Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: CENTRALNY ZDECHL! pomocy.. : )

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun

    CENTRALNY ZDECHL! pomocy.. : )

    Witam! mam problem.. drzwi kierowcy i pasazera raz sie otwieraly raz nie i tak od czasu do czasu ale ponowne zamkniecie i otwarcie samochodu pomagalo do teraz...

    Akcja:
    wjezdzam na parking Mc (jakis loch w kompakcie e36 zaparkowal na 2 miejscach a ja czekam i czekam a on sie patrzy i nie wie ze CALY parking zawalony i ze stoi jak PIZ**...) no i juz zdenerwowany na sam poczatek pozniej zaparkowalem wysialdlem i zamknalem auto:_) ide do srodka czekam w kolejce i nagle przypomina mi sie ze zapomnialem portfela ze schowka no to ja sobie wychodze z MC otwieram drzwi ale wlasnie te od pasazera NIE ZAREAGOWALY (mysle sobie norma cxzasaem tak mam:P) wiec ja zamykam i otwieram ponownie i nadal to samo.. drzwi od pasazera nie reaguja i tak PIERDYLION() razy i nie pomaga mowie sobie moze pilot? wsiadam do auta naciskam ten pstryczek elektryczek i co? i NIC: ) wszystkei drzwi sie otwieraja i zamykaja a te od pasazera NIC... no to ja lapie za klamke(mysle sobie nie ma to ja sila miesni..) i co? i jajco... drzwi zachowuja sie tak jak bym zamknal pilotem i probowal otworzyc drzwi klamka(wszyscy wiedza o co chodzi,,, ten nypelek wysuwa sie na chwilke i chowa...) probuje inaczej siedze w aucie zamykam drzwi pilotem wsadzam kluczyk do stacyjki przekrecam i co? i WSZYSTKIE pozostale mdrzwi sie otwieraja a od pasazera nie...
    WNIOSKI:
    -centralny od pasazera w ogole nie reaguje na pilot i na przycisk ze srodka
    -szyba podswietlenie etc w drzwiach dziala
    -pizdziczek (ten co sie wysuwa) o nic sie nie blokuje
    -problem wystepowal ale ponowne zamkniecie i otwarcie auta pomagalo
    -drzwi nie da sie otworzyc od srodka
    -nic sie KUR** nie da zrobic : )
    -zamek mechaniczny tzn kluczyk w drzwi odpada bo jakas lajza kiedys czegos tam napchala..

    PYTANIE:
    co teraz?... co sprawdzic? jak rozebrac tapicerke bez otwierania drzwi?... moze jakies bezpieczniki? moze modul? moze cokolwiek?pomozcie panowie! sprzedalem e32 z problemami i w38 juz znow od nowa... wrr...

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    moze cokolwiek?
    Oczywiście, to dobra idea. ;D

    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    co sprawdzic?
    Zacznij od ciśnienia w oponach.

    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    co teraz?
    Totalna kicha.
    Gra muzyka

  3. #3
    Po wyczerpującej ;D odpowiedzi WojtkaD, ja dodam od siebie że masz teraz karę za sprzedawanie auta z niespodzianką. Pomyśl sobie że obecny właściciel twojego auta również pewnie pisze gdzieś podobnego posta ;D.
    Odnośnie twojego pytania to chyba jedyne co ci pozostaje to demontaż tapicerki i próba ustalenia przyczyny. Mogę ci podpowiedzieć że w zimie jak mi się zdarzyło zamarzniecie zamka to objawy były podobne. Jako że mrozu niema to może niesmarowany zamek się zatarł.

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    OK - sorki za sarkazm;)

    Objawy są faktycznie jak w czasie mrozów, gdy smary są bardzo zgęstniałe. Prawdopodobnie masz tam pod tapicerką niezły sajgon. Na Twoim miejscu odpaliłbym auto, nastawił grzanie na maksa poczekał aż się w środku sachara zrobi i modliłbym się by cięgła odpuściły (a właściwie zaskoczyły). Przy czym nie siłuj się z klamką zewnętrzną lecz czekał jak zaskoczy klameczka wewnętrzna.

    Jak odpuści, zdjąć tapicerkę z drzwi i zrobić tam porządek. I to wszystko. Nie kombinować, nie pytać czy mamy jakieś pomysły.
    Gra muzyka

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez joe white Zobacz posta
    Po wyczerpującej ;D odpowiedzi WojtkaD, ja dodam od siebie że masz teraz karę za sprzedawanie auta z niespodzianką. Pomyśl sobie że obecny właściciel twojego auta również pewnie pisze gdzieś podobnego posta ;D.
    Odnośnie twojego pytania to chyba jedyne co ci pozostaje to demontaż tapicerki i próba ustalenia przyczyny. Mogę ci podpowiedzieć że w zimie jak mi się zdarzyło zamarzniecie zamka to objawy były podobne. Jako że mrozu niema to może niesmarowany zamek się zatarł.
    oj Kolego : ) tu sie z Toba nie zgodze bo sprzedalem akurat doinwestowane e32:) kolega ktory je ode mnie wzial byl u mnie przedwczoraj i jest bardzo z auta zadowolony:) i mu sie nie dziwie jak 15 kola wsadizlem w auto : ) zamek otworzyem metoda "opukiwania" drzwi:P w koncu zaskoczyl:) dzisiaj moze zwale tapicere i zobacze co tam nie gra:) dzieki za odp :)


    Cytat Zamieszczone przez WojtekD Zobacz posta
    Oczywiście, to dobra idea. ;D

    aha : )

    Zacznij od ciśnienia w oponach.

    aha : )

    Totalna kicha.
    aha : )

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    JA tak miałem z drzwiami tylnymi- raz zaskakiwały raz nie a pozniej wcałe ( w sumie całe szczescie bo jak zatrzasnąlem klucze w bagażniku to udało mi sie dostac do srodka własnie przez te drzwi;) otórz przy samym zamku jest takie cos jak przy zamku na foto:
    http://allegro.pl/bmw-e38-e39-zamki-...480943268.html

    na 2 zamku widać to wyraźnie (ten "prostokąt" z biała wtyczka)
    wymieniłem i od tamtej pory problem z głowy...
    Pozdr
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    "naprawilem" ... cos czuje ze to ostatni raz pomoglo takie opukanie bo jak raz mi udalo sie drzwi otworzyc tak juz wiecej nie.. :/

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun

    Nie mogę otworzyć

    Panowie jest opcja zdjecia boczka na zamknietych drzwiach? musze dostac sie do centralnego a drzwi nie ma jak otworzyc... jesty opcja zdjac np tlyko sama gore boczka?... mysle ze to ciezki temat ale co mam zorbic.. zamek odmowil posluszenstwa... a nie ma jak sie do niego dostac:/..

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    By zdjąć boczek na zamkniętych drzwiach musisz odkręcić srubke pod wew klamka, następnie zdjąć listwe progowa w celu zdjęcia uszczelki dzięki czemu uzyskamy miejscie do tego by szarpnac ze spinek boczek!
    Trzeba się trochę nagimnastykowac ale jedyna opcja...

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    jak sie nie da:d to CIe znajde..:P ide walczyc dzieki za odp:*

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •