Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Temperatura silnika e38 m60b40

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    wydaje mi sie, ze jest to mozliwe

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Białystok
    wydaje się? przecież to było już wiele razy omawiane, wystarczy poszukać:
    - m60 85-90 stopni
    - m62 105-110 stopni, oraz 85-90 stopni przy dynamicznym ciskaniu gazu
    jeśli będzie za mało to pewnie siada termostat
    jeśli za dużo to np siada visco, jest zapchana chłodnica lub inne atrakcje :)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    U mnie M62TuB44
    od 99-101 max :)

    I nic mi nie siada.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    92
    BMW
    F02 750Ldx
    Skąd
    Świdnik
    przy 105 jest dopiero całkowite otwarcie termostatu. Normalna temperatura pracy wacha się pomiedzy 95-110 stopni.
    Podwójny stycznik w chłodnicy uruchamia pierwszy bieg wentylatora elektrycznego przy 95, drugi chyba przy 107 stopniach.
    Termostaty mają zmienną charekterystykę - są sterowane przez sterownik silnika w zaleznosci od obciążenia.
    W wielu autach jest uwalona grzałka w termostacie bo nikt tego nie wymienia z powodu ceny (400-450 zł) - wtedy auto grzeje się bardziej, ale nic złego się nie dzieje.
    Ostatnio edytowane przez mbbrzoza ; 29-03-2011 o 23:30

  5. #15
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez mbbrzoza Zobacz posta
    W wielu autach jest uwalona grzałka w termostacie bo nikt tego nie wymienia z powodu ceny (400-450 zł) - wtedy auto grzeje się bardziej, ale nic złego się nie dzieje.
    Mi silnik odczuwalnie muli, szczególnie w lecie. Przyczyna póki co nieodkryta, ale pasowałaby sytuacja "zbyt wysoka temperatura --> spalanie stukowe --> ograniczenie mocy"
    A co do termostatu -- dziś sprawdzałem cenę w boxerparts: Nr: 11531436386 ; Cena z VAT: 337.56 zł
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Odkopię temat-:))
    W zeszłym roku wymieniłem termostat (temp otwarcia 85'C). obecnie mam walniętą pompkę dodatkowego obiegu wody pod elektrozaworami. Układ odpowietrzony prawidłowo, płyn prestone. Podczas jazdy mam uruchomiony test nr 7, zauważyłem, że podczas jazdy temperatura oscyluje w granicach 88-94'C. Jak puszczam gaz to spada, jak cisnę to rośnie. Jak zachowują się wasze M60 przy obecnych temperaturach ? Byłem w podkarpackim dużo podjazdów- serpentyny temperatura na zewnątrz pokazywała 35-39.C, a w tescie nr 7 dochodziła mi do 100'C. Gdy zjeżdżałem znów w dół to spadała do nawet 87'C w zależności od długości zjazdu serpentynami -:) Wskazówka oczywiście w pionie, dopiero po przekroczeniu 115'C zaczyna wychylać się w prawą stronę - prawda? Gdy wracałem do domu to miałem 94'C przy włączonej klimie, na zewnątrz 30-33'C. Czy to jest normalne ? Warunki mamy ostatnio ekstremalne jeśli chodzi o temperatury w Polsce i nie wiem co myśleć ? Aaa, i czy walnięta pompka elektrozaworów ma jakiś wpływ na temp silnika czy tylko ogrzewa kabinę po naciśnięciu "rest" poniżej 15'C?
    Uff, dużo tego, ale chyba wszystko zrozumiale i jasno opisałem. Czekam na Wasze opinie .
    Pozdr

  7. #17
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Temp silnika masz prawidlowa a pompke wymien na sprawna i nie licz na to ze sie sama naprawi
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Temp silnika masz prawidlowa a pompke wymien na sprawna i nie licz na to ze sie sama naprawi
    Dzięki, uspokoiłeś mnie. Pompkę wymienię, na razie szukam sprawnej używki w rozsądnej cenie -:)
    pozdr

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    80
    BMW
    BMW E38 740
    Skąd
    SIERADZ
    Witam mineło torche czasu od założenia postu, ale odkopię temat. Mam m60b40 i na postoju dochodzi do 108" i załącza się wentylator od klimy schładza do 98" i tak w kółko. Mam wrażenie że jest to winna visko, bo nawet przy obciązeniu chodzi tak samo jak np jest zimny motor. Pomoże ktoś? Pozdrawiam

  10. #20
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Może być wisko, może być pompa, która nie ma już łopatek i przepływ jest słaby.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •