Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: jak zdjąć boczki z Airbagiem?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11

    jak zdjąć boczki z Airbagiem?

    witajcie,

    przeszukiwałem zasoby internetu na temat zdejmowania przednich boczków w e38, ale nie znalazłem nigdzie informacji, czy te same procedury dotyczą wersji z bocznymi poduszkami powietrznymi. Nie chciałbym niczego zepsuć, a już na pewno nie chciałbym dostać poduszką w twarz..

    Chcę zdjąć boczki, bo będę zmieniał głośniki na trochę lepsze.

    A drugie pytanie - czy da się wymienić/zdemontować z całości ten fragment boczku, w którym jest właśnie osłona głośnika? U mnie są szare skóry a to coś jest czarne... Jakoś mi nie pasuje i zastanawiam się nad wymianą na szare. Całego szarego boczka z airbagiem jakoś nie znalazłem..

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Poduszka jest przykręcona do drzwi, a w boczku jest tylko nacięte miejsce by poduszka miała gdzie "wyjść"
    Ściąga się go tak samo jak boczek bez airbagu.
    Generalnie boczek możesz rozłożyć na części pierwsze więc możesz pokombinować z kolorami.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    OK. Dzięki za info. Jutro będę kombinować :-)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    A boczek ściąga się bardzo prosto, na początku wyjmujesz dolną lampkę i odpinasz od niej kosteczkę, później wystarczy odkręcić klamkę (śrubka na torks pod plastikową zaślepką), a później od dołu i z brzegów lekko odrywasz boczek od drzwi, później dosyć mocno trzeba szarpnąć za uchwyt otwierania i jak wyskoczy z zatrzasków to do góry całością. Na koniec odpinasz kostki które będziesz widział po odchyleniu boczka i ju :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar puchacz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    152
    BMW
    740d e38
    Skąd
    Warszawa-Stockholm
    na youtube jest caly filmik na ten temat:-)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Boczki zdejmowałem dzisiaj aż dwa razy... Tak mi się to spodobało. Żart.

    Faktycznie jest tak prosto. Dziękuję za porady :-)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar djbinek
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    137
    BMW
    E38 1998 2,8
    Skąd
    Toruń / Cork
    Blog
    5
    A Przy zamkniętych drzwiach ktoś ściągał boczek? Bo nie działa mi klamka wewnątrz i z zewnątrz ;/
    http://images39.fotosik.pl/1409/23eb23dcf7ac91cb.jpg
    facebook.com/djbinek
    chomikuj.pl/djbinek

  8. #8
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Z tego co mi wiadomo można ale do zadań łatwych to nie należy,, To ta klamka co poprzedni 'właściciel' urwał ?? Jeśli tak to może łatwiej było by drzwi odryglować z zewnątrz wyciągając ( wyłamując) resztę klamki-tak musisz dać nową. Chyba że są inne sposoby ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar djbinek
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    137
    BMW
    E38 1998 2,8
    Skąd
    Toruń / Cork
    Blog
    5
    Tak, to te drzwi gdzie wymieniałem klamkę. Gdzieś czytałem, że można odkręcić tą środkową klameczkę, odgiąć boczek i zerknąć do środka. Nie wiem co tam mogło sie zepsuć w środku, może linka się urwała?
    http://images39.fotosik.pl/1409/23eb23dcf7ac91cb.jpg
    facebook.com/djbinek
    chomikuj.pl/djbinek

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    85
    BMW
    E38 728i 95`
    Skąd
    SC CZĘSTOCHOWA
    Ja miałem taką historię po zeszłej zimie. Zamek prawy przód zamarzł, brak reakcji na jedną i drugą klamkę, linki trzymały , natomiast sam zespół zamka przycinał się.
    Metoda:
    Zdejmujemy klameczkę wew ( zaślepka plus krzyżak ) zdejmujemy z linki, szyba na dół i wtedy zdejmujemy tą listwę przy szybie plus kilka kołków plastikowych w górnej warstwie boczku, jest to na tyle elastyczny element że jak zrobisz to ostrożnie to go nie stracisz a dostęp do zamka co prawda ograniczony ale zawsze będziesz miał, nim coś pociągniesz zapal sobie i przyjrzyj dokładnie co jak działa i się drzwi otworzy, wtedy ameryka . Wyciągasz zamek ( 3 śruby o ile dobrze pamiętam torx ) , olej smarowanie rozruszanie i będzie działać, mi po takiej operacji zamek działa bez problemu ponad rok ale muszę go ponownie zakonserwować ale na temat konserwacji proszę o wypowiedź kogoś kto się na tym zna.
    U mnie jedyna strata z tego tytułu to minimetr kw zniszczonego boczku w miejscu zgięcia i dwa dni nerwów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •