryje błąd czujnika ABS :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •