Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Wydech

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar dak79
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    75
    BMW
    e32 730v8 m60
    Skąd
    władysławowo

    Wydech

    Witam kolegów.
    Mam mój tłumik środkowy to sito:( zamienniki są słabo dostępne i bardzo drogie, a używki prawie nieosiągalne...pytanie czy ktoś kiedyś próbował wstawić wstawić coś innego... może jakoś bez uszczerbku na zdrowiu bety da się cos dopasować i od jakiego auta?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    mhm dak79 mogę Ci załatwić zamiennik w miarę tanio podaj tylko do czego dokładnie to ma być nie wiem czy jutro będzie miał czynne ale na poniedziałek powinienem mieć informacje. ja to swojej E32 m30b30 miałem tłumik środkowy i końcowy od ręki za ~600zł z montażem (a niestety poprzedni właściciel trochę grzebał przy katalizatorach i nic równo nie było.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar dak79
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    75
    BMW
    e32 730v8 m60
    Skąd
    władysławowo
    Wiem że 600 zł to niedużo za tłumik środkowy, ale czeka mnie wymiana drążków,wahaczy i tarczy więc kasy brak i szukam tańszego rozwiązania... Wczoraj wymieniałem mechanizm do wycieraczek i juz 200 pękło :(

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    600 zł za cały wydech dałem na jutro ewentualnie poniedziałek będę wiedział jaka jest cena samego środkowego z tym że do Elbląga byś musiał po niego wpaść (zaraz przy trasie nr 7)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Wstaw sobie rurkę nie ma problemu poza większą głośnością pewnie środkowy jest zamulony przez co usunięcie go da ci kolejną korzyść czyli wzrost HP spaliny mają swobodniejszy przepływ i są szybciej usuwane ale w takim przypadku jak masz poprzepalany końcowy to dostanie wibracji od środka może brzęczyć i mieć denerwujący dźwięk może być słychać taki dźwięk SRuuuuu przy schodzeniu z obrotów jak dasz gazu i puścisz.
    Na 3 BMkach 7 tak było a na 4rtej jest nowy końcowy i dźwiek jest super nie ma sru ani nie brzęczy.
    Mowa tu o konfiguracji brak kata i środkowego sam końcowy.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 11-03-2011 o 19:20

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar dak79
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    75
    BMW
    e32 730v8 m60
    Skąd
    władysławowo
    A nie będzie problemu z przeglądem??

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    O tego to pewno Ci już nie powiem Teoretycznie przepisy mówią że samochód musi posiadać przynajmniej 1 tłumik - tłumik końcowy
    Jak w dowodzie nie masz napisane KAT to możesz nawet wywalić kata i środkowy i mieć sam końcowy u nas chłopaki tak jeżdżą (w tym ja) przeglądy robią jest OK ale jak w innych miastach i czy tak jest dobrze i nie bedzie problemu to juz nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 11-03-2011 o 19:42

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    filozof nie filozofuj

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    dobrze poszukaj na alledrogo i napisz na forum w odp dziale, na pewno znajdzie się ktoś kto ma zbędny tłumik.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Okej zmieniłem swój post na bardziej neutralny. Ale pewnie chodziło o wcześniejszy pisałem go lekko żartobliwie i filozoficznie ale tak pewnie by było jak to opisałem. Bo każda BMKa z którą miałem doczynienia i przy każdej byłem przy modyfikacji wydechu była mocniejsza bez środkowego, bo środkowe były zamulone. Jak i również pojawiło się brzęczenie wydechu końcowego na wolnych obrotach bo pewnie jest tam coś przepalone a po wycięciu środkowego spaliny lecą szybciej i bardziej prowokują go co wcześniej słyszalne tak nie było.
    Każdy ma wybór ja lubię słyszeć silnik.
    Jak koleś nie ma kasy a twierdzi że jego środkowy tłumik jest podziurawiony jak ser szwajcarski to też pewnie nie jest to obojętne na dźwięk.
    Może założyć nowy lub używany albo wspawać rurki teoretycznie nie będzie problemu dużo głośniej nie będzie tylko będzie już czuć że układ wydechowy jest "luźniejszy" ale szczelny a nie po prostu popierduje bo jest dziurawy co pewnie słychać.

    Nie wiem czy jest taki sam ale ja mam dwa zbędne środkowe z 735 R6 wizualnie dobre nie ma dziur zwykły używany tłumik po cenie złomu mogę sprzedać bo i tak niedługo wywożę złom to zapakuje i te wydechy.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 11-03-2011 o 19:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •