Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: 728i automat wariuje przy redukcji, lekkie drgania

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    123
    BMW
    E38 728i '99
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle

    728i automat wariuje przy redukcji, lekkie drgania

    Witam, ostatnio mam mały problem ze skrzynią, generalnie jeździ ok, wymieniłem wczoraj olej, na magnesach praktycznie nie było opiłków. Mój problem objawia się mniej więcej tak:

    jadę na najwyższym biegu przy ok 90 km/h, obroty są bardzo nisko, ładnie się toczę, nagle chcę natychmiast zredukować (nie ważne czy o 1 bieg czy kick), wciskam pedał, skrzynia zabulgocze (coś jakby drgania całego samochodu, "miesza biegami") i zmieni bieg na ten, który chcę. Dodatkowo stojąc na światłach i chcąc żwawiej ruszyć, też odczuwam te drgania, na wyższych obrotach problemu nie ma, tak jak przy delikatnym ruszaniu.

    Dodam, że na steprtonicu jeździ się dużo przyjemniej, nie odczuwam drgań (może zasługa wyższych obrotów)

    Nie wiem na co się mniej więcej nastawiać, czy jechać i ściągać skrzynie, czy może po wymianie oleju muszę trochę pojeździć, żeby się to porządnie wymieszało... a może reset adaptacji (da się bez kompa?)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Hmm konwenter (sprzęgło) !? hmm

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    123
    BMW
    E38 728i '99
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Dodam, ze skrzynia to 5hp19 model 325z, nie napisałem dosyc istotnej rzeczy, objawy mam tylko i wyłącznie na gorącym silniku, na zimnym jest idealnie.

    Konwerter to praktycznie remont skrzyni? Może jednak używka w cenie samego konwertera?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Konwenter to konwenter;) Można go regenerowac nawet - co prawda nie każdy ale wydaje mi się że ten bez problemu...koszt chyba pare stowek plus wymiana. Konwenter to sprzęgło - tak jak w manualy - część osobna :)

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Szyszon Zobacz posta
    porządnie wymieszało... a może reset adaptacji (da się bez kompa?)
    Daleko do mnie nie masz, więc jak coś służę inpą ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •